۱۵ نکته کلیدی درباره مسافرت انفرادی

Solo Traveling یا همان مسافرت انفرادی در جهان رو به افزایش است ، نکات مهم امنیتی در مسافرت یک نفره که باید در نظر داشته باشید.

 • تاریخ انتشار : ۲۹ تیر ۱۳۹۷
 • تعداد نمایش : 68
 • دیدگاه ها : صفر

امروزه با پیشرفت فناوری دستگاه های ارتباطی از یک سو و توسعه صنعت گردشگری از سوی دیگر، اشتیاق و تمایل برای مسافرت انفرادی (Solo Traveling) بسیار بیشتر از گذشته شده است و آمارها نیز این مسئله را تأیید می کنند.  افراد بسیاری هستند که در سنین مختلف تصمیم می گیرند به نقاط دور و نزدیک سفر کنند و در عین حال خودشان برنامه ریز خود باشند و در طول سفر مجبور به اجرای برنامه تعیین شده از طرف تورهای گردشگری نباشند. در واقع اینها گردشگرانی هستند که ترجیح می دهند واقعاً تنها سفر کنند !

 ۱۵ نکته مهم و کلیدی که باید در مسافرت انفرادی  به خاطر داشته باشید

بهترین راهنما برای مسافرت انفرادی

در این مطلب ۱۵ نکته بسیار مهم و حیاتی برای افرادی که تمایل دارند به تنهایی سفر کنند را بازگو می کنیم. نکاتی که جانس واوگ نویسنده کتاب راهنمای مسافرت انفرادی پس از کسب تجربیات حاصل از سالها مسافرت انفرادی، آنها را در صدر چک لیست خود قرار داده است.

 

رفتار دوستانه با افراد محلی

یکی از کلیدی ترین نکات در مسافرت های انفرادی برقراری ارتباط صحیح و هوشمندانه با افراد محلی است. ایجاد چنین ارتباطی می تواند مزایای بسیاری برای شما به همراه داشته باشد.
علاوه بر احساس امنیت بیشتر شما می توانید اطلاعاتی ارزشمند از منطقه و همچنین ادامه مسیر مسافرت خود به دست بیاورید. علاوه بر مزایایی که به انها اشاره شد دوستی با افراد محلی می تواند در حفظ ذخیره پولی شما نیز مفید باشد.

اهمیت دوستی با افراد محلی در مسافرت انفرادی

اقامت در مکان های نه چندان مجلل

در برنامه سفر خود، مکان هایی مانند خوابگاه های مسافری، متل های معتبر، پانسیون ها شخصی و مسافرخانه های با شرایط مطلوب را برای اقامت در نظر بگیرید نه هتل های لوکس و مجلل.
اگرچه هتل های چند ستاره گرینه های راحت و پرامکاناتی محسوب می شوند اما با اقامت در این هتلها شانس دسترسی و آشنایی با افراد محلی را تا حد زیادی از دست خواهید داد.

راهنمای اقامت در مسافرت انفرادی

مقصد بعدی خود را با دقت انتخاب کنید

به خودتان زمان بدهید و برای انتخاب مقصد بعدی برای اقامت و توقف شبانه تمام جوانب را بسنجید. استفاده از اینترنت برای کسب اطلاعات مختلف جغرافیایی و امکانات اقامتی بسیار مفید خواهد بود.
به یاد داشته باشید یکی از دلایل اصلی اتخاب سفر انفرادی احساس آرامش و استقلال در تصمیم گیری است پس این زمان را برای خود قائل شوید.

انتخاب مقصد مناسب برای مسافرت انفرادی

برای تطبیق با شرایط به خودتان زمان بدهید

تطبیق با شرایط محیطی جدید نیازمند زمان است. طی مسافرت به مناطق مختلف با شرایط متنوع آب و هوایی، فرهنگی، محیطی و احساسی مواجه خواهید شد.
برای تطبیق با این شرایط به خودتان زمان بدهید. گاهی یک روز کامل برای اینکه خودتان را پیدا کنید زمان لازم خواهید داشت.

نکات مهم مسافرت انفرادی

حتی در اقامت های کوتاه جایی را بعنوان پاتق انتخاب کنید

سعی کنید رستوران یا کافه ای را در منطقه شناسایی کنید که افراد محلی منطقه بیشتر در انجا جمع می شوند. آنجا جایی است که شما افرادی را پیدا خواهید کرد که می توانند اطلاعاتی مفید از منطقه در اختیار شما قرار دهند.
در همان حین که غذای خود را صرف می کنید به اطراف توجه کنید و افرادی از اهالی منطقه که احتمالاً روابط بیشتری با اطرافیان دارند را شناسایی کنید و سعی کنید گپی دوستانه را با چنین اشخاصی آغاز کنید.

راهنمای مسافرت یک نفره

 

از زمان های صرف غذا بعنوان فرصت استفاده کنید

با مالک رستورانی که غذای خود را در آنجا صرف می کنید دوست شوید همینطور با خدمه رستوران رابطه ای دوستانه برقرار کنید.
احتمالاً رمز عبور WiFi را در اختیار شما خواهند گذاشت و شما در هر وعده غذایی می توانید با خانه ارتباط داشته باشید تا افراد خانواده و دوستان از وضعیت شما مطلع باشند.

استفاده از اینترنت در مسافرت انفرادی

مجبور نیستید همیشه با دوستان سفر کنید

وقتی برای انجام کاری یا برای بازدید از مکانی که در نظر گرفته اید از محل اقامت خود خارج می شوید حتماً یادداشتی در اتاق بگذارید که ساعت خروج، ساعت احتمالی بازگشت، نام و آدرس مکان و یا شخصی که به ملاقاتش می روید را در یادداشت ذکر کنید.

 

خوب استراحت کنید

بگذارید یک مسئله برای شما روشن شود. سلامتی و آمادگی بدنی با اهمیت ترین چیزی است که در طول یک سفر انفرادی باید مورد توجه قرار گیرد.
علاوه بر اینکه برای لذت بردن از اوقات خود لازم است احساس سلامت و سرحال بودن داشته باشید، آمادگی و قدرت فیزیکی به شما قدرت تطبیق سریع تر با شرایط مختلف محیطی را می دهد و تأثیر مستقیم بر وضعیت روحی شما در مراحل مختلف سفر خواهد داشت. پس زمان مناسب و کافی برای استراحت کردن در نظر بگیرید.

 

برنامه مالی داشته باشید

برای میزان مخارج مسافرت خود یک ارزیابی دقیق و حساب شده داشته باشید و سعی کنید مخارج مربوط به هر یک از مراحل سفر و اقامت های خود را در دفترچه ای پیش بینی کرده و مطابق همان برنامه ریزی و پیش بینی از منابع مالی خود هزینه کنید.
تمام شدن ذخیره پولی می تواند بسادگی در هر نقطه ای از سفر،  به مسافرت انفرادی شما پایان دهد.

مدیریت هزینه ها در مسافرتهای انفرادی

پول نقد زیادی با خود همراه نداشته باشید

سعی کنید از دستگاه های خودپرداز استفاده کرده و مقادیر زیاد پول نقد با خود همراه نداشته باشید.
استفاده از کارت های اعتباری توصیه می شود. همچنین مقادیری پول بعنوان ذخیره اضطراری در مکان های مختلف در جایی که اقامت دارید و یا در حساب های بانکی جداگانه و متفاوت با حساب بانکی روزمره خود، نگهداری کنید.

 

با دوستان نزدیک یا افراد خانواده در ارتباط باشید

در نقاط مختلف از مسیر مسافرت با خانه در تماس باشید و دوستان یا افراد خانواده خود را در جریان محل اقامت خود یا برنامه زمانی مسافرت و همچنین مقصد احتمالی بعدی خود قرار دهید.
انجام این کار برای موقعیت های اضطراری بسیار مفید خواهد بود.

ارتباط با دوستان و خانواده در مسافرت

تهیه سیم کارت محلی

به هر کشوری که مسافرت می کنید یک سیم کارت متعلق به یکی از اپراتورهای همان کشور را خریداری کنید. این کار تأثیر بسیاری در مخارج ارتباطی شما خواهد داشت حتی می توانید براحتی از  طریق نرم افزارهای ارتباطی با دوستان و افراد خانواده خود ارتباط تصویری داشته باشید. در انتخاب سیم کارت از اپراتوری استفاده کنید که هزینه خدمات اینترنت کمتری داشته باشد.

 

وسایل مهم را در کنار هم و در دسترس قرار دهید

توصیه ما، پاسپورت – کیف پول و مدارک – دوربین و گوشی همراه است. اینها آیتم هایی هستند که باید همه جا همراه شما باشند.

 

از مدارک مهم خود کپی تهیه کنید

از تمام مدارک قانونی که بهمراه دارید حداقل یک نسخه کپی تهیه کنید و در محلی متفاوت از محل نگهداری اصل مدارک نگهداری کنید. همچنین قبل از شروع مسافرت نسخه اسکن شده مدارک را برای خودتان ایمیل کنید تا در شرایط اضطراری بتوانید به آنها دسترسی داشته باشید.

 

چند توصیه اساسی و فوری !

 • همیشه سعی کنید در ساعات روز و روشنی هوا به مقصد بعدی و محل اقامت خود برسید.
 • کوله بار خود را بیش از حد سنگین نکنید و کمترین وسایل ممکن را بهمراه داشته باشید.
 • پیش از شروع مسافرت کلماتی محلی از هر یک از مقصد های احتمالی را یاد بگیرید.
 • یک دستگاه قابل اتصال به اینترنت همراه داشته باشید.
 • در محل های عمومی بمانید و هرگز در خیابان های فرعی و کوچه های کم رفت و آمد تردد نکنید.
 • تجهیزاتی مانند تبلت و کتابخوان الکترونیکی همراه خوبی برای اوقات استراحت شما هستند.
 • احتیاط کنید اما ترسو نباشید. روی کمک افراد محلی و غریبه ها حساب کنید.
 • اگر نسبت به شخصی خاص احساس بدی به شما دست داد با حفظ خونسردی از او فاصله بگیرید.
 • از بروز واکنش هراس نداشته باشید و اگر مزاحمتی پیش آمد در حد لازم سر و صدا راه بیندازید.
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید