سفر به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه – ورود بدون ویزا و انواع بلیط مسابقات

راهنمای سفر به روسیه – راهنمای کامل خرید بلیط بازی های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه – ورود بدون ویزا به خاک روسیه و دریافت کارت هواداری (Fan-ID)

 • تاریخ انتشار : ۹ آذر ۱۳۹۶
 • تعداد نمایش : 257
 • دیدگاه ها : صفر

این مطلب جامع ترین راهنمای کشور روسیه است. و شامل اطلاعاتی مفید درباره هر یک از شهرهای میزبان مسابقات، بهترین هتل ها، مدارک قانونی لازم برای سفر به روسیه و اطلاعات مربوط به تبدیل ارز همراه مسافران و بسیاری اطلاعات مفید دیگر می باشد.

در این مطلب کلیه اطلاعات لازم جهت خرید بلیط بازی های جام جهانی و دریافت کارت هواداری که به منزله ویزا و کارت شناسایی شما در سفر به روسیه است را در اختیارتان قرار میدهیم.

روسیه بطور معمول در بین کشورهایی که ورود به آنها برای گردشگران خارجی راحت است، جایی ندارد و صدور روادید برای ورود به این کشور برای اتباع خارجی اغلب طی پروسه ای طولانی انجام می شود اما بنظر می آید یک بار دیگر معجزه فوتبال رخ نشان داده است و مسئولان روسی برای ورود هواداران فوتبال به روسیه در روزهای برگزاری جام جهانی امکانات ویژه ای در نظر گرفته اند. طبق اعلام مسئولان روسی، هواداران فوتبال در طول برگزاری مسابقات جام جهانی (از ۱۴ ژوئن تا ۱۵ جولای ۲۰۱۸) نیازی به اخذ ویزای ورود به روسیه ندارند و بعنوان جایگزین و برای ایجاد نظم و ترتیب در کنترل ورود و خروج اتباع خارجی، پاسپورت گردشگری و یک کارت اطلاعات هواداری (Fan ID) برای تمام افراد صادر می شود.

ورزشگاه روستوف آرنا - میزبان جام جهانی فوتبال 2018

ورزشگاه روستوف آرنا – میزبان جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸

ورود بدون ویزا به روسیه با Fan ID

کارت هواداری (Fan ID) یک مدرک شناسایی است که از طرف مسئولان روسیه برای هر یک از هواداران خارجی که در روزهای برگزاری جام جهانی ۲۰۱۸ به این کشور سفر می کنند بعنوان جایگزین ویزای روسیه در نظر گرفته شده است. برای دریافت کارت هواداری پس از خرید یک یا چند بلیط مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ باید فرم درخواست صدور این کارت را تکمیل کنید که در وبسایت هواداری جام جهانی در دسترس عموم قرار گرفته است. البته تحویل کارت هواداری بعد از تحویل بلیط ها به هواداران فوتبال در سراسر جهان آغاز می شود.

مدارک مورد نیاز برای ورود بدون ویزا به روسیه با Fan ID

مطابق اعلام مسئولان روسی، کارت هواداری در واقع کارت شناسایی هر یک از هواداران فوتبال در مدت زمان برگزاری جام جهانی محسوب می شود و به همراه بلیط های مسابقات در اختیار هواداران قرار خواهد گرفت. این کارت بطور خودکار برای تمامی افرادی که یک یا چند بلیط خریداری کنند صادر خواهد شد و در تمام شهرهای میزبان مسابقات جام جهانی اعتبار خواهد داشت.

نحوه خرید بلیط بازی های جام جهانی

برای خرید بلیط مسابقات جام جهانی ابتدا باید یک اکانت شخصی در سایت فیفا ایجاد کنید. بعد از ورود به اکانت شخصی، به قسمت خرید اینترنتی بلیط بروید و پس از تکمیل چند فرم اولیه، مراحل خرید بطور خودکار انجام خواهد شد.

خرید بلیط بازی های جام جهانی

خرید بلیط بازی های جام جهانی

تکمیل فرمهای خرید بلیط باید در مدت زمانی مشخص انجام شود و در صورت تأخیر بیشتر از مدت زمان مشخص فرایند خرید کنسل در نظر گرفته می شود. دقت داشته باشید که فرایند خرید باید توسط سایت فیفا مورد تأیید نهایی قرار گرفته باشد که این تأیید بوسیله ایمیل به شما اطلاع داده می شود. برای انجام این مراحل ورود اطلاعات شخصی زیر الزامی است:

 • نام و نام خانوادگی
 • تاریخ تولد
 • جنسیت
 • ملیت
 • آدرس پستی برای تحویل بلیط
 • شماره تماس
 • آدرس پست الکترونیک

خرید بلیط بازی های جام جهانی – روشهای پرداخت

در گذشته خرید بلیط بصورت آنلاین از سایت رسمی فیفا تنها بوسیله کارت های اعتباری VISA امکان پذیر بود اما برای تسهیل خرید بلیط برای هواداران، مسئولان روسی امکان استفاده از بسیاری کارت های اعتباری متعلق به بانک های معتبر در سراسر جهان را فراهم کرده اند. برای استفاده از خدمات انتقال بانکی باید فرم الکترونیکی مخصوص را تکمیل کنید و نکته بسیار مهم این است که برای خرید اینترنتی بلیط ها، کارت مورد استفاده برای پرداخت حتماً باید متعلق به همان شخصی باشد که فرم های اولیه با مشخصات او تکمیل شده است.

روش های متنوع پرداخت هزینه بلیط جام جهانی

روش های متنوع پرداخت هزینه بلیط جام جهانی

نحوه درخواست کارت شناسایی هواداری (Fan ID)

برای تکمیل فرم درخواست کارت هواداری، باید شماره سریال بلیط که قبلاً خریداری کرده اید و یا شماره سفارش ثبت شده در سیستم خرید بلیط در سایت فیفا را وارد کنید. بعد از ثبت درخواست یک پیام متنی به شماره تلفن همراه و یک ایمیل به آدرس پست الکترونیکی شما ارسال می شود تا از ثبت درخواست در سیستم وبسایت اطمینان داشته باشید. شماره کارت هواداری طی حداکثر ۷۲ ساعت به متقاضیان اعلام می شود.

درخواست صدور کارت هواداری تنها از طریق وبسایت www.fan-id.ru امکان پذیر خواهد بود. برای تکمیل فرم الکترونیکی درخواست کارت هواداری اطلاعات شخصی به شرح زیر باید تکمیل شود:

 • نام و نام خانوادگی
 • تاریخ تولد
 • جنسیت و ملیت
 • شماره موبایل
 • آدرس ایمیل و آدرس پستی
 • اسکن عکس رنگی که کمتر از ۶ ماه قبل از مسابقات تهیه شده باشد
 • فرمت عکس jpg باید در اندازه ۴۲۰x525 و حجم آن حداکثر یک مگابایت باشد

راهنمای کامل دریافت کارت هواداری (Fan-ID)

راهنمای کامل دریافت کارت هواداری (Fan-ID)

اگر قصد دارید برای دریافت تعداد بیشتری کارت هواداری ثبت نام کنید یا اطلاعات فرم درخواست خود را تغییر دهید باید منتظر شوید پیامک تأیید ثبت فرم برایتان ارسال شود و بعد از آن دوباره برای ثبت فرم جدید اقدام نمایید. اطلاعات وارد شده در فرم ثبت نام تنها در بخش های نام و تاریخ تولد افراد قابل تغییر می باشد و بقیه موارد تنها در زمان برگزاری مسابقات قابل ویرایش خواهد بود. دریافت کارت هواداری از چند ماه قبل از آغاز مسابقات در تمام شهرهای میزبان مسابقات جام جهانی امکان پذیر خواهد بود. برای دریافت حضوری پرسنل مرکز صدور کارت هواداری مشخصات و عکس شما را دریافت می کنند و پس از کنترل شماره بلیط شما بصورت آنلاین بدون معطلی کارت هواداری شما صادر شده و در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

نحوه دریافت کارت شناسایی هواداری (Fan ID)

وقتی درخواست شما مورد تأیید مرکز صدور کارت هواداری قرار گرفته باشد می توانید از طریق مراجعه به مراکز صدور کارت هواداری در هر یک از شهرهای میزبان مسابقات، از طریق پست الکترونیک و همینطور در زمان مسابقات در استادیوم محل برگزاری مسابقه کارت خود را دریافت کنید. در صورت مراجعه حضوری، افراد می توانند با ارائه پاسپورت یا هر مدرک شناسایی که دارای عکس باشد کارت هواداری خود را دریافت کنند. با ارائه فرم پرینت شده درخواست شما که از سایت تهیه شده باشد همراه با یک عکس پرسنلی استاندارد می توانید از طریق مراکز صدور کارت شناسایی هواداری، کارت خود را دریافت کنید.

نمونه ای از کارت شناسایی هواداری یا همان فن آی دی

نمونه ای از کارت شناسایی هواداری یا همان فن آی دی

آشنایی با انواع بلیط مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

بلیط های مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در ۴ دسته بندی مختلف به فروش می رسند.
بلیط های دسته ۱ گران ترین بلیط ها محسوب می شوند که محل استقرار آنها بهترین نقاط (prime areas) در استادیوم های محل برگزاری مسابقات محسوب می شوند. دسته بندی ۲ و ۳ مربوط به مناطق خارج از دسته اول مربوط می شوند و دسته چهارم از بلیط ها مخصوص افراد محلی و بطور کلی اتباع کشور روسیه می باشد و برای خرید و دریافت این بلیط ها باید مدارک شناسایی که نشان دهنده تابعیت روسی فرد خریدار باشد ارائه شود. محل استقرار هر یک از بلیط ها بصورت گرافیکی و بدون هرگونه ابهام در هنگام خرید آنلاین قابل مشاهده خواهد بود.

قیمت بلیط های مختلف جام جهانی به دلار و روبل

قیمت بلیط های مختلف جام جهانی به دلار و روبل (ویژه اتباع روس) مطابق جدول بالا است

این تصاویر گرافیکی ردیف و نحوه قرارگیری صندلی هایی که در هر یک از دسته های چهارگانه بلیط ها قرار گرفته اند را به خوبی نمایش می دهد اما نکته قابل توجه این است که این ترتیب و دسته بندی ممکن است در استادیوم یکسان برای بازی های مختلف، به نحوی متفاوت باشد هر چند دسته بندی بلیط ها هرگز تغییر نخواهد کرد. طبق اعلام بخش فروش فیفا، تا پایان دور سوم فروش آنلاین بلیط ها، محل صندلی پس از خریداری بلیط نمایش داده می شود همچنین اگر تعداد زیادی بلیط توسط یک شخص خریداری شود سیستم مربوطه تلاش خواهد کرد صندلی های مربوط به هر یک از بلیط ها در کنار هم باشند. پس از خرید بلیط امکان فروش و تغییر آنها امکان پذیر نمی باشد مگر اینکه برای فروش دوباره آنها با مدیریت فروش بلیط سایت فیفا هماهنگی ها لازم انجام شود.

نمونه ای از موقعیت صندلی ها و بلیط های قابل خرید در ورزشگاه ها - ورزشگاه کازان آرنا

نمونه ای از موقعیت صندلی ها و بلیط های قابل خرید در ورزشگاه ها – ورزشگاه کازان آرنا

مطابق اطلاعات ارائه شده از برگزارکنندگان مسابقات تعدادی بلیط مخصوص برای افراد ناتوان جسمی از جمله افرادی که از صندلی چرخدار یا سگ های راهنما استفاده می کنند پیش بینی شده است که مطابق سهمیه بندی تعیین شده برای استادیوم ها در هر مسابقه فروخته خواهند شد. برای خرید و دریافت این بلیط ها باید مدارک پزشکی معتبر ارائه شود که ثابت کننده مشکل پزشکی یا ناتوانی جسمی در خریدار بلیط باشد.

قوانین انصراف و برگشت بلیط

مطابق قوانین فیفا امکان فروش دوباره بلیط مسابقات جام جهانی به افراد دیگر وجود ندارد و اگر نمی توانید در زمان تعیین شده در محل برگزاری مسابقات حاضر شوید می توانید با اطلاع مورد به بخش فروش بلیط در وبسایت فیفا نسبت به انصراف اقدام کنید تا بلیط شما بار دیگر از طریق این وبسایت فروخته شود و هزینه پرداخت شده در چارچوب قانونی تعیین شده به شما برگشت داده شود. این قوانین با هدف جلوگیری از ایجاد بازار سیاه و همینطور امکان انتشار بلیط های تقلبی در اطراف محل برگزاری مسابقات تعیین شده است.

اگر در هر زمان عدم صحت اطلاعات ارائه شده از طرف خریدار بلیط اثبات شود بلیط مربوطه باطل و مبلغ پرداخت شده پس از کسر به میزان ۲۰درصد به شخص خریدار برگشت داده خواهد شد. توجه داشته باشید که اگر در مدت زمان کمتر از ۴۸ ساعت قبل از تاریخ برگزاری مسابقه نسبت به خرید بلیط انصراف دهید هیچ مبلغی به شما برگشت نخواهد شد. اگر مسابقه ای به دلایل آب و هوایی یا امنیتی کنسل شود کل مبلغ پرداخت شده برای بلیط مربوطه به خریدار برگشت داده می شود اما هزینه های جانبی شامل مسافرت و هتل در مسئولیت فیفا نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید