بیوگرافی پریناز ایزدیار

زندگینامه کامل، داستان شروع بازیگری و کارنامه هنری پریناز ایزدیار بازیگر شمالی سینما

  • تاریخ انتشار : ۳۱ مرداد ۱۳۹۷
  • تعداد نمایش : 47
  • دیدگاه ها : صفر

زندگینامه کامل و آشنایی با پریناز ایزدیار

پریناز ایزدیار بازیگر تئاتر، سینما و تلوزیون متولد هشتم شهریورماه سال ۱۳۶۴ در بابل است.

او کارشناسی خود را در رشته گرافیک از دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن دریافت نمود و سپس وارد عرصه بازیگری شد.

 

شروع بازیگری پریناز ایزدیار

اولین تجربه بازیگری پریناز ایزدیار در سینما بدست آمد. او با یک تست بازیگری برای گرفتن نقشی در فیلم یک مرد ، یک شهر کارش را در عرصه بازیگری شروع کرد.
سال ۸۵ زمانی که هنوز دانشجوی رشته گرافیک در تهران بود تصمیم میگیرد تست بازیگری بدهد که در آن قبول هم میشود. پس از ارائه نقشی کوچک در سینما ، سه سال بعد پایش به تلوزیون باز شد. بازی در تله فیلم ماه در سایه باعث شد بتواند خودش را بیشتر به جامعه هنری بشناساند که البته موفق هم بود.

شروع بازیگری پریناز ایزدیار

سال ۹۰ بود که بازی در سریال پنج کیلومتر تا بهشت که در نوبت نمایش ماه رمضان قرار داشت برایش خوش یمن شد و دیگر همه پریناز ایزدیار را میشناختند.

 

کارنامه هنری پریناز ایزدیار در سینما و تلوزیون

پریناز ایزدیار تا کنون در ۵ سریال تلوزیونی (شاید برای شما هم اتفاق بیفتد، روبیک، پنج کیلومتر تا بهشت، مثل یک کابوس و زمانه) به ایفای نقش پرداخته. سریال های زمانه و پنج کیلومتر تا بهشت توانستند به خوبی هنر اجرای پریناز را به نمایش بگذارند و شاید بتوان نقطه عطف زندگی هنری او را نه در سینما ، بلکه در تلوزیون و این دو سریال دانست.

علاوه بر این پریناز ایزدیار در سه فصل از سریال شهرزاد در شبکه خانگی هم به ایفای نقش پرداخته و بازی در ۱۴ تله فیلم را نیز در کارنامه اش دارد.

کارنامه هنری پریناز ایزدیار در سینما و تلوزیون

داستان درخشش پریناز ایزدیار در سینما کمی متفاوت است. همانطور که گفتیم داستان بازیگری خانم ایزدیار در سینما آغاز شد ، با تلوزیون شناخته شد و مجدد با سینما ستاره شد!
پریناز ایزدیار تا کنون در ۱۵ فیلم سینمایی به ایفای نقش پرداخته ، اما بازی بی نظیرش در فیلم سینمایی ابد و یک روز هرگز از یادها پاک نمیشود. او در این فیلم در کنار نوید محمد زاده به ایفای نقش پرداخت و هر دوی آنها توانستند به خاطر درخشش در این فیلم ، سیمرغ بهترین بازیگر زن و مرد را از آن خود کنند.

سایر فیلمهای سینمایی پریناز ایزدیار : یک مرد، یک شهر، اینجا بدون من، ورود آقایان ممنوع، خط ویژه، این سیب هم برای تو، ۳۶۰ درجه، ابد و یک روز، یک روز بخصوص، ویلایی ها،تابستان داغ، هت تریک، مقیمان ناکجا، خوک، سرخ پوست و متری شش و نیم.

 

زندگی خصوصی پریناز ایزدیار و همسرش

در دوره متوسطه تحصیلاتش را در رشته علوم تجربی دنبال کرد. در آن دوران پدرش مخالف بازیگر شدن پریناز بود و به همین دلیل برخلاف میلش که علاقه داشت رشته هنر را دنبال کند مجبور بود به خواست پدر تن در دهد. البته در ادامه با حمایت مادرش موفق شد تغییر رشته داده و به گروه هنر پیوست. در نهایت نیز لیسانس گرافیک را در دانشگاه رودهن بدست آورد.

زندگی خصوصی پریناز ایزدیار و همسرش

او یک برادر و یک خواهر بزرگتر از خودش دارد که هر دوی آنها پزشک هستند ، همچنین پدر پریناز ایزدیار وکیل دادگستری است و کلا در خانواده ای تحصیلکرده و موفق بزرگ شده است. نکته جالب اینکه با خواهرش که ۱۰ سال هم از خودش بزرگتر است رابطه بسیار دوستانه و صمیمانه ای دارد بطور که همسایه یکدیگر هم هستند.

پریناز ایزدیار مجرد است و تا کنون ازدواج نکرده. او طی یک مصاحبه اعلام کرد که همیشه به مسائل خصوصی زندگی ام نظیر اینکه ازدواج کنم و بچه دار شوم فکر میکنم ، اما تا کنون فرصت مناسبش پیش نیامده. در هر حال قول میدهم ازدواج کنم اما کی و با کی معلوم نیست!

پریناز به رنگهای صورتی و زرد علاقمند است، هر چند که خیلی فوتبالی نیست اما پرسپولیس را به سایر تیمها ترجیح میدهد. در میان بازیگران ایرانی دوستان زیادی دارد اما صمیمی ترین دوستانش از میان سلبریتی ها نیستند. نکته جالب اینکه پریناز اصلا اهل ورزش نیست و خودش میگوید وقتی برای آن ندارد.

 

شخصیت خاص پریناز ایزدیار

پریناز ایزدیار دختر رفیق بازی نیست ، او چندتا دوست صمیمی دارد که معمولا با همان ها وقتش را میگذراند. اهل دوستی های جدید و ماجراجویی هم نیست ، یعنی شخص جدید به سختی ممکن است بتواند با او ارتباط دوستانه ای برقرار کند.
او همچنین عاشق شهر زادگاهش یعنی بابل است. در این مورد میگوید که مسافرت کم میرود اما هر موقع بتواند به بابل سفر میکند ، چرا که به این شهر عشق میورزد و آنرا به عنوان زادگاهش بسیار دوست دارد.

پدر مادر پریناز ایزدیار هم اکنون ساکن بابل هستند در حالی که خودش و برادر و خواهرش تهران زندگی میکنند.

شخصیت خاص پریناز ایزدیار

 

گیاهخواری پریناز ایزدیار

پریناز ایزدیار مدتهاست که گیاهخوار شده است. خودش در این مورد گفته که دلیل گیاهخوار شدنش سلامت یا کاهش وزن و… نیست ، بلکه به خاطر این است که دلش برای حیوانات قربانی میسوزد و دوست ندارد خونشان ریخته شود.
در این راه البته خیلی ها با او مخالفت کردند و اعضای خانواده میگفتند بدن به گوشت و مرغ نیاز دارد. اما او تا کنون نظرش را تغییر نداده و میگوید با رژیم غذایی صحیح میشود تمامی نیازهای بدن را از منابع غیر حیوانی تامین نمود.

گیاهخواری پریناز ایزدیار

 

پریناز ایزدیار در شهرزاد

یکی از نقش هایی که پریناز ایزدیار با آن بسیار درخشید ، بازی در سریال شهرزاد بود. او در این سریال که در شبکه نمایش خانگی توزیع شد و جریان آن سه فصل نیز ادامه داشت ، در نقش شیرین ، همسر قباد (شهاب حسینی) ظاهر شد. بازی درخشان او در این سریال بسیار محبوب و پر مخاطب باعث شد حسابی نامش بر سر زبانها باشد و به نوعی در کسب محبوبیت بیشترش نقش موثری داشت.

پریناز ایزدیار در شهرزاد

 

پریناز ایزدیار در شبکه های اجتماعی

پریناز ایزدیار به دلیل اینکه در شبکه های اجتماعی میتواند به خوبی با هوادارنش ارتباط مستقیم داشته باشد ، همواره در این حوزه فعال است.
او میگوید از حضور در اینستاگرام لذت میبرد و وقتی کامنت های مردم را میخواند انرژی میگیرد. البته در این میان افرادی هم هستند که لات مجازی اند و باید فکری به حالشان کرد!

پریناز ایزدیار در اینستاگرام

پریناز ایزدیار در شبکه های اجتماعی

 

عکسهای جدید پریناز ایزدیار

پیدا کردن عکس پریناز ایزدیار کمی سخت است ، با اینکه او در اینستاگرام بسیار فعال است ، با اینحال بیشتر پستهای اجتماعی و اعتراضی منتشر میکند و بر خلاف بسیاری از چهره ها ، چندان خودشیفتگی ندارد و به ندرت عکسهای خودش را در پیجش میبینیم.

عکسهای جدید پریناز ایزدیار در جشن حافظ

پریناز ایزدیار و گلاره عباسی

عکس جدید پریناز ایزدیار بی حجاب

 

مصاحبه کوتاه پریناز ایزدیار

با پریناز ایزدیار گفت و گوی کوتاهی انجام دادیم و در خصوص مسائل زندگی و کار با او هم صحبت شدیم. با نغمه ها همراه باشید.

 

به موسیقی علاقه زیادی دارم

در کل میتوانم بگویم که به موسیقی خیلی علاقه دارم. قبلا خیلی دوست داشتم وارد حرفه موسیقی شوم اما یا در آن بی استعداد بودم یا اینکه فرصتش پیش نیامد و هر چه بود نشد که نشد! در برنامه هایم هست که در آینده به کلاس موسیقی بروم و حداقل نواختن یک ساز را بیاموزم.

مصاحبه کوتاه پریناز ایزدیار

 

دوران کودکی پر انرژی پریناز ایزدیار

در دوران کودکی همیشه پر انرژی و شیطان بودم. وقتم را در کوچه با بچه ها میگذاراندم و حتی با برادرم و دوستانش فوتبال بازی میکردم. بعدظهر ها پدر و مادرم اجازه بیرون رفتن به من نمیدادند اما من یواشکی از خانه بیرون میزدم و میرفتم با دوستانم بازی میکردم.

 

علاقه به بازیگری و مخالفت پدر پریناز ایزدیار

من از همان دوران کودکی به بازیگری علاقه داشتم ، همیشه این شغل برایم جذاب بود. بعد ها به شهرت هم خیلی علاقه پیدا کردم و دوست داشتم آدم مشهوری باشم که هر جا بروم همه مرا بشناسند. (البته حالا دیگر اینطور نیست و دوست دارم خلوت خودم را داشته باشم)
پدرم اما نقشه های دیگری در سر داشت ، او دوست داشت من یا مثل خودش وکیل شوم و یا اینکه دکتر بشوم. به همین علت در دبیرستان مجبور شدم رشته تجربی را دنبال کنم و مدت زیادی طول کشید تا خانواده ام موافقت کنند من وارد رشته هنر شوم. البته همان هم مشروط به اینکه یک رشته سنگین و درست حسابی باشد! همین شد که من گرافیک خواندم اما در نهایت راه خود را نیز پیدا کردم.

 

زمان ازدواج پریناز ایزدیار

در مورد ازدواج همیشه فکر میکنم ، حتی به اینکه بچه دار شوم ، اما خوب تا کنون که پیش نیامده. البته من مثل خیلی از همکارانم نیستم که بخواهم تا انتها مجرد بمانم و خیلی به این قضیه فکر میکنم اما هنوز موقعیت مناسبی پیش نیامده. فکر میکنم اینکارها در زمان مناسب خودش اتفاق می افتد و من نمیتونم از قبل برنامه ریزی کنم که فلان زمان ، وقتش رسیده.

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید