بهترین و محبوبترین تورهای گردشگری یک روزه در رم

بازدید از کاخ سلطنتی کازرتا پالازیو ، اورویه تو ، منطقه توسکانی ، جزیره کاپری ، منطقه ساحلی آمالفی ، شهر باستانی پمپئی ، ویلای باستانی تیوولی و سایت باستانی اوستیا آنتیکا.

  • تاریخ انتشار : ۱۲ خرداد ۱۳۹۷
  • تعداد نمایش : 81
  • دیدگاه ها : صفر

شهر رم مجموعه ای کم نظیر از جاذبه های گردشگری متعلق به دوره های تاریخی مختلف از رومیان باستان تا قرون وسطی، عصر رنسانس و عصر حاضر را در خود جای داده است و یکی از مراکز گردشگری مهم در جهان است که می توان به آن لقب بهشت گردشگران را داد.

با مکان های باستانی متعلق به تمدن رومیان باستان، آب و هوای بسیار مطبوع و دلپذیر بخصوص در بهار و تابستان، پارک ها و فضای سبز بسیار وسیع که در داخل شهر رم وجود دارد بازدید از این شهر بدون دراختیار داشتن برنامه ای دقیق و از پیش تعیین شده شاید کمی پردردسر باشد و باعث اتلاف بخش زیادی از زمان ارزشمند مسافرت شود.

در این مطلب نگاهی داریم به مهمترین تورهای گردشگری یک روزه در رم و اطراف آن که به سادگی و با هزینه ای معقول در دسترس شماست.

کاخ سلطنتی Caserta Palazzo Reale در اطراف شهر رم - بهترین تورهای گردشگری یک روزه در رم

نکته اینجاست که علاوه بر جاذبه های گردشگری بی شمار در داخل شهر رم، تعداد زیادی مکان های دیدنی در مناطق اطراف شهر رم و در فاصله زمانی کوتاه از این شهر وجود دارند که بسیاری از گردشگران در غوغا و همهمه شهر رم، از آنها غافل می شوند.

این گردشگران در بازگشت از سفر و با گذشت مدت زمانی، وقتی بطور اتفاقی متوجه می شوند که این جاذبه های گردشگری در نزدیکی شهر رم وجود داشته اند و امکان بازدید از آنها نیز بسادگی وجود داشته، بسیار افسوس می خورند.
اما شما عزیزان با مطالعه این مطلب، اگر روزی به کشور ایتالیا و شهر رم سفر کردید، می توانید مطمئن باشید که هیچ جاذبه گردشگری و مکانی دیدنی در شهر رم و حتی در اطراف این شهر را از دست نداده اید!

 

سایت باستانی اوستیا آنتیکا (Ostia Antica)

سایت باستانی اوستیا آنتیکا (Ostia Antica)

فاصله از شهر رم : ۵۰ دقیقه تا یک ساعت
تور پیشنهادی: The Ancient Ostia Small Group Day Trip from Rome
مدت زمان تور: ۲٫۵ تا ۴ ساعت همراه با گشت و گذار در منطقه و راهنمای انگلیسی

اوستیا آنتیکا در صدر لیست تورهای گردشگری یک روزه در رم قرار دارد. قدمت این سایت باستانی به چهار قرن قبل از میلاد مسیح برمی گردد، اوستیا آنتیکا مرکز تجاری روم باستان و شهر استراتژیک امپراطوری رومن بشمار می رفت.
اوستیا آنتیکا مانند شهر مشهور و باستانی پمپئی بزرگترین شهر حفر شده در دل صخره ها در دوران روم باستان است که در بازدید از این شهر، می توان به بسیاری از جنبه های زندگی شخصی و اجتماعی رومیان باستان پی ببرید.

اوستیا آنتیکا مرکز تجاری روم باستان

از مهم ترین دیدنی های سایت باستانی اوستیا آنتیکا می توان به حمام عمومی نپتون (Baths of Neptune)، تماشاخانه باستانی با ساختمانی دایره شکل، فروم باستانی که مرکز تجاری و تجمع اوستیا آنتیکا بوده است، نانوایی، کتیبه باستانی، ساختمان های بجامانده از دوران باستان، مجسمه زیبای آتیس، کلیسای سانتا آئورا (Santa Aurea church)، جاده باستانی Decumanus Maximus و انبار بزرگ Grandi Horrea اشاره کرد.

 

ویلای باستانی تیوولی (Tivoli)

ویلای باستانی تیوولی (Tivoli) - تورهای گردشگری یک روزه در رم

فاصله از شهر رم : ۴۰ دقیقه تا ۵۰ دقیقه
تور پیشنهادی: Tivoli Day Trip from Rome
مدت زمان تور: یک روز همراه با گشت و گذار در منطقه و راهنمای انگلیسی

منطقه ییلاقی تیوولی در مجاورت تپه های مشهور سابینا (Sabine Hills) با آب و هوای بسیار مطبوع و طبیعتی زیبا از دوران باستان از مناطق مورد علاقه امپراطور آگوستوس و اقامتگاه تابستانی او و خانواده اش بوده است و براحتی تورهای گردشگری یک روزه در رم شما را به این مکان شگفت انگیز میبرند.
دو ویلای بسیار زیبا و دیدنی (Hadrian’s Villa و Villa d’Este) با قدمت تاریخی که متعلق به امپراطوران روم باستان بوده اند در این منطقه قرار دارند که هر دو جاذبه گردشگری، در فهرست میراث جهانی سازمان یونسکو (UNESCO World Heritage Sites) ثبت شده اند و شک نکنید که بازدید از آنها ارزش یک روز دوری از شهر رم را دارد.

منطقه ییلاقی تیوولی در مجاورت تپه های مشهور سابینا

ویلای هادریان مجموعه ای اقامتی شامل چند ساختمان ویلایی و محوطه فضای سبز اختصاصی که در دوره امپراطور آگوستوس، بر اساس مناظری که امپراطور در سفرهای مختلف مشاهده کرده بود شبیه سازی شده بودند.
معماری بکاررفته در ساخت این بناها، سبک های یونانی و مصری است  که در تلفیق با باغ های سبک یونانی بسیار دیدنی و زیباست. ویلای دی استه (Villa d’Este) یکی از اولین ویلاهای ساخته شده در اروپا بوده است که سبک معماری بکاررفته در این ویلا با دیوارهای حکاکی شده و نقاشی های بسیار دیدنی بر روی سقف ساختمان از نمونه های عالی معماری روم باستان محسوب می شود.
محوطه فضای سبز این ویلا هنوز هم بعنوان الگوی ساخت ویلا و محوطه های مجموعه های اقامتی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

شهر باستانی پمپئی (Pompeii and Mount Vesuvius)

شهر باستانی پمپئی ایتالیا در مجاورت رم

فاصله از شهر رم : ۲ ساعت
تور پیشنهادی: Pompeii and Vesuvius Day Trip from Rome
مدت زمان تور: یک روز با اتوبوس های کاملاً مجهز همراه با راهنمای انگلیسی

یکی از مهمترین تورهای گردشگری یک روزه در رم که باید تجربه کنید ، شهر پمپئی است. در سال ۷۹ پس از میلاد مسیح و در روزی که همه چیز عادی بنظر می رسید، یکی از بزرگترین و هولناک ترین فوران های آتشفشانی تاریخ به وقوع پیوست و فوران آتشفشان Mount Vesuvius در مدت زمانی کوتاه شهر پمپئی را که در آن زمان شهری بزرگ و پرجمعیت بشمار می رفت همراه با تمامی ساکنین این شهر، برای همیشه در زیر انبوهی از گدازه و خاکستر آتشفشانی مدفون کرد.

ویرانه های شهر مدفون شده پمپئی ایتالیا

بعد از گذشت بیش از ۱۵۰۰ سال طی حفاری هایی که برای ساخت یک کانال آب در منطقه انجام شد، ویرانه های شهر مدفون شده پمپئی کشف شدند.
امروزه تورهای بازدید از پمپئی یکی از محبوب ترین برنامه های گردشگری در سراسر ایتالیا محسوب می شوند و روزانه هزاران گردشگر برای تماشای خانه ها، مغازه ها و میدان های این شهر که بعد از سالها حفاری های متوالی بار دیگر از عمق ۶ متری زمین بیرون آورده شده اند به اینجا سفر می کنند.

شهر باستانی پمپئی (Pompeii and Mount Vesuvius)

بخش زیادی از آثار باستانی کشف شده از پمپئی در موزه باستان شناسی پمپئی نگهداری می شود و در معرض نمایش عموم قرار گرفته است.
اما آنچه که هنوز در داخل خانه ها و مغازه های این شهر توجه گردشگران از سراسر جهان را به خود جلب کرده است، اجساد ساکنین پمپئی است که در اثر تنفس گازهای بسیار سمی ناشی از فوران آتشفشان بلافاصله و بدون اینکه فرصتی برای فرار داشته باشند در همان وضعیتی که قرار داشتند کشته شدند و با پوشیده شدن شهر توسط گل و لای آتشفشانی بدن های این اجساد به شکل مجسمه های سنگی درآمده و این اجساد سنگ شده بعد از حفاری های باستان شناسی یکی پس از دیگری از زیر خاک خارج شده اند.
بازدید از پمپئی سفری است که همیشه در خاطره شما باقی خواهد ماند.

 

منطقه ساحلی آمالفی (Amalfi Coast)

منطقه ساحلی آمالفی (Amalfi Coast)

فاصله از شهر رم : ۳ تا ۴ ساعت
تور پیشنهادی: Pompeii and Amalfi Coast Semi-Private Day Trip from Rome
مدت زمان تور: یک روز با اتوبوس های کاملاً مجهز همراه با راهنمای انگلیسی

اگر از دیدن آثار تاریخی و باستانی ایتالیا خسته شده اید ، میتوانید منطقه آمالفی را برای یک روز گردش در اطراف رم انتخاب کنید. جاده مارپیچ منطقه آمالفی (Amalfi Drive) در میان بلندی های سرسبز مجاور به دریای ترنی (بخشی از دریای مدیترانه در سواحل غربی ایتالیا : Tyrrhenian Sea) بعنوان یکی از زیباترین مسیرهای جاده ای در جهان شناخته می شود.

اقلیم جغرافیایی منطقه آمالفی و بلندی های سرسبزی که ناگهان با شیبی تند به دریا ختم می شوند مناظر طبیعی بسیار زیبا و کم نظیر پدید می آورد که هر بیننده ای را به وجد می آورد.
در پشت هر پیچ و خم این جاده، مناظری جدید خودنمایی می کنند و گردشگران هیجان زده در نقاط مختلف جاده از خودرو پیاده می شوند و لحظاتی را به تماشای مناظر می پردازند.

جاده مارپیچ منطقه آمالفی سواحل ایتالیا

مشهورترین جاذبه دیدنی منطقه ساحلی آمالفی، روستاهای پلکانی ساخته شده بر روی تپه های مجاور به دریا هستند که با خانه هایی رنگارنگ مناظری بسیار زیبا و دیدنی پدید می اورند.

این خانه ها که مطابق رسمی قدیمی هر یک با رنگ های متنوع و بسیار شاد رنگ آمیزی شده اند با گلدان های گل که بر روی ایوان خانه ها قرار داده می شود بسیار زیبا و دوست داشتنی هستند و شاید هیچ چیز به اندازه نوشیدن فنجانی قهوه بر روی یکی از این ایوان ها و تماشای منظره دریا لذن بخش نباشد.

جاده مارپیچ ساحلی آمالفی در ایتالیا

با شرکت در تورهای گردشگری آمالفی دیگر دغدغه رانندگی نخواهید داشت و می توانید با خیال راحت از مناظر این منطقه لذت ببرید.

 

جزیره کاپری (Island of Capri)

جزیره تاریخی و زیبای کاپری

فاصله از شهر رم : ۴ تا ۵ ساعت
تور پیشنهادی: Capri Day Trip from Rome
مدت زمان تور: یک روز با اتوبوس یا قایق تفریحی همراه با راهنمای انگلیسی

جزیره کاپری (Island of Capri) در دریای ترنی واقع شده و براحتی با استفاده از قایق های تفریحی در دسترس است.
واقعیت این است که جزیره کاپری بیشتر از رم (۲۶۸ کیلومتر) به شهر ناپل (۴۳ کیلومتر) نزدیک است و سفر به این جزیره بهتر است در برنامه ای دو روزه انجام شود اما آژانس های گردشگری در شهر رم با برنامه ریزی دقیق و استفاده از تمام ساعات روز، تورهای یک روزه بازدید از این جزیره را برگزار می کنند.

جزیره کاپری (Island of Capri)

جزیره کاپری بدون اغراق یکی از زیباترین جزیره های دنیا محسوب می شود و مناظر این جزیره آنقدر زیبا و دیدنی است که بیشتر به رؤیا شبیه است.
قایق سواری در Blue Grotto و آب تنی در ساحل Marina Piccola ، محبوب ترین برنامه های تفریحی گردشگران در جزیره کاپری بشمار می روند.

 

منطقه توسکانی (Tuscany)

منطقه توسکانی (Tuscany)

فاصله از شهر رم : ۳ تا ۴ ساعت
دسترسی: با توجه به تنوع مسیر، استفاده از خودرو پیشنهاد می شود.

منطقه توسکانی بخاطر دشت ها و تپه های سرسبز با رنگ های طبیعی متنوع، آفتاب طلایی و درختانی زیبا که در امتداد یکدیگر در مناظری کم نظیر صف کشیده اند، از شهرتی جهانی برخوردار است و تعدادی از زیباترین شهرهای قاره اروپا را در خود جای داده است.

تقریباً در هر یک از شهرهای کوچک و روستاهای منطقه توسکانی، علاوه بر طبیعت بی نظیر، یک یا چند جاذبه گردشگری تاریخی مانند کلیساهای متعلق به قرون وسطی، قلعه های تاریخی و برج های دیده بانی وجود دارد که نمونه هایی باارزش از هنر معماری کشور ایتالیا محسوب می شوند که بسیاری از آنها در فاصله کوتاه از بزرگراه قرار دارند.

دشت های سرسبز و مناطق زیبای توسکانی

فاصله شهر رم تا منطقه توسکانی از مسیر بزرگراه بین ۳ تا ۴ ساعت و از طریق قطارهای پرسرعت حدود ۱٫۵ ساعت طول می کشد.
با توجه به اینکه هدف از این سفر، لذت بردن از مناظر طبیعی در طول مسیر و همینطور بازدید از مکان های تاریخی و جاذبه های گردشگری در شهرهای مختلف منطقه توسکانی است، استفاده از خودرو بیشتر توصیه می شود چراکه آزادی عمل بیشتری در اختیار شما قرار می دهد و می توانید در هر نقطه از مسیر که تمایل داشتید توقف کرده و از سفرتان نهایت لذت را ببرید.

 

اورویه تو (Orvieto)

اورویه تو (Orvieto) در ایتالیا

فاصله از شهر رم : حدود ۲ ساعت
دسترسی: با توجه به تنوع مسیر، استفاده از خودرو پیشنهاد می شود.

این منطقه در ۱۰۰ کیلومتری شمال رم قرار دارد و تعدادی از سالم ترین مکان های تاریخی ایتالیا در این شهر واقع شده اند.

دلیل دورماندن از آثار تاریخی از تخریب و آسیب های مختلف موقعیت جغرافیایی این شهر و تسلط بر مناطق اطراف بوده است که این شهر را از گزند حملات ناگهانی و مرسوم در دوران گذشته مصون نگهداشته است.

منطقه تاریخی اورویه تو در شمال ایتالیا

مشهورترین جاذبه دیدنی اورویه تو، کلیسای جامع تاریخی این شهر است که یکی از گنجینه های هنر معماری محسوب می شود و در کنار آثار باستانی بجامانده از تمدن بزرگ آتروسک  (Etruscan) بسیار موردتوجه گردشگران قرار دارند.

 

کاخ سلطنتی کازرتا پالازیو (Caserta Palazzo Reale)

کاخ سلطنتی کازرتا پالازیو (Caserta Palazzo Reale)

فاصله از شهر رم : حدود ۳ ساعت
دسترسی: قطار پرسرعت رم – ناپل در ایستگاه مجاور کاخ کازرتا رویال توقف می کند.

اقامتگاه سلطنتی کازرتا پالازیو با ۱۲۰۰ اتاق یکی از زیباترین و بزرگترین کاخ های ساخته شده در طول تاریخ بشمار می رود که بلحاظ مقیاس و شکوه معماری بکاررفته تنها با کاخ زیبای ورسای در فرانسه قابل مقایسه است.
این کاخ که به دلیل شرایط نگهداری بسیار مطلوب، کاملاً وضعیت و نمای اولیه خود را حفظ کرده است، در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده و تاکنون محل فیلمبرداری تعداد زیادی از فیلم های سینمایی بوده است.

قصر زیبای کازرتا پالازیو در ایتالیا , مکانهای دیدنی ایتالیا

محوطه فضای سبز این کاخ که در مقابل آن ساخته شده با ردیف هایی بسیار زیبا از درختان، باغچه ها و فضای سبز گل کاری شده و یک دریاچه مصنوعی که انعکاسی از تصویر کاخ و فضای سبز را نمایش می دهد بصورت پلکانی است که از مقابل دریاچه با طی ۱۱۶ پله به ورودی کاخ ختم می شود.
حیاط پلکانی کاخ، فضای سبز و ردیف درختان، سالن تئاتر و اقامتگاه سلطنتی در کنار یک باغ انگلیسی و آب نما های متعدد از محبوب ترین بخش های مجموعه محسوب می شوند.

برچسب ها : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید