راهنمای سفر به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه – قوانین ورود و خروج و موارد امنیتی

راهنمای جامع سفر به روسیه جام جهانی فوتبال، قوانین ورود و خروج ، موارد امنیتی ، بیمه مسافرتی ، همراه داشتن کودک و حیوانات خانگی ، همراه داشتن داروهای ممنوعه

 • تاریخ انتشار : ۷ آذر ۱۳۹۶
 • تعداد نمایش : 162
 • دیدگاه ها : صفر

سفر به روسیه – قوانین ورود به روسیه و خروج از این کشور ، موارد قانونی و امنیتی در مدت اقامت در خاک روسیه

این مطلب جامع ترین راهنمای علاقمندان به فوتبال در کشور عزیزمان است که قصد دارند به کشور روسیه سفر و مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ در این کشور زیبا و پهناور را از نزدیک تماشا کنند و شامل اطلاعاتی مفید درباره هر یک از شهرهای میزبان مسابقات، بهترین هتل ها، مدارک قانونی لازم برای سفر به روسیه و اطلاعات مربوط به تبدیل ارز همراه مسافران و بسیاری اطلاعات مفید دیگر می باشد.

راهنمای کامل سفر به روسیه برای جام جهانی

راهنمای کامل سفر به روسیه برای جام جهانی

جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ ، بیست و یکمین دورهٔ جام جهانی است که در تابستان ۲۰۱۸ (خرداد و تیر ۱۳۹۷) برگزار می‌شود.

در ادامه نگاهی خواهیم داشت به مهمترین قوانین و نکات امنیتی که در خاک روسیه باید بدانید و به آنها عمل کنید.

قوانین ورود به خاک کشور روسیه

هر فرد خارجی که از طریق یکی از نقاط ورودی به خاک روسیه قصد ورود به این کشور را داشته باشد باید یک فرم مخصوص که migration card نامیده می شود را بر اساس اطلاعات مندرج در پاسپورت خود تکمیل کند. بخشی از فرم تکمیل شده به شما تحویل داده می شود و باید در تمام مدت حضور و اقامت شما در خاک روسیه همراه با شما باشد تا زمانیکه در پایان مسافرت و در هنگام خروج از خاک روسیه باید فرم مذکور را تحویل دهد.

نکات مهم ورود و خروج از روسیه

نکات مهم ورود و خروج از روسیه

نکته بسیار مهم که باید به آن توجه داشته باشید این است که باید به خوبی از این کارت (فرم) محافظت کنید و از آن در محلی امن نگهداری کنید و در صورت مفقود شدن این کارت باید ظرف حداکثر ۳ روز کاری، به دفتر خدمات مهاجرت (Federal Migration Service) در شهر محل اقامت خود مراجعه کرده و کارت جایگزین را دریافت کنید. همینطور اگر در هنگام خروج از روسیه و در فرودگاه متوجه شدید که فرم مذکور مفقود شده است می توانید پس از تکمیل فرم جایگزین و تحویل آن از روسیه خارج شوید.

مهم ترین نکات امنیتی در هنگام ورود به خاک روسیه یا خروج ازاین کشور به شرح زیر می باشد

 • حداکثر مقدار مجاز پول نقد و اسکناس همراه مسافر ۱۰٫۰۰۰ دلار یا معادل این مقدار در واحد پول کشوری دیگر می باشد.
 • همراه داشتن هرگونه سلاح سرد و گرم، داروهای روان گردان و مواد مخدر جرم محسوب می شود مگراینکه اسناد، مدارک و مجوزهای قانونی مربوط برای آنها صادر شده باشد و تمام مدارک مربوطه همراه مسافر باشد و ارائه گردد.
 • اگر ابزار و وسایل حرفه ای و تخصصی در هر زمینه ای به همراه داشته باشید بخصوص اگر بصورت مجموعه ابزارآلات باشد احتمال دارد از شما مجوز قانونی خواسته شود و یا در خصوص دلیل همراه داشتن آن ابزار و وسایل از شما پرسش شود.
 • همراه داشتن داروهای معمولی به میزان متعارف برای مصرف شخصی مجاز می باشد اما اگر داروهای همراه شما از نظر مأمورین کنترل از داروهای خاص محسوب شوند باید نسخه پزشک برای مصرف داروهای مربوطه را به همراه داشته باشید.

همراه داشتن کودکان در سفر به روسیه

اگر قصد دارید در سفر به روسیه کودکتان راهمراه خود ببرید باید به بعضی نکات توجه داشته باشید. اگر اسم و مشخصات کودک در پاسپورت والدین قید شده باشد در اینصورت مشخصات کودک حتماً باید در ویزای والدین نیز درج شده باشد و فرمی مجزا برای اطلاعات کودک الزامی نیست هر چند الصاق یک عکس از کودک در روادید والدین الزامی است. اگر کودک دارای پاسپورت باشد در این صورت نیازی به موارد بالا نیست و بر همین اساس یک ویزا مخصوص کودک نیز صادر خواهد شد. در این حالت الزامی به درج نام کودک در پاسپورت یا ویزای والدین نخواهد بود.

نکات مهم برای دریافت ویزای کودک در سفر به روسیه

نکات مهم برای دریافت ویزای کودک در سفر به روسیه

همراه داشتن دارو در سفر به روسیه

اتباع خارجی در سفر به کشور روسیه می توانند هرگونه داروی پزشکی به جز مواد مخدر و داروهای روان گردان را به همراه خود داشته باشند. در صورتیکه داروی مصرفی شما به دلایل پزشکی حاوی هرگونه موارد مخدر یا روان گردان باشد حتماً نسخه مربوط به آن دارو و یک کپی از پرونده پزشکی خود که به زبان روسی ترجمه شده است را به همراه داشته باشید. این موارد در خصوص خروج از روسیه نیز مصداق دارد.

همراه داشتن انواع دارو در سفر به روسیه مجاز است.

همراه داشتن انواع دارو در سفر به روسیه مجاز است

همراه داشتن حیوانات خانگی در سفر به روسیه

بر اساس قوانین روسیه، همراه داشتن سگ و گربه در صورت دراختیار داشتن مجوز مخصوص به تعداد حداکثر دو قلاده سگ یا گربه برای هر مسافر مجاز می باشد. برای ورود حیوانات خانگی، ارائه گذرنامه دامپزشکی که از کشور مبداء صادر شده باشد الزامی است. هزینه های مربوط به حمل و نقل و نگهداری حیوان در طول پرواز در بلیط شما درج شده است. در تمام فرودگاه های روسیه دروازه های کنترلی برای ورود حیوانات خانگی همراه مسافران قرار داده شده است که تحت شرایطی که در بالا توضیح داده شده است عمل می کنند. اگر شرایط و مدارک قانونی را که شرح داده شد رعایت کنید برای ورود به روسیه همراه حیوان خانگی هیچ نگرانی نخواهید داشت.

همراه داشتن انواع دارو در سفر به روسیه مجاز است.

سفر به همراه حیوانات خانگی به کشور روسیه مجاز است

اقامت در مدت زمان اعتبار ویزا

دقت داشته باشید که مسافران خارجی که به روسیه وارد می شوند و در مدت زمان بیشتر از تاریخ اعتبار ویزا در این کشور اقامت داشته باشند به لحاظ قانونی مسئول تلقی شده و در هنگام خروج از کشور با جریمه سنگین بین ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ روبل مواجه خواهند شد ضمن اینکه نحوه خروج این افراد بصورت دیپورت خواهد بود که مسلماً حالتی خوشایند محسوب نمی شود.

پوشش بیمه در مدت زمان اقامت در روسیه

تمام مسافرانی که بصورت قانونی وارد کشور روسیه می شوند بطور اجباری تحت پوشش بیمه حوادث قرار می گیرند و بدون اخذ این بیمه ویزا و روادید برای شما صادر نخواهد شد. حتی اگر کشور مبداء یکی از کشورهایی باشد که اتباع آن نیاز به ویزای اقامت در روسیه نداشته باشند همچنان در هنگام ورود به روسیه باید تحت پوشش بیمه حوادث قرار بگیرند.

بیمه حوادث مسافرین خارجی هزینه های درمانی تا سقف ۳۰۰۰۰ یورو را تقبل می کند که شامل هزینه های اورژانسی مربوط به دندانپزشکی و همچنین هزینه های بازگشت کودکان در صورتی که والدین آنها در مدت زمان سفر در کشور روسیه بستری شوند می باشد. مدارک بیمه خود را در مدت زمان سفر در جای مناسب نگهداری کنید و در دسترس قرار دهید تا در صورت وقوع هرگونه حادثه ای براحتی و بدون اتلاف وقت بتوانید از مزایا و خدمات بیمه حوادث استفاده نمایید.

شماره تماس های اضطراری در روسیه

شماره تماس های اضطراری مربوط به پلیس، آتش نشانی، اورژانس و خدامت اجتماعی در سراسر کشور روسیه به شرح زیر می باشد:

 • خدمات اجتماعی و سرویس های اطلاعات شهری : ۱۱۲
 • آتش نشانی : ۱۰۱
 • پلیس : ۱۰۲
 • اورژانس : ۱۰۳

شماره تماس های اضطراری در روسیه

برای شماره گیری شماره های اضطراری می توانید از تمام تلفن های همراه استفاده کنید حتی اگر شارژ عملیاتی آن به اتمام رسیده باشد و یا سیم کارت تلفن همراه به هر دلیلی مسدود باشد همچنان امکان شماره گیری اضطراری برای شما وجود خواهد داشت.
توجه داشته باشید در صورت تماس با اورژانس های خصوصی باید ابتدا مبالغ خدمات را بصورت نقدی پرداخت کنید و سپس از طریق بیمه حوادث خسارت آنرا دریافت نمایید.

قوانین و نکات امنیتی مهم در هنگام خروج از خاک روسیه

اگر قصد برای دوستان و افراد خانواده، یادگاری و سوغات تهیه کنید و به همراه ببرید باید به بعضی نکات قانونی توجه کنید. کشور روسیه یکی از بهترین کشورها در زمینه تنوع صنایع دستی محسوب می شود و بسیاری اشیای زینتی و زیبا در این کشور تولید می شوند که همواره مورد توجه مسافران خارجی که به روسیه سفر می کنند قرار دارند. در هنگام خرید هدایا و سوغات دقت داشته باشید که آثار هنری، اشیای عتیقه، اشیایی که یکی از نمادهای تاریخی کشور روسیه محسوب شوند بهمراه کتاب های نسخه اصلی قدیمی در گروه آثار و میراث فرهنگی روسیه طبقه بندی می شوند و خارج نمودن چنین آیتم هایی از کشور ممنوع است.

موارد ممنوعه برای خروج از خاک روسیه

موارد ممنوعه برای خروج از خاک روسیه

خروج هرگونه آیتم همراه مسافر که بیش از ۱۰۰ سال قدمت داشته باشد، اشیای عتیقه یا کشف شده در مناطق باستانی، اشیا و تجهیزات خاص پزشکی، آثار منحصربفرد و نسخه اصل هنری که ارزش نامشخص داشته باشند، هرگونه ابزار و تجهیزات نظامی، درجه های نظامی کشور روسیه، یونیفرم های نظامی با قدمت بیش از ۵۰ سال تنها با مجوز قانونی صادرشده از طرف سرویس فدرال Rosokhrankultura امکان پذیر خواهد بود.

مدارک قانونی موردنیاز برای خروج اقلام دارای ارزش تاریخی و فرهنگی

 • مجوز قانونی برای خروج کالا از خاک روسیه
 • کپی یا اصل مدارک قانونی ثابت کننده مالکیت اقلام خاص تاریخی و فرهنگی همراه مسافر که در حال خروج از خاک روسیه می باشد
 • ارزیابی رسمی کارشناس برای هر یک از آیتم های تاریخی و فرهنگی همراه مسافر
 • رسید پرداخت عوارض و هزینه های جانبی صادرات و خروج میراث تاریخی و فرهنگی
 • لیست حاوی توضیحات کامل در خصوص هر یک از آیتم های در حال خروج از کشور
 • اسناد و مدارک قانونی یا شناسنامه مربوط به هر آیتم
 • عکس های واضح و روشن از هر یک از آیتم های در حال خروج

هرگونه تخطی از شرایط قانونی که در بالا توضیح داده شد می تواند عواقب ناخوشایندی به همراه داشته باشد که کمترین میزان آن، مصادره اموال به نفع دولت روسیه و جریمه های بسیار سنگین مالی برای فرد خاطی خواهد بود. فارغ از مواردی که به آنها اشاره شد مسافران خارجی در هنگام خروج از کشور روسیه مجاز به همراه داشتن موارد و آیتم های خاص بدون اخذ مجوزهای قانونی، به شرح زیر خواهند بود:

 • هرگونه اثر هنری و فرهنگی با ارزش که در شمارگان بالا منتشر و تولید شده باشد.
 • حداکثر پنج کیلوگرم خاویار قرمز و حداکثر ۲۵۰ گرم خاویار سیاه
 • هرگونه اقلامی که در خارج از فروشگاه های مستقر در داخل فرودگاه خریداری شده باشد باید بصورت استاندارد بسته بندی شده و در قسمت بار هواپیما قرار داده شود.

جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه؛ اطلاعات تیمها و شهرهای میزبان بازی ها

راهنمای سفر به روسیه – آشنایی با سیستم پولی و دریافت ویزا گردشگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید