پنج ترفند ناب برای چربی سوزی در خواب !

در این مطلب با پنج ترفند تضمینی برای سوزاندن چربی های اضافه بدن که مورد تأیید متخصصان حوزه سلامت قرار گرفته است آشنا خواهید شد.

  • تاریخ انتشار : ۱۹ شهریور ۱۳۹۷
  • تعداد نمایش : 26
  • دیدگاه ها : صفر

راه های جالب برای لاغر شدن با زحمت کم

۵ شیوه جالب و شگفت انگیز برای چربی سوزی در خواب !

نظرتان چه بود اگر می شد چربی های اضافه بدنتان را وقتی در حال خواب و استراحت هستید بسوزانید. حتی تصورش هم خیلی لذتبخش است! خبر خوب این است که امکان عملی نمودن این خواسته وجود دارد.

 

استفاده از پروتئین برای چربی سوزی در خواب

مواد غذایی دارای پروتئین یکی از بهترین عوامل تضمین کننده سلامتی محسوب می شوند. یکی از خصوصیات این مواد غذایی این است که تنها با فعالیت فیزیکی فعال شده و بدن را در شرایط نیاز برای سوزاندن کالری و چربی قرار می دهند. با استفاده از لبنیات مانند شیر و ماست، بخصوص ساعات پایانی شبانه روز، در هنگام شب با خیالی آسوده به خواب می روید در حالیکه بخشی موردتوجه از چربی های بدنتان توسط پروتئین کازئین موجود در محصولات لبنیاتی در حال سوختن است!

استفاده از پروتئین شیر و ماست برای چربی سوزی در خواب

کازئین (Casein) نوعی پروتئین بسیار مفید برای دستگاه گوارش است که چرخه کامل ورود و هضم آن توسط بدن شما بین ۶ تا ۸ ساعت طول می کشد در نتیجه سوخت و ساز بدنتان در طول شب ادامه خواهد داشت و شما در حالی از خواب بیدار می شوید که بجای احساس گرسنگی معمول در ساعات اولیه صبح، احساس می کنید از انرژی بسیار خوبی برخوردارید. قابلیت های کم نظیر پروتئین کازئین در سوزاندن چربی های اضافه بدن در تحقیقاتی که اخیراً توسط محققان آلمانی انجام شد به اثبات رسیده است.

مصرف لبنیات مانند ماست و شیر بخصوص ساعاتی قبل از خواب، با افزایش ضرباهنگ سوخت و ساز بدن، حالتی مانند انجام تمرینات ورزشی را شبیه سازی می کند. این روند سوخت و ساز شبانه که بطور متوسط شش ساعت به طول می انجامد، با سوزاندن ۳۰ تا ۳۵ واحد کالری در لزلی هر توده ماهیچه ای در بدن مقداری قابل توجه از چربی های اضافه بدن را به اصطلاح سوزانده و در ترمیم و در تقویت عضلات بدن تأثیری بسیار چشمگیر دارد.

البته به یاد داشته باشید هیچ چیز جایگزین ورزش نیست اما بهرحال چربی سوزی در خواب اتفاقی نیست که برای خودش پیش بیاید!

 

داشتن خواب کافی

برخلاف تصور رایج، اگر شما ذاتاً انسانی تنبل و کم تحرک نباشید و به میزان کافی (تأکید می کنیم، به میزان کافی) در طول شبانه روز بخوابید که مقدار آن بین ۷ تا ۸ ساعت در روز می باشد، در این صورت بگذارید این خبر خوب را به اطلاعتان برسانیم که در همین مدت خوابیدن نیز بدنتان در حال چربی سوزی است.

برای افراد مشغول به کار، با وجود دیگر مسئولیت های خانوادگی و حتی سرگرمی ها و علاقه های شخصی، زمان شبانه روز برای انجام تمام اموری که در نظر دارید کفایت نمی کند و از کمبود وقت رنج می بریم که این به معنای کمتر خوابیدن نیز می باشد.

خواب کافی و به اندازه برای کاهش وزن و چربی سوزی بیشتر

مطالعات اخیر بر روی گروه پرشمار از افرادی که به اضافه وزن دچارند، نشان داده است که میانگین خواب این افراد حدود ۲۰ دقیقه کمتر از افراد دارای وزن نرمال بوده است. در نگاه اول، بیست دقیقه زمان زیادی بنظر نمی رسد اما اگر بازه زمانی مانند چند ماه و حتی چند سال را در نظر بگیریم متقاعد می شویم که همین بیست دقیقه خیلی هم تأثیرگذار است!

اما چگونه است که خوابیدن باعث لاغرتر بودن شما می شود؟ همه چیز به هورمون های لپتین (leptin) و گرلین (ghrelin) مربوط می شود. لپتین تنطیم کننده سطح انرژی شما در موقعیت های گوناگون است و در عین حال میزان اشتهای شما را کنترل می کند. گرلین، پس از ایجاد سیگنال های گرسنگی توسط معده این احساس را به شما منتقل می کند در نتیجه احساس نیاز به خوردن غذا را در شما ایجاد می کند. محققان دانشگاه ویسکانسین دریافته اند که میزان خواب کافی باعث کاهش گرلین و افزایش لپتین می شود در نتیجه در هنگام بیداری کمتر تمایلی به خوردن غذا خواهید داشت. در واقع این ترفند بجای چربی سوزی در خواب ، روند کالری رساندن به بدن در طول روز را کاهش میدهد ، اما بهرحال نتیجه یکسان است.

 

خوردن وعده ای سبک به منظور چربی سوزی در خواب

غذاخوردن قبل از خواب ، یکی از موارد ممنوعه در الگوی رایج غذایی محسوب می شود اما واقعیت این است که خوردن یا نخوردن مواد غذایی قبل از خواب کاملاً به نوع مواد غذایی که انتخاب می کنید بستگی دارد. اجتناب از خوردن قبل از خوابیدن حتی ممکن است به نتیجه عکس منجر شده و افراد با احساس ناخوشایند گرسنگی به خواب بروند و در صبح فردا در وعده صبحانه، این ساعات گرسنگی را با پرخوری تلافی کنند.

وعده های سبک غذایی به منظور چربی سوزی در خواب

یک وعده غذایی سبک مانند یک اسنک، یک ساندویچ جمع و جور از مواد غذایی موردعلاقه و در صدر گزینه های موجود، محصولات لبنی مانند ماست و پنیر خامه ای قرار می گیرد که با داشتن پروتئین کازئین، بهترین مواد غذایی برای چند ساعت قبل از به خواب رفتن محسوب می شود.

پنیر خامه ای علاوه بر پروتئین، منبع سرشار اسید آمینه محسوب می شود که طی تحقیقات منتشر شده در ژورنال جهانی سلامت (Journal of Psychiatric) موجب افزایش کیفیت خواب و همینطور کاهش مدت زمان افراد برای به خواب رفتن می شود. پنیر خامه ای از از بیدارشدن افراد در طول شب بخاطر احساس گرسنگی و در نتیجه بدخواب شدن جلوگیری می کند. تمام اینها در نهایت با افزایش زمان خواب و رساندن آن به میزان خواب کافی همانطور که مورد شماره ۲ به آن اشاره شد باعث سوختن چربی های اضافه بدن می شود.

 

انجام تمرینات استقامتی برای چربی سوزی در خواب

با در نظر داشتن این واقعیت علمی که بدن شما در هنگام خواب نیز به سوزاندن چربی های اضافه مشغول است، شما می توانید با انجام تعدادی مشخص و دلخواه از حرکات و تمرینات استقامتی، کیفیت و تأثیر این روند طبیعی بدنتان را بهبود ببخشید و هرچه بیشتر از مزایای آن بهره مند شوید. بهترین و شاید تنها روش صحیح برای سوزاندن چربی های اضافه بدن، تحریک و افزایش سوخت و ساز طبیعی بدن می باشد که تمرینات ورزشی استقامتی به بهترین شکل ممکن این کار را برایتان انجام می دهند.

انجام تمرینات استقامتی برای چربی سوزی در خواب

بر اساس نتایج تحقیقات منتشر شده در مجله علمی International Journal of Sport Nutrition، سیستم سوخت و ساز افرادی که تمرینات استقامتی انجام می دهند فعال تر از بقیه افراد است. انجام تمرینات استقامتی باعث ایجاد شور و نشاط بیشتر در افراد می شود و انگیزه آنها برای ادامه روال ورزش کردن و انجام حرکات بیشتر در طی جلسات تمرین را افزایش می دهد.

به یاد داشته باشید، انجام تمرینات استقامتی قبل از خواب نیاز به برنامه ای بسیار جدی با مدت زمانی مشخص و طولانی ندارد بطور ساده نیازی نیست که از شدت فشار تمرینات، نفستان به شماره بیفتد. انجام تمرینات بعنوان یک فعالیت لذت بخش تمام آن چیزی است که به آن نیاز دارید. توصیه می کنیم بعد از تمرین از مواد لبنی مانند ماست یا پنیر خامه ای استفاده کنید.

هملنطور که پیش تر به شما گفته ایم، مصرف مواد لبنی قبل از خواب علاوه بر جلوگیری از احساس گرسنگی در طول شبکه بستر مناسب برای خوابی راحت را برای شما فراهم می سازد، به روند ترمیم و تقویت عضلات در هنگام خواب کمک می کنند.

 

 وعده های غذایی سبک

این ترفند را قبل از ما، بزرگترها و قدیمی های خانواده بارها به شما گفته اند، “کم بخور، همیشه بخور”! این مثال مشهور و قدیمی که در سراسر جهان و در بین فرهنگ های مختلف کاربرد دارد، در نهایت اعجاز هر انچه که لازم است را در کوتاهترین جمله ممکن بیان می کند.

غذای سبک برای شب

با وعده های غذایی سبک و کوچک در طول روز، شما به سیستم گوارشی بدنتان اجازه می دهید بدون تحمل فشاری مضاعف در با آرامش به هضم مواد غذایی خورده شده بپردازد در عین حال این روش تغذیه بنحوی محسوس موجب لاغر یا متناسب ماندن اندام شما بخصوص شکم و ناحیه دور کمر می شود. وعده های سبک در عین حال سیستم سوخت و ساز بدن را در طول روز فعال نگهداشته و در نتیجه چربی های اضافه بطور پیوسته مصرف یا به اصطلاح سوزانده می شوند و جایی برای اضافه وزن باقی نخواهد ماند.

فقط به یاد داشته باشید به بهانه اجرای این ترفند خودتان را به انواع فست فود نبندید! غذاهای طبیعی و عاری از چربی بخصوص میوه ها و سبزیجات و حبوبات توصیه می شوند و به شدت از شیرینی جات و غذاهای اماده و کنسروی و همینطور فست فود بعنوان وعده غذایی سبک، پرهیز کنید. لبنیات مانند ماست و پنیر مثل همیشه از بهترین گزینه ها محسوب می شوند که سوخت و ساز شما در طول شب و هنگام خواب را تضمین کرده و بیدارشدنی با انرژی را در هنگام صبح به شما هدیه خواهند کرد.

برچسب ها : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید