سفر به پاریس ؛ راهنمای حمل و نقل عمومی و نکات مهم امنیتی

راهنمای کامل حمل و نقل عمومی در پاریس و بهترین مسیرهای پیاده روی این شهر

  • تاریخ انتشار : ۱۴ شهریور ۱۳۹۷
  • تعداد نمایش : 30
  • دیدگاه ها : صفر

راهنمای سفر به پاریس – بخش دوم

در قسمت دوم راهنمای سفر به پاریس با شیوه های مختلف رفت و آمد در پاریس آشنا میشویم و نکات مهم امنیتی را به شما گوشزد میکنیم.

شهر پاریس با در اختیارداشتن جذابیت های هنری و فرهنگی متعدد، شعبه مرکزی بسیاری از برندهای معتبر پوشاک، عطر و ادکلن و کمپانی های فرهنگی و هنری و همچنین استودیوهای سینمایی و صنعت مد از محبوب ترین شهرهای اروپا و جهان محسوب می شود که سالیانه میلیون ها گردشگر از کشورهای مختلف جهان را به سوی خود جذب می کند.

راهنمای جامع سفر به پاریس پایتخت فرانسه

راهنمای جامع سفر به پاریس پایتخت فرانسه

با توجه به حجم بالای مطالب مربوط به معرفی شهر پاریس، راهنمای جامع سفر به این شهر در چند بخش تهیه شده و در اختیار علاقمندان سفر به پاریس قرار می گیرد. در بخش دوم از راهنمای سفر به پاریس، مطالب و نکاتی بسیار مفید درباره گشت و گذار در پاریس و روشهای رفت و آمد در این شهر به همراه نکاتی امنیتی و بسیار کاربردی در هنگام گشت و گذار در پاریس به شما عزیزان ارائه می شود.

 

قدم زدن در پاریس

قدم زدن در نقاط مختلف شهر پاریس یکی از بهترین بخش های سفر به این شهر زیبا محسوب می شود. اگر تسلیم کافه ها و رستوران های دنج و عالی در گوشه کنار شهر نشوید می توانید طی چند ساعت از یک سوی شهر به سوی دیگر آن بروید.

گشت و گذار و پیاده روی در پاریس

در واقع اگر نظر صادقانه ما را بخواهید استفاده از مترو توسط گردشگران یکی از بدترین انتخاب های ممکن برای رفت و آمد در پاریس محسوب می شود. بازدید از پارک ها و فضاهای سبز بسیار زیبا، کوچه های نوستالژیک و خیابان های سنگفرش شده ، فرصتی است که همیشه در اختیار شما قرار نمی گیرد پس تا می توانید از زمان خود استفاده کنید و با پای پیاده در پاریس به گشت و گذار بپردازید.

 

یک ترفند جادویی برای گشت و گذار در داخل شهر پاریس

پیاده روی و لذت بردن از مناظر مهم شهر ، جز جدایی ناپذیر سفر به پاریس میباشد. برای یک گشت وگذار حسابی بصورت پیاده روی در شهر پاریس، باید مسیر غرب به شرق در این شهر را از بنای مشهور طاق پیروزی (Arc de Triomphe)  آغاز کنید که این پیاده روی خاطره انگیز در کلیسای زیبای نوتردام (Ile de la Cite) به پایان می رسد.

طاق نصرت Arc de Triomphe پاریس

طاق نصرت Arc de Triomphe پاریس

این مسیر پیاده روی در صورت عدم توقف طولانی در بین مسیر، در حدود ۲ تا ۳ ساعت طول می کشد. مسیر از طاق پیروزی آغاز می شود سپس مسیر Champs Elysees را به سمت میدان de la Concorde ادامه دهید. در هنگام طی کردن این مسیر به سمت بنای سنگی اوبلیسک که در مرکز میدان قرار دارد تعداد زیادی از فروشگاه های بسیار مشهور و معتبر و همچنین رستوران های مشهور پاریس را خواهید دید. به محض رد شدن از منطقه فروشگاه ها کاخ دیدنی Grand Palais در سمت راست شما قرار خواهد داشت.

کلیسای نوتردام پاریس Ile de la Cite

کلیسای نوتردام پاریس Ile de la Cite

در محوطه میدان Place de la Concorde بسیاری از مکان های دیدنی شهر پاریس در اطراف شما قرار خواهند داشت. در مقابل شما پارک طبیعی و زیبای Tuileries ، در پشت سرتان  Arc de Triomphe ، در منتهی الیه سمت راست برج ایفل و موزه Musee d’Orsay و در نهایت در سمت چپ شما بنای زیبای Madeleine قرار دارند.
در بازدید از پارک Tuileries از تماشای باغچه های زیبا و فواره های آب و گل های رنگارنگ نهایت لذت را ببرید. بلافاصله بعد از رد شدن از پارک به سمت راست بچرخید و به سمت رودخانه Seine مسیرتان را ادامه دهید. با ادامه همین مسیر به Pont Neuf و در نهایت به منطقه تاریخی و زیبای Latin Quarter می رسید که بسیار دیدنی است. پس از قدم زدن در کوچه ها و خیابان های سنگفرش و نوستالژیک محله لاتین در راستای مسیر رودخانه به پیاده روی ادامه دهید تا به کلیسای زیبای روتردام برسید. به این ترتیب در زمانی حدود ۳ ساعت با پای پیاده از تعداد زیادی از مشهورترین مکان های دیدنی و گردشگری جهان دیدن کرده اید.

 

تورهای گشت و گذار در پاریس ، همراه با اهالی شهر

تورهای گشت و گذار و پیاده روی در پاریس فرصتی بسیار عالی برای گردشگرانی محسوب می شوند که علاقمند به آشنایی بیشتر با گوشه و کنار شهر پاریس و گفتگو با اهالی این شهر هستند. فعالیت این خدمات گردشگری از سال ۲۰۱۰ آغاز شده است که به (تماشای پاریس همراه با شهروند پاریسی) معروف می باشد. هدف از اجرای این تورهای گردشگری آشنایی گردشگران علاقمند با زندگی روزمره اهالی شهر پاریس و بازدید از بسیاری مکان های دیدنی و نقاطی از شهر پاریس می باشد که شاید از دید گردشگران دور مانده باشند.

تورهای گشت و گذار در پاریس ، همراه با اهالی شهر

تفاوت این تورهای گردشگری با بقیه تورهای مشابه در این است که گردشگران شرکت کننده در این تورها به اقامت در پاریس تشویق می شوند و مزیتهای زندگی در پاریس به آنها نمایش داده می شود. معتبرترین تورهای گشت و گذار همراه با یک شهروند پاریسی  Discover Walks، Antos Paris و تور لوکافای (Lokafy) می باشند که با همراهی و راهنمایی افرادی از ساکنین پاریس ارائه می شوند.

 

استفاده از مترو در سفر به پاریس

اگر برای رفت و آمد در پاریس از مترو استفاده می کنید به یاد داشته باشید که از هنگام سوار شدن تا زمان پیاده شدن از مترو باید بلیط خود را به همراه داشته باشید و پس از ورود به مترو بلیط خود را دور نیندازید. در طول مسیر ممکن است مأمورین از شما بخواهند بلیط خود را نشان دهید که در صورت نداشتن بلیط، شاید مجبور شوید جریمه ای سنگین معادل ۳۵ تا ۵۰ یورو بپردازید.

استفاده از مترو در سفر به پاریس

عجیب است که هیچگونه علامت و تابلویی که توجه گردشگران و مسافران را به این مسئله جلب نماید در داخل ایستگاه ها و یا داخل مترو نصب نشده و پیام اخطاری نیز روی بلیط ها وجود ندارد! اغلب مأمورین مترو پاریس به زبان انگلیسی صحبت نمی کنند و در صورت مشاهده مسافر بدون بلیط مبلغ جریمه باید در همان لحظه توسط فرد خاطی پرداخت شود. اگر این مسئله را کنار بگذارید، سیستم متروی پاریس یکی از بهترین متروهای سراسر جهان می باشد و با در اختیار داشتن ۱۶ خط مترو، تمام مناطق شهر بزرگ پاریس را پوشش می دهد و نزدیک به هفت میلیون نفر را جابجا می کند.

 

نکات مهم درباره استفاده از مترو پاریس

  • حداکثر زمان انتظار در ایستگاه های متروی پاریس مدت زمان جالب توجه ۳ تا ۱۰ دقیقه است که با توجه به ازدحام ایستگاه و خط موردنظر متغیر می باشد.
  • قیمت بلیط برای هر مسیر متروی پاریس حدود ۱.۵ یورو می باشد که بلیط های هفتگی و ماهیانه نیز با قیمت های ۲۰ یورو، ۶۳ یورو در ایستگاه های مترو به فروش می رسد.
  • نام خطوط و ایستگاه های متروی پاریس بر اساس نام نقاط مقصد نامگذاری شده است و در حین گرفتن آدرس یا خواندن نقشه ها به این نکته توجه داشته باشد.
  • یک سری بلیط مخصوص گردشگری که Paris Visite نامیده می شود مجوز یک تا پنج روزه برای استفاده از متروی پاریس در مناطق اصلی ۱ تا ۳ شهر را به افراد می دهد که قیمت آن حدود ۷ یورو در ازای یک روز می باشد.
  • برای تهیه بلیط می توانید از دستگاه های خودکار در نقاط مختلف ایستگاه های مترو نصب شده اند استفاده کنید که واحد پول یورو و کارت های اعتباری معتبر قابل استفاده در این دستگاه ها می باشند.
  • برای سفر به مناطق حومه پاریس باید بلیط مخصوص این خطوط را تهیه کنید و سوارشدن در متروی یکی از خطوط حومه با بلیط معمولی غیرقانونی تلقی شده و شخص را با جریمه روبه رو می کند.
  • یک نکته مهم باید موردتوجه گردشگران قرار داشته باشد که در صورت بهمراه داشتن چمدان وکیف های متعدد، مترو گزینه مناسبی برای تردد در شهر محسوب نمی شود چراکه اغلب ایستگاه های متروی پاریس شلوغ و پرازدحام بوده و به همراه داشتن چمدان های سنگین مشکلات زیادی برای شما بوجود خواهد آورد و در این صورت تاکسی بهترین گزینه برای شما محسوب می شود.

 

کرایه دوچرخه در سفر به پاریس

کرایه یک دوچرخه یکی از بهترین گزینه های جانشین برای رانندگی در شهر پاریس محسوب می شود که همچنین روشی بسیار عالی برای گشت و گذار و گردش در پاریس بدون نگرانی بابت محدودیت های ترافیکی و گرفتارشدن در ازدحام خیابان های شلوغ این شهر می باشد.

کرایه دوچرخه در سفر به پاریس - دوچرخه سواری در اروپا

پاریس همچنین یکی از امن ترین پایتخت های اروپایی برای دوچرخه سواران محسوب می شود و طی سالهای اخیر با برنامه ریزی های انجام شده ایستگاه های کرایه و امانت دوچرخه در نقاط مختلف شهر ایجاد شده است همچنین حدود ۱۵۰ کیلومتر خطوط تردد مجزا برای دوچرخه سواران در نظر گرفته شده است که به شما این امکان را می دهد که بدون دغدغه خطر ناشی از اتومبیل ها به دوچرخه سواری بپردازید. هزینه کرایه دوچرخه بطور متوسط حدود ۲ یورو برای هر روز و حدود ۸ یورو بطور هفتگی می باشد.

 

استفاده از اتوبوس عمومی در شهر پاریس

خطوط اتوبوسرانی شهری پاریس را می توان یکی از بهترین خطوط اتوبوس شهری توریست محور در بین پایتخت های اروپایی محسوب نمود. نرخ بلیط ها و نحوه محاسبه کرایه مسیرها درست مانند سیستم مترو می باشد.

استفاده از اتوبوس عمومی در شهر پاریس - اتوبوسهای دو طبقه روباز پاریس

تابلوی اکترونیکی درون اتوبوس ها مسیر فعلی و نقاط مبدا و مقصد هر اتوبوس را نمایش می دهد همچنین تعداد ایستگاه های باقیمانده تا انتهای مسیر در این تابلوها نمایش داده می شود که کمک بسیار خوبی برای گردشگران و حتی ساکنین پاریس محسوب می شود. کنترل بلیط ها توسط دستگاه اسکنر در کنار ورودی اتوبوس ها انجام می شود پس از صدای بیپ و روشن شدن چراغ سبز می توانید سوار شوید. در صورتیکه بلیط به همراه نداشته باشید می توانید مستقیماً از راننده بلیط را تهیه کنید.

 

کرایه تاکسی برای رفت و آمد در پاریس

برخلاف بسیاری از شهرهای مشهور و محبوب گردشگری در نقاط مختلف جهان، نرخ کرایه تاکسی در پاریس بسیار مناسب می باشد و حتی در ساعات انتهایی شب که ترافیک وجود ندارد کرایه ها ارزان محسوب می شوند اما مسئله اصلی اینجا پیدا کردن یک تاکسی خالی است!

کرایه تاکسی برای رفت و آمد در پاریس

در طول روز بخصوص در مناطق مرکزی شهر کرایه نمودن تاکسی گزینه مطلوبی محسوب نمی شود و مترو انتخابی مطلوب تر می باشد. نرخ پایه کرایه تاکسی پاریس ۶.۵ یورو می باشد و این نرخ برای مسیرهای نسبتاً کوتاه می باشد و بقیه مبلغ بر اساس مبلغ نمایش داده شده در دستگاه تاکسی متر تعیین می شود که برای مسیرهای طولانی مانند فرودگاه شارل دوگل به هفتاد یورو می رسد.

 

کرایه اتومبیل شخصی بدون راننده در پاریس

در یک کلام توصیه ما به شما این است : فراموشش کنید.
ایده گشت و گذار در پاریس به وسیله خودرو شخصی از پایه اشتباه است. ترافیکی سنگین در بیشتر ساعات روز در خیابان های اصلی حکمفرما است و پیداکردن خیابانی با فضای خالی مجاز برای پارک اتومبیل بسیار دشوار می باشد.

کرایه اتومبیل شخصی بدون راننده در پاریس

بسیاری از مناطق دیدنی و موردعلاقه گردشگران در پاریس در سالهای قبل از اختراع ماشین، طراحی و ساخته شده اند و بسیاری از مردم پاریس به دلیل همین مشکلات از خیر خرید اتومبیل شخصی گذشته اند. حتی بسیاری از خانواده هایی که به پاریس نقل مکان می کنند بعد از گذشت یک یا دو ماه اتومبیل شخصی خود را می فروشند.

پس برای گشت و گذار در داخل شهر پاریس گزینه کرایه اتومبیل شخصی را نادیده بگیرید. مگر اینکه تصمیم به بازدید از مناطق حومه شهر پاریس و مناطق طبیعی اطراف شهر را داشته باشید در این صورت استفاده از اتومبیل شخصی گزینه ای منطقی خواهد بود.

 

نکات امنیتی در سفر به پاریس

– پاریس یکی از امن ترین پایتخت های اروپایی محسوب می شود و پلیس شهر پاریس بطور شبانه روزی در خیابان های شهر حضور دارد بطوریکه موارد بروز مشکلات امنیتی و وقوع جرائم علیه گردشگران بسیار بعید و انگشت شمار می باشد.

– در نقاط پرازدحام در مرکز شهر و نقاط دیدنی مانند برج ایفل که غالباً مملو از جمعیت گردشگران می باشد مراقب وسایل همراه، گوشی تلفن همراه، دوربین های عکاسی گرانقیمت و کیف پول و اوراق شناسایی خود باشید.

نکات مهم امنیتی در سفر به پاریس فرانسه

– همچنین در نقاط مختلف شهر، هرگز با افراد غریبه که به شما پیشنهاد رفتن به کلوپ های تفریحی را می دهند ارتباط برقرار نکنید و تنها با لبخند از آنها بابت پیشنهادشان تشکر کنید.

– شماره تلفن اضطراری پلیس فرانسه ۱۷ می باشد و خوشبختانه بسیاری از افسران پلیس پاریس قادر به صحبت به زبان انگلیسی هستند بخصوص آنها که در نقاط گردشگری پاریس حضور دارند.

– تا حد امکان از پرسه زدن به تنهایی در مناطق حومه شهر پرهیز نمایید چراکه در صورت بروز مشکل ممکن است رسیدن پلیس با تأخیر انجام شود.

– در صورت رفت و آمد بین شهر و فرودگاه دقت کنید که سوار خطوط بدون توقف مترو شوید. همچنین دقت کنید که واگن های به رنگ سفید و سبز دارای دوربین های امنیتی بوده و سارقان و افراد بزهکار به ندرت به آنها وارد می شوند. همچنین بعنوان یک فرد غریبه بهتر است در اولین کابین بنشینید که به اپراتور مترو نزدیکتر است.

– حتی الامکان از تردد در شهر با کوله پشتی های سنگین و چمدان های مسافرتی پرهیز کنید چراکه باعث جلب توجه افراد بزهکار خواهد شد و به اصطلاح خودتان را تابلو نکنید!

– شهر پاریس بیشتر از هر شهری دیگر در جهان شبیه به شهر نیویورک است و تقریباً همگان در عجله و شتاب برای رسیدن به جایی هستند! توجه داشته باشید که همه افرادی که در پاریس می بینید گردشگر نیستند پس در صورت نیاز به راهنمایی از افرادی که در حالت عجله و شتاب هستند صرف نظر کنید!

برچسب ها : ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید