آشنایی با پاول دورف موسس پیامرسان تلگرام و شبکه اجتماعی VK

بیوگرافی پاول دروف ، میزان خالص دارایی ، داستان خروج از روسیه و تاسیس تلگرام…

  • تاریخ انتشار : ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • تعداد نمایش : 150
  • دیدگاه ها : صفر

پاول دورف متولد اکتبر ۱۹۸۴ در لنینگراد یا همان سن پترزبورگ روسیه ، موسس شبکه اجتماعی VK و اپلیکیشن پیامرسان تلگرام است.

پاول یک برادر بزرگتر به نام نیکولا دارد که مهندس کامپیوتر است و میتوان گفت در ابتدا این نیکولا بود که الهام بخش پاول برای ورود به عرصه تکنولژی و کامپیوتر بود. پدرش والری دورف زبانشناس و استاد دانشگاه و مادرش آلبینا دروا یک تاجر است.

آشنایی با پاول دورف موسس پیامرسان تلگرام

 

بیوگرافی پاول دروف – Pavel Drouv

پاول دورف در سال ۲۰۰۶ شبکه اجتماعی VK را پایه گذاری نمود. این شبکه اجتماعی در کشور روسیه به شدت محبوب شد و پس از دو سال توانست عنوان بزرگترین شبکه اجتماعی روسیه را از آن خود کند. پس از آن سالها پاول جوان با دولت روسیه در جنگ بود چرا که همواره از افشای اطلاعات کاربران شبکه اش خودداری مینمود. اما سرانجام در سال ۲۰۱۳ تسلیم دولت روسیه شد و سهام VK را به تدریج به بخش دولتی این کشور فروخت (واگذاری تا ۲۰۱۴ به طول انجامید) و خودش را به طور کامل از شرکتی که تاسیس کرده بود جدا کرد ، چراکه نمیخواست در جاسوسی و افشای اطلاعات کاربران نقش داشته باشد.

پاول دورف در سال ۲۰۱۴ و در جریان جنگ روسیه و اوکراین از افشای اطلاعات کاربران ساکن کریمه اوکراین خودداری نمود و این مقدمه بر خروجش از کشور روسیه بود. او هم اکنون در امارات و شهر دبی سکونت دارد ، هرچند که اقامت چند کشور دیگر را نیز در دست دارد.

بیوگرافی پاول دروف - Pavel Drouv

 

تاسیس پیامرسان رمزنگاری شده تلگرام

پس تجربه شبکه اجتماعی VK پاول که اکنون پخته تر شده بود ابتدا در برلین (در آن سال در آلمان ساکن بود) تصمیم به اجرای پروژه جدیدش گرفت. او یک اپلیکیشن پیامرسان امن را هدف قرار داد و برای پروژه اش اسم تلگرام را انتخاب نمود. اواخر سال ۲۰۱۳ بود که نسخه اولیه تلگرام آماده شد و مدتی بعد در اپ استور و گوگل پلی استور در دسترس قرار گرفت.
در سال ابتدایی فعالیت تلگرام، این پیامرسان توانست به ۱۵ میلیون کاربر ثبت نامی دست پیدا کند. مدتی بعد پیامرسان وایبر در ایران از دسترس خارج شد و جمعیت زیادی که حدود ۴۰ میلیون نفر تخمین زده میشوند از ایران به سمت تلگرام سرازیر شدند. همزمان محبوبیت تلگرام رو به افزایش بود و در سال دوم فعالیت ۱۰۰ میلیون نفر از این اپلیکیشن استفاده میکردند.

در حال حاضر تلگرام روزانه بیش از ۵۰۰ هزار کاربر جدید دارید و ماهانه توسط بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر در سراسر جهان مورد استفاده قرار میگیرد.

دارایی و ثروت پاول دورف

 

دارایی و ثروت پاول دورف

به طور تخمینی پاول ۱٫۷ بیلیون دلار ثروت دارد و این دارایی هنگفت را از فروش بزرگترین شبکه اجتماعی روسیه VK و سرمایه گذاری در ارز های رمزنگاری شده (بیت کوین) بدست آورده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید