آشنایی با ایتالیا – معرفی بهترین غذاهای اصیل محلی و خرید در ایتالیا

معرفی بهترین غذاها و دسرهای سنتی و محلی ایتالیا و آشنایی با مهمترین محصولات ایتالیایی شامل محصولات مد و پوشاک ، طلا و جواهرات ، آثار هنری ، نقاشی و…

  • تاریخ انتشار : ۱۶ فروردین ۱۳۹۷
  • تعداد نمایش : 110
  • دیدگاه ها : صفر

کشور ایتالیا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. ایتالیا دارای شهرهای بزرگ و مشهور زیادی است و هر یک از آنها جاذبه های مختص به خود را دارند.

در این مقاله به معرفی بهترین غذاها و دسرهای سنتی و محلی ایتالیا خواهیم پرداخت و شما را با مهمترین محصولات ایتالیایی شامل محصولات مد و پوشاک ، طلا و جواهرات ، آثار هنری ، نقاشی و مبلمان و دکوراسیون ایتالیایی آشنا میکنیم و همچنین نکات امنیتی مهمی که در سفر به این کشور باید به آنها توجه کنید را گوشزد میکنیم.

 

خرید در ایتالیا

واحد پول رسمی ایتالیا یورو است که همراه با ۲۴ کشور دیگر بعنوان واحد پول اروپایی مورد استفاده قرار دارد.
یک یورو معادل ۱۰۰ سنت است که سکه های آن در هریک از کشورهای استفاده کننده از واحد پول یورو با طرح هایی متفاوت ضرب می شود درحالیکه اسکناس های یورو در تمام این کشورها با طرحی یکسان چاپ می شود.
برای تبدیل ارز مورداستفاده تنها به دفاتر معتبر exchange که بخصوص در فرودگاه ها و ایستگاه های قطار مستقر هستند مراجعه کنید که حق کمیسیون این مراکز بین ۱۲ تا ۲۰ درصد متغیر است. بطور میانگین و تقریبی شما در ازای هر ۱۰۰ دلار در مراکز تبدیل ارز باید مبلغی حدود ۷۰ یورو دریافت کنید.

تبدیل ارز یورو و دلار در شهرهای ایتالیا

 

واقعیت این است که ایتالیا یکی از گران ترین کشورهای اروپایی است و بخصوص هزینه های مختلف زندگی و حتی مسافرت به شهرهای بزرگ ایتالیا بیشتر از میزان رایج در بسیاری دیگر از کشورهای اتحادیه اروپا است.
همینطور مطابق الگویی نانوشته در ایتالیا هر چه از جنوب ایتالیا به سمت شمال این کشور پیش برویم، قیمت ها و هزینه ها بخصوص هزینه های مربوط به خوراک و موادغذایی روندی افزایشی خواهد داشت.
استفاده از کارت های اعتباری بین المللی متداول است اما در شهرهای کوچک بهتر است همیشه مقداری پول نقد همراه داشته باشید چون برخی فروشگاه ها از پذیرش کارت های اعتباری امتناع می کنند.

 

چه چیزهایی می توانید بخرید؟

خرید در ایتالیا – اگر اهل خرید و گشت و گذار در بازار باشید در ایتالیا به شما بسیار خوش خواهد گذشت و البته حسابی هم باید از جیبتان مایه بگذارید.

مرکز خرید و گالری ویکتوریا امانوئل شهر میلان - خرید در ایتالیا

مرکز خرید و گالری ویکتوریا امانوئل شهر میلان

در اغلب شهرهای کوچک و بزرگ و حتی روستاهای ایتالیایی بخصوص آنها که در مناطق ساحلی و نزدیک به مراکز گردشگری قرار گرفته اند بازارهای کوچک و بزرگ محلی در کنار مراکز خرید مجهز و مدرن ساخته شده و در اغلب اوقات مملو از جمعیت محلی یا گردشگران هستند.

 

مد و پوشاک

خرید در ایتالیا – ایتالیا یکی از کشورهای سرآمد در صنعت مد (Fashion) و پوشاک محسوب می شود و بسیاری از برندهای معتبر مد و پوشاک جهان در ایتالیا شکل گرفته اند یا دفتر مرکزی آنها در ایتالیا (بطور خاص در شهر میلان) قرار دارد. شهر میلان، پایتخت مد و طراحی لباس در ایتالیا محسوب می شود و تمامی برندهای معتبر جهانی از ایتالیا، فرانسه، سوئد، اسپانیا، ایالات متحده و انگلستان در شهر میلان بصورت بسیار جدی و گسترده فعالیت می کنند و برنامه های مختلف در زمینه مد و طراحی لباس هر روز و شب در شهر میلان در حال برگزاری است.

خرید در ایتالیا - فروشگاه ورساچه در میلان ایتالیا

فروشگاه ورساچه در میلان ایتالیا

 

اگر قصد خرید محصولات درجه یک و لاکچری از بازار Fashion میلان را داشته باشید باید به یکی از مناطق  Via Montenapoleone، Via della Spiga، Via Manzoni، Via Sant’ Andrea، Corso Vittorio Emanuele ، Corso Buenos Aires، Galleria Vittorio Emanuele و مرکز خریئد Dante در شهر میلان مراجعه کنید.
علاوه بر میلان، شهرهای رم و فلورانس از دیگر مراکز مد و پوشاک در ایتالیا شناخته می شوند و تعداد زیادی از برندهای معتبر پوشاک و جواهرات ایتالیا در این شهرها مستقر هستند.

خرید در ایتالیا - محصولات درجه یک و لاکچری از بازار Fashion میلان

اصلی ترین مناطق خرید در شهر رم شامل Via dei Condotti ، dei Babuino ، Via Borgognona ، Via Frattina ، Via del Corso و Piazza di Spagna است و de’ Tornabuoni منطقه اصلی بازار در شهر فلورانس  است.

 

جواهرات و زیورآلات

خرید در ایتالیا – شهرهای ویچنرا (Vicenza) و والنزا (Valenza) مراکز اصلی ساخت و عرضه طلا و جواهرات لوکس در ایتالیا محسوب می شوند که معتبرترین برندهای طلا و جواهرات ایتالیایی اهل این دو شهر هستند.

خرید در ایتالیا - خرید جواهرات و زیورآلات در ایتالیا - برند بولگاری

خرید جواهرات و زیورآلات در ایتالیا – برند بولگاری

بدیهی است که اگر قصد خرید طلا و جواهرات اصیل ایتالیایی را داشته باشید می توانید سفری به یکی از شهرهای ویچنزا یا والنزا داشته باشید که بزرگترین مراکز خرید طلا و جواهرات ایتالیا در این شهرها واقع شده اند.
البته شهرهای میلان، رم، فلورانس و ونیز مراکز فروش طلا و جواهرات بسیار مجلل و همینطور عینک و زیورآلات شخصی را در خود جای داده اند که نقشی مهم در گردشگری لاکچری ایتالیا ایفا می کنند.

 

مبلمان و دکوراسیون ایتالیایی

خرید در ایتالیا – ساخت مبلمان و دکوراسیون داخلی منزل یکی دیگر از صنایع قدیمی کشور ایتالیاست که دارای اعتباری جهانی است که بازار مرکزی و هسته اصلی تولیدکنندگان این صنعت در میلان قرار دارد.
برای دیدن یا خرید آخرین طرح های مبلمان و دکوراسیون داخلی باید سری به بازار Fiera di Milano در شهر میلان بزنید.

خرید در ایتالیا - بازار Fiera di Milano در شهر میلان

بازار Fiera di Milano در شهر میلان

 

نقاشی، مجسمه و آثار هنری

خرید در ایتالیا – در تمام شهرهای ایتالیا چند گالری هنری وجود دارند که آثار هنری از هنرمندان دوران قدیم تا هنرمندان معاصر و مدرن ایتالیایی و دیگر کشورهای جهان را می توانید در این گالری ها پیدا کنید.
بهترین گالری های هنری ایتالیا در شهرهای رم، ونیز و فلورانس قرار دارند. بخصوص منطقه Oltrarno در شهر فلورانس بهترین مکان برای خرید انواع آثار هنری از نقاشی های کلاسیک و مدرن تا مجسمه های زیبای سنگی محسوب می شود.

خرید در ایتالیا - گالری هنری فلورانس

گالری هنری فلورانس

اگر قصد ولخرجی ندارید نمونه های کپی بسیار باکیفیت و دیدنی از آثار مشهور هنری در این گالری ها به فروش می رسد که یادگاری خوبی از سفر به ایتالیا خواهد بود.

 

غذا و رستوران

غذاهای ایتالیایی از بهترین و متنوع ترین غذاهای دنیا شناخته می شوند.
در یک نگاه کلی می توان گفت که غذهای بخش های شمالی ایتالیا بر پایه سیب زمینی و گوشت طبخ می شوند، غذاهای مناطق مرکزی ایتالیا شامل انواع پاستا و خوراک های گوشت گوساله است و در روش آشپزی جنوب ایتالیا شامل سبزیجات، انواع بسیار متنوع پیتزا و بطور ویژه غذاهای دریایی است.

غذاهای اصیل ایتالیایی

حداقل هزینه یک وعده غذایی در رستوران های ایتالیا بین ۱۰ تا ۲۰ یورو است که شامل ساده ترین رستوران ها می شود. انعام به پیشخدمت ها اجباری نیست و اگر این کار را انجام ندهید کسی از شما ناراحت نخواهد شد چون هزینه خدمات بصورت مجزا در صورتحساب رستوران از شما دریافت می شود!

 

غذاهای ایتالیایی

در هر یک از مناطق ایتالیا و حتی هریک از روستاهای ایتالیا تعدادی غذای مخصوص همان منطقه وجود دارد که هرگز نمی توانید برتری بین آنها قائل شوید اما رایج ترین و محبوب ترین غذاهای ایتالیایی که نام آنها را در منوی تمام رستوران ها در هر نقطه از ایتالیا خواهید دید شامل این غذاها می باشد:

 

ریزوتو (Risotto)

این غذا نوعی خوراک محلی است که از مخلوط نمودن برنج سرخ شده در تابه های چدنی با مواد غذایی دلخواه مانند گوشت گوساله، فیله، گوشت ماهی، سبزیجات معطر و پنیر درست می شود.

ریزوتو (Risotto) خوراک محلی ایتالیایی

این غذا در مناطق مختلف ایتالیا با توجه به روش های مختلف طبخ با چاشنی های متنوع سرو می شود و بسیار لذیذ است.

 

آرانچینو (Arancina)

یکی از غذای سنتی در منطقه سیسیل است. مواد غذایی اصلی که در طبخ آرانچینو به کار می رود برنج است که بصورت قالب های دایره ای شکل سرخ می شود و سپس در نوعی سس گوشت مخصوص بنام راگو پخته می شود.

آرانچینو (Arancina) غذای سنتی در منطقه سیسیل

ایتالیایی ها هنگام طبخ آرانچینو از انواع سبزیجات معطر، حبوبات، قارچ، پنیر، انواع سس و آرد برنج استفاده می کنند که در هر یک از مناطق ایتالیا میزان و نوع مواد جانبی مورد استفاده متفاوت است.

 

پولنتا (Polenta)

این خوراک اصیل ایتالیایی از مخلوط شدن ذرت آب پز و خمیر شده با گوشت یا حبوبات درست می شود و در واقع در دسته سوپ های ایتالیایی قرار می گیرد که به هر دو شکل گرم یا سرد سرو می شود و حتی در بعضی مناطق ایتالیا بعد از آماده شدن آنرا کاملاً سرخ می کنند و با نوشیدنی دلخواه سرو می شود.

پولنتا (Polenta) خوراک اصیل ایتالیایی از مخلوط شدن ذرت آب پز و خمیر شده با گوشت

 

ژلاتو (Gelato)

ژلاتو در زبان ایتالیایی به معنی شیرینی یخ زده است و در واقع نوعی بستنی سنتی ایتالیایی محسوب می شود.

ژلاتو (Gelato) نوعی بستنی سنتی ایتالیایی

مواد تشکیل دهنده ژلاتو شامل شیر، خامه، کارامل، شکر و انواع اسانس میوه، شکلات کاکائو، قهوه و عسل است که بعد از مخلوط شدن در آب در شرایط سرما قرار داده شده و بصورت قالب های بستنی سرو می شود.

 

تیرامیسو (Tiramisù)

محبوب ترین و مشهورترین دسر جهان که نوعی بیسکوئیت ایتالیایی معمولاً چندطبقه آغشته به قهوه، کارامل و شکلات است.

تیرامیسو (Tiramisù) دسر بیسکوئیتی ایتالیایی

برای ساخت تیرامیسو آرد، قهوه، تخم مرغ، پودر پنیر، شکر و کارامل را مخلوط کرده و بصورت لایه لایه در ظرف گذاشته و با اسانس موردعلاقه مانند کاکائو یا قهوه به آن طعم می دهند.

 

پیتزا (Pizza)

ایتالیا کشور مهد پیتزا است و بدیهی است که انواع بسیار متنوع و سرگیجه آوری از پیتزاهای مختلف در منوی رستوران های ایتالیا وجود داشته باشد اما اگر بدنبال همان پیتزای شناخته شده و متداول در تمام دنیا هستید در منوی رستوران Pizza al taglio را پیدا کنید تا پیتزای مخصوص با قارچ و گوشت و پنیر را برایتان بیاورند!

پیتزا (Pizza) مشهورترین غذای ایتالیایی

 

اسپاگتی (Spaghetti)

پاستای نازک و کشیده ایتالیایی که از محبوب ترین غذاهای ایتالیایی در سراسر جهان محسوب می شود که برخلاف تصور رایج، مبداء و مهد اصلی این غذا نه ایتالیا بلکه کشور چین است و در قرن سیزدهم توسط مارکوپولو از آن کشور به ایتالیا آورده شده است.

اسپاگتی (Spaghetti) پاستای نازک و کشیده ایتالیایی

طرز تهیه اسپاگتی برای اغلب ما ایرانی ها کاملاً شناخته شده است اما تجربه خوردن اسپاگتی در ایتالیا بهرحال چیز دیگری است.

 

اقامت در ایتالیا

بیش از ۵۵٫۰۰۰ مرکز اقامتی در سطوح مختلف ارائه خدمات و امکانات رفاهی از هتل های درجه یک و لاکچری تا مسافرخانه های کوچک و ارزان قیمت در شهرهای بزرگ و مناطق گردشگری ایتالیا فعالیت می کنند.
مراکز و پناهگاه های توریستی مشابه بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی چندان در ایتالیا رایج نیست اما محوطه های کمپینگ زیادی در مناطق گردشگری بخصوص آنها که به دریا یا کوهستان نزدیک هستند وجود دارد. محبوب ترین مناطق گردشگری ایتالیا در مناطق کوهستانی آلپ ، Tuscany ، Piedmont ، Umbria ، Abruzzo ، سواحل Amalfi ، سواحل Calabria و Apulia واقع شده اند که در اغلب اوقات سال مملو از گردشگران داخلی و خارجی هستند.

هتل لوکس در ایتالیا - بهترین مراکز اقامتی لاکچری در ایتالیا

درجه بندی هتل ها در ایتالیا مانند دیگر نقاط دنیا بر اساس ۲ تا ۵ ستاره است اما حقیقت این است که هرگز نمی توانید روی ستاره های اعطا شده به هتل ها و مراکر اقامتی چندان اعتماد کنید. این ستاره ها بر اساس امکانات و تجهیزات رفاهی موجود در مراکز اقامتی به آنها تعلق می گیرد و چگونگی کیفیت ارائه خدمات و میزان احساس راحتی مسافران هرگز در ارزیابی هتل ها مدنظر قرار نمی گیرد. هتل های ۲ ستاره ای وجود دارند که در صورت مسافرت دوباره به ایتالیا یکسره به همان هتل مراجعه خواهید کرد و در مقابل هتل های ۵ ستاره ای وجود دارند که هرگز پایتان را در آنها نخواهید گذاشت.

اقامت در ایتالیا - هتل های ساحلی ایتالیا

بطور متوسط، هزینه یک شب اقامت در هتل های ۲ و ۳ ستاره بین ۱۰۰٫۰۰۰ تا ۵۷۰٫۰۰۰ تومان، هزینه یک شب اقامت در هتل های ۴ستاره بین ۳۰۰٫۰۰۰ تا  ۷۰۰٫۰۰۰ تومان و هزینه اقامت در هتل های ۵ ستاره و لوکس بین ۴۰۰٫۰۰۰ تا ۵٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان است که با توجه به شهرها و مناطق مختلف کشور ایتالیا و همینطور اوقات مختلف از سال متغیر می باشد.
بهترین روش پیشنهادی ما برای انتخاب هتل محل اقامت، مراجعه به سایتهای معتبر گردشگری و سایت های رزرو آنلاین هتل و مطالعه نظرات کاربران و گردشگرانی است که به ایتالیا سفر کرده و در هتل های مختلف این کشور اقامت داشته اند.

 

 

نکات امنیتی در سفر به کشور ایتالیا

– ایتالیا با توجه به موقعیت ممتاز اجتماعی در اتحادیه اروپا؛ کشوری بسیار امن محسوب می شود اما حفاظت از کیف های جیبی و همچنین کیف دستی و کوله پشتی ها در نقاط پر رفت و آمد در شهرها و همچنین ایستگاه های اتوبوس و قطار و ترمینال فرودگاه ها توصیه می شود.

– شماره تماس های اضطراری در کشور ایتالیا ۱۱۲ است که در هر موقعیت و شرایط سیم کارت تلفن همراه که در اختیار داشته باشید در دسترس قرار دارد. بعد از برقراری تماس اپراتور مربوطه با توجه به نوع موقعیت، ارتباط شما را به مرکز پلیس، اورژانس پزشکی، آتش نشانی یا فوریت های اجتماعی وصل می کند.

 

نکات امنیتی مهم در سفر به کشور ایتالیا

 

در ایتالیا ۴ نوع نیروی امنیتی و انتظامی وجود دارد

پلیس ایتالیا (The Polizia di Stato) با یونیفرم آبی و شلوار طوسی شناخته می شود و خودروهای پلیس ایتالیا به رنگ آبی بوده و عبارت POLIZIA روی آنها نوشته شده است.

نیروهای ژاندارمری (gendarmerie) با یونیفرم های سرمه ای و خطوط قرمز رنگ روی شلوارها شناخته می شوند و رنک خودروی ژاندارمری مشابه خودروهای پلیس ایتالیا است.

نیروهای پلیس مرزی (The Guardia di Finanza) اغلب در شهرها و مناطق مرزی فعالیت دارند. یونیفرم نیروهای پلیس مرزی ایتالیا کاملاً طوسی است و خودروهای مورداستفاده آنها به رنگ طوسی با خطوط زرد کاملاً جلب توجه می کند.

پلیس منطقه ای ، در شهرهای بزرگ واحدهای انتظامی وجود دارند که در ایتالیا به این نیروها، پلیس منطقه ای (Polizia municipale) می گویند. رنگ یونیفرم و خودروهای مورداستفاده این نیروها در هر یک از شهرهای ایتالیا متفاوت است.

 

– در هنگام تردد در کنار خیابان کیف یا کوله پشتی خود را در موقعیتی نگهداری کنید که دور از دسترس افراد بزهکار که ممکن است سوار بر موتورسیکلت باشند قرار داشته باشد.

– در هنگام گشت و گذار و در مواقع مختلف از سفر، همواره پاسپورت و اوراق شناسایی خود را به همراه داشته باشید و البته از این اوراق در محلی مناسب و دور از دسترس افراد غیر نگهداری نمایید.

– وجه نقد همراه خود و اشیای قیمتی خود را در نقاط شلوغ و پرتردد در معرض دید عموم قرار ندهید. همچنین در نقاط گردشگری که تردد افراد خارجی و گردشگران در آن مکان ها بیشتر است بسیار به اطراف خود توجه نمایید و از وسایل شخصی خود حفاظت نمایید. چرا که این مکان ها مورد توجه افراد بزهکار قرار دارد.

– ایتالیا یکی از امن ترین کشورهای اتحادیه اروپا برای زنان محسوب می شود و نرخ وقوع جرائم و خشونت علیه زنان در ایتالیا بسیار کمتر از میانگین کشورهای پیشرفته غربی است اما بهرحال توصیه می شود تا حد امکان از تردد در خیابان های فرعی و کوچه های خلوت بخصوص در ساعات تاریکی شب پرهیز کنید.

– اخیراً واحدهایی از ارتش ایتالیا در مناطق مشهور گردشگری این کشور مستقر شده اند تا تضمین کننده امنیت این مناطق در مقابل هرگونه اقدامات خشونت آمیز یا تروریستی باشند. در صورت مشاهده این نیروها متعجب یا هراسان نشوید، حضور آنها در مناطق گردشگری کاملاً طبیعی است.

– گردشگران در شهرهای بزرگ بخصوص رم، میلان و ناپل امکان دارد گرفتار باندهای بزهکار و کیف قاپ حرفه ای شوند که در مکان های شلوغ و پرتردد در کمین قربانیان خود هستند. در بعضی موارد اعضای این باندها در حالیکه لباس پلیس منطقه ای را به تن دارند از شما می خواهند اوراق شناسایی و مدارک اقامتتان را نشان دهید و در فرصت مناسب کیف پول یا وسایل همراهتان را سرقت می کنند و یا حتی در مواردی مدارک شناسایی شما را به بهانه ایرادی قانونی از شما خواهند گرفت. در صورت مواجه با مأموران پلیس با حفظ آرامش از آنها بخواهید کارت شناسایی خود را به شما نشان دهند.

– اجازه ندهید فروشندگان دوره گرد بیش از حد به شما نزدیک شوند. بعضی از آنها دستبند یا گردنبندی را به گردن یا دستان شما می اندازند و مبلغی بسیار زیاد (در مواردی ۲۰ برابر قیمت واقعی) از شما طلب می کنند و در صورت امتناع شما از پرداخت مبلغ با شما درگیر می شوند. بهترین روش مقابله با این افراد این است که اجازه ندهید به شما نزدیک شوند و با یک لبخند از آنها تشکر کنید و فاصله بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید