بهترین جاذبه های گردشگری شهر سامارا

معرفی جاذبه های گردشگری شهر سامارا شامل ساحل زیبای رودخانه ولگا ، کوهستان ژیگولی ، موزه فضا سامارا ،مسیر پیاده روی کنار رود ولگا و…

  • تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۶
  • تعداد نمایش : 104
  • دیدگاه ها : صفر

سامارا بعنوان یکی از بزرگترین مراکز صنعت هوافضا نه تنها در روسیه بلکه در سراسر جهان، دروازه ارتباطی منطقه بسیار وسیع ولگا در روسیه با دیگر نقاط این کشور و همچنین مسیر ارتباطی داد و ستد دریایی این منطقه با بقیه کشورهای اروپایی محسوب می شود.

در این مطلب بهترین جاذبه های گردشگری شهر سامارا شامل ساحل زیبای رودخانه ولگا ، کوهستان ژیگولی ، موزه فضا سامارا ،مسیر پیاده روی کنار رود ولگا ، پناهگاه استالین، موزه هنر،مجسمه یادبود چاپائف ، موزه هنرهای مدرن، منظره ولگا، مجسمه سنگی استلا، میدان کوبایشف و بازار سنتی را به شما معرفی میکنیم.

نمایی زیبا و جذاب از شهر سامارا - معرفی بهترین های شهر سامارا

بدون شک سمبل و نماد اصلی شهر سامارا در کنار فعالیت های مرتبط با فضانوردی، رود ولگا (Volga river) است که نبض اصلی حیات و تمامی فعالیت های مردم شهر سامارا را در دست دارد و در عین حال زیبایی بسیاری به این شهر بخشیده است.

اهمیت و جایگاه ویژه شهر سامارا در برنامه های فضایی کشور روسیه پیشینه بسیار طولانی دارد و اولین راکت فضاپیمای کشور روسیه که حامل فضانوردان بوده است در شهر سامارا ساخته شد و همچنین این شهر محل فرود یوری گاگارین در بازگشت از مأموریت مشهور این فضانورد و پیاده روی در سطح ماه بوده است.

کلیسای ارتدکس شهر سامارا

کلیسای ارتدکس شهر سامارا

از سواحل زیبای رودخانه ولگا تا موزه دیدنی صنعت هوافضا، سامارا مجموعه ای دیدنی از جاذبه های گردشگری را در خود جای داده و در انتظار میهمانان و گردشگران مشتاقی است که بخصوص در روزهای برگزاری مسابقات جام جهانی به این شهر سفر خواهند کرد. در این مطلب به معرفی محبوب ترین مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری سامارا می پردازیم تا بازدید از آنها را در برنامه سفر خود به این شهر بگنجانید.

 

ساحل سامارا (Samara Beach)

جاذبه های گردشگری شهر سامارا – برخلاف تصوری که از روسیه داریم، سواحل رود ولگا در مجاورت شهر سامارا همیشه سرد و یخ زده نیست و این شهر یکی از زیباترین و خوش منظره ترین بخش های رود ولگا را در اختیار دارد که در سراسر مرز غربی شهر سامارا کشیده شده است. بخصوص در ماه های گرم سال این سواحل زیبای شنی بدون شک محبوب ترین جاذبه تفریحی و گردشگری سامارا بشمار می روند و بازار پیاده روی در این سواحل و آب تنی و قایق سواری در آب های رود ولگا حسابی داغ است.

جاذبه های گردشگری شهر سامارا - ساحل سامارا - سامارا بیچ

ساحل شهر سامارا

بعد از گذراندن زمستان هایی که همیشه بسیار سرد و یخ زده اند با فرارسیدن فصل های گرمتر مردم شهر مشتاقانه برای تفریح و پیاده روی به سواحل ولگا می آیند و گشت و گذار در این مناطق را می توان بهترین فرصت برای آشنایی با فرهنگ مردمی شهر سامارا بشمار آورد. در بسیاری از بخش های ساحلی شهر امکانات رفاهی و مراکز تفریحی بسیاری ساخته شده و در اختیار گردشگران قرار گرفته است.

ساحل رودخانه ولگا در شهر سامارا روسیه

آدرس : Samara Beach, Ulitsa Maksima Gorkogo 107, Samara, Russia

 

گشت و گذار در طبیعت کوهستان ژیگولی (Zhiguli Mountains)

جاذبه های گردشگری شهر سامارا – تورهای سیاحتی یک روزه یا چند روزه کوهستان ژیگولی از محبوب ترین برنامه های گردشگری و تفریحی در شهر سامارا محسوب می شوند. این منطقه وسیع با طبیعتی بکر و بسیار زیبا که بلندی های ژیگولی هم مشهور است (Zhiguli Heights) در لیست مناطق تحت حفاظت سازمان یونسکو نیز ثبت شده است و یکی از زیباترین مناطق طبیعی است که می توانید تصورش را بکنید.

گشت و گذار در طبیعت کوهستان ژیگولی

با شرکت در یکی از این تورهای گردشگری تجربه ای بسیار عالی و بیاد ماندنی از گشت و گذار در طبیعت بکر کشور روسیه خواهید داشت که شامل جنکل های انبوه، مسیرهای کوهستانی بسیار زیبا با مناظری نفس گیر و بی نظیر، رودخانه های زلال و پرآب و تجربه مشاهده انواع مختلف پوشش گیاهی و جانوران و پرندگانی که در این منطقه وسیع کوهستانی زندگی می کنند خواهد بود.

منطقه کوهستان ژیگولی در شهر سامارا روسیه

آدرس : Zhiguli Mountains, Samara Region, Russia

 

موزه فضا سامارا (Samara Space Museum)

جاذبه های گردشگری شهر سامارا – شهر سامارا یکی از اولین مجموعه های صنایع فضایی در جهان را در خود جای داده است و نام این شهر در اغلب برنامه های فضایی کشور روسیه بخصوص قبل از فروپاشی اتحاد جامهیر شوروی سابق وجود داشته است.

موزه فضایی شهر سامارا

موزه هوافضای سامارا یکی از مکان هایی است که در سفر به این باید از آن بازدید کنید. اولین راکت حمل فضاپیمای حامل فضانوردان به فضا که در شهر سامارا ساخته شد و در مأموریت یوری گاگارین برای سفر به ماه مورد استفاده قرار گرفت اکنون در این موزه در کنار صدها آیتم و تجهیزات مورد استفاده در مأموریت های فضایی روسیه در معرض نمایش قرار داده شده و بدون شک ارزش دیدن دارد.

موزه فضا سامارا روسیه - دیدنی های شهر سامارا

آدرس : Zhiguli Mountains, Samara Region, Russia

 

بازار سنتی سامارا (Troitsky Market)

جاذبه های گردشگری شهر سامارا – بازارهای محلی یکی از بهترین مکان ها برای داشتن تجربه ای تزدیک از فرهنگ و زندگی روزمره شهرها بشمار می آیند و بازار مشهور توریسکی (Troisky Market) در سامارا از این قاعده مستثنی نیست.

بازار سنتی سامارا (Troitsky Market)

در این بازار علاوه بر عرضه میوه و سبزیجات تازه، می توانید بهترین انواع ماهی که شاید دقایقی پیشاز آبهای ولگا صیده شده باشند را پیدا کنید. در گوشه و کنار این بازار بساط فست فودهای دریایی برقرار است و لقمه های جمع و جور که در طبخ آنها از انواع ماهی استفاده شده است عرضه می شوند.

بازار سنتی شهر سامارا (Troitsky Market)

آدرس : Troitsky Market, Ulitsa Galaktionovskaya 29, Samara, Russia

 

مسیر پیاده روی کنار رود ولگا (River Side Embankment)

جاذبه های گردشگری شهر سامارا – در سامارا به هر دری بزنید و به هر گوشه و کنار شهر که سرک بکشید در نهایت خود را در مقابل ساحل رود ولگا خواهید یافت.

مسیر پیاده روی کنار رود ولگا

در بسیاری از نقاط شهر در مجاورت ساحل شنی ولگا، مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری با مناظری بسیار زیبا ساخته شده است که بخصوص در فصل های بهار و تابستان، محبوب ترین سرگرمی های اهالی شهر سامارا محسوب می شود. با مجسمه ها و آب نماهای ساخته شده در طول مسیرها و کیوسک های خوراکی و فست فود، این مسیرهای پیاده روی از جذاب ترین نقاط سامارا محسوب می شوند!

جاذبه های گردشگری شهر سامارا - مسیر پیاده روی کنار رود ولگا

آدرس : Samara Embankment, Volzhskiy Prospekt 43, Samara, Russia

 

پناهگاه استالین (Stalin’s bunker)

جاذبه های گردشگری شهر سامارا – در دوران جنگ جهانی دوم که ارتش آلمان به شکلی وسیع روسیه خاک روسیه را مورد حمله قرار داده بود پناهگاه های متعددی در نقاط مختلف روسیه ساخته شد که در صورت سقوط پایتخت مقر فرماندهی استالین رهبر روسیه به یکی از این پناهگاه ها منتقل شود.

جاذبه های گردشگری شهر سامارا - پناهگاه استالین در شهر سامارا

پناهگاه استالین در سامارا در واقع بهترین نمونه ساخته شده در نوع خودش محسوب می شود که بصورت بنایی ۱۲ طبقه و ۳۷ متری بصورت معکوس در عمق زمین ساخته شده است. این پناهگاه تا اواخر دهه ۹۰ و گذشت ۵۰ سال از مرگ استالین همچنان مخفی باقی مانده بود و نکته بسیار جالب در هنگام کشف دوباره پناهگاه استالین این بود که سیستم برق و تهویه هوای آن به درستی عمل می کرد!

جاذبه های گردشگری شهر سامارا - پناهگاه استالین در سامارا

آدرس : Stalin’s Bunker, Ulitsa Frunze, 167, Samara, Russia

 

موزه هنر سامارا (Samara Regional Museum of Art)

جاذبه های گردشگری شهر سامارا – این موزه بهترین مکان برای آشنایی با پیشینه تاریخی فرهنگ و هنر در منطقه سامارا بشمار می رود.

موزه هنر سامارا (Samara Regional Museum of Art)

جاذبه های گردشگری شهر سامارا – موزه هنر شهر سامارا

در این موزه آثار هنری متعددی از هنرمندان روسی بخصوص آنها که اهل سامارا و مناطق اطراف بوده اند را در معرض نمایش عموم قرار داده است.

جاذبه های گردشگری شهر سامارا - موزه هنر سامارا

آدرس : Ulitsa Kuybysheva 92, Samara, Russia

 

مجسمه یادبود چاپائف (Chapaev Monument)

جاذبه های گردشگری شهر سامارا – این اثر زیبای هنری، یکی از زیباترین و تأثیرگذار ترین مجسمه های یادبود جنگ در سراسر روسیه محسوب می شود که به قهرمانان جنگ اختصاص دارد.

جاذبه های گردشگری شهر سامارا - مجسمه یادبود چاپائف

واسیلی چاپائف یکی از فرماندهان ارتش سرخ روسیه در دوران جنگ داخلی این کشور بوده که در فرهنگ عامه روسیه از محبوبیت و احترام بسیاری برخوردار است.

مجسمه یادبود چاپائف در شهر سامارا کشور روسیه

آدرس : Ulitsa Chapaevskaya, Samara, Russia

 

موزه هنرهای مدرن سامارا (Museum of Modern Art)

جاذبه های گردشگری شهر سامارا – این موزه به نمایش آثار هنری در حوزه معماری داخلی و طراحی مدرن در محیط های خانگی و ویلایی اختصاص دارد.

موزه هنرهای مدرن شهر سامارا

جاذبه های گردشگری شهر سامارا – موزه هنرهای مدرن

بخش اصلی و موردعلاقه بازدیدکنندگان از موزه، سالن نمایش آثار معماری قرن بیستم می باشد که علاوه بر نمایش آثار معماران مشهور روسی، آثاری منتخب از هنرمندان و معماران محلی و ساکن شهر سامارا را در معرض نمایش عموم قرار داده است.

جاذبه های گردشگری شهر سامارا - موزه هنرهای مدرن سامارا (Museum of Modern Art)

آدرس : Ulitsa Frunze 159, Samara, Russia

 

منظره ولگا (Volga River lookout)

جاذبه های گردشگری شهر سامارا – یک مسیر کوتاه به خارج از شهر سامارا به پایگاه هوایی سابق شهر سامارا که مخصوص فرود هلیکوپتر ساخته شده است منتهی می شود که یکی از بهترین و زیباترین مناظر موجود در سراسر روسیه به رود ولگا از سکوی این پایگاه هوایی قابل مشاهده است.

منظره ولگا در شهر سامارا

جاذبه های گردشگری شهر سامارا – منظره ولگا در شهر سامارا

منظره پرعظمت و باشکوه رود ولگا که به آرامی از سمت کوهستان ژیگولی به طرف سکوی این پایگاه جاری است، بدون شک تجربه ای بیادماندنی از سفر به سامارا خواهد بود.

آدرس : Ulitsa Vetvistaya 1, Samara Region, Russia

 

مجسمه سنگی استلا (Stella Rook)

جاذبه های گردشگری شهر سامارا – این مجسمه زیبا و باشکوه از آثار هنرمندان محلی در سامارا است که یکی از نمادهای معماری شهری در سامارا محسوب می شود و برای ثبت عکس های یادگاری سفر به سامارا بسیار مناسب است!

جاذبه های گردشگری شهر سامارا - مجسمه سنگی استلا

جاذبه های گردشگری شهر سامارا – مجسمه سنگی استلا

در مردم محلی آنرا با نام قایق (the boat) می شناسند و موقعیت استقرار آن به سمت رود ولگا قرار گرفته است.

آدرس : The October Quay, Samara, Russia

 

میدان کوبایشف (Kuibyshev square)

جاذبه های گردشگری شهر سامارا – بزرگترین میدان شهری در سراسر اروپا که حتی از میدان مشهور Read square در شهر مسکو نیز بزرگتر است و بعنوان نمادی از عظمت و شکوه نظام اتحاد جاهیر شوروی سابق ساخته شده بوده است.

میدان بزرگ کوبایشف سامارا روسیه - دیدنی های روسیه

امروزه این میدان بعنوان محل اصلی برگزاری کارناوال سالیانه سامارا شناخته می شود.

میدان کوبایشف شهر سامارا در کشور روسیه (Kuibyshev square)

آدرس : ul. Chapaevskaya, 186, 443010 Samara

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید