راهنمای سفر سن پیترزبورگ ؛ دیدنی ها و مراکز خرید

سن پیترزبورگ تعداد زیادی پارک و باغ های بسیار زیبا و دیدنی را در کنار مکان های تاریخی و جاذبه های گردشگری در خود جای داده است. تنها بیش از ۴۰۰۰ جاذبه تاریخی ثبت شده در لیست رسمی سازمان یونسکو در شهر سن پیترزبورگ وجود دارد

  • تاریخ انتشار : ۲۰ دی ۱۳۹۶
  • تعداد نمایش : 134
  • دیدگاه ها : صفر

راهنمای سفر سن پیترزبورگ ؛ سن پیترزبورگ دومین شهر بزرگ کشور پهناور روسیه پس از مسکو است.

این شهر میزبان نخستین بازی تیم ملی ایران در جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه ، برابر مراکش است. در این مقاله « راهنمای سفر سن پیترزبورگ » دیدنی ها و مراکز خرید معتبر و معروف شهر سن پترزبورگ را خدمتتان معرفی میکنیم.

دیدنی های سن پیترزبورگ

سن پیترزبورگ تعداد زیادی پارک و باغ های بسیار زیبا و دیدنی را در کنار مکان های تاریخی و جاذبه های گردشگری در خود جای داده است. تنها بیش از ۴۰۰۰ جاذبه تاریخی ثبت شده در لیست رسمی سازمان یونسکو در شهر سن پیترزبورگ وجود دارد و چهار منطقه از شهر سن پیترزبورگ از میراث تاریخی تحت حفاظت این سازمان یونسکو بشمار می روند. با توجه به تعدد جاذبه های دیدنی شهر سن پیترزبورگ در مطلبی جداگانه به شرح مفصل آنها می پردازیم و در این مطلب به تعدادی از آنها اشاره می کنیم.

پارک Pavlovsk یکی از مشهورترین پارکهای شهر سن پترزبورگ

پارک Pavlovsk یکی از مشهورترین پارکهای شهر سن پترزبورگ

پارک ها و فضای سبز شهری

سن پیترزبورگ تعدادی از زیباترین پارک ها و محوطه های فضای سبزی شهری در سراسر اروپا را در خود جای داده است. بزرگترین پارک به سبک مشهور English gardens در منطقه Pavlovsk واقع شده است و بسیار موردتوجه گردشگران قرار دارد.  Sosnovka بزرگترین مجموعه فضای سبز در داخل محدوده شهر محسوب می شود که حدود ۲۴۰ هکتار وسعت دارد. پارک تابستانی (Summer Garden) در سواحل جنوبی رودخانه نوا، قدیمی ترین پارک سن پیترزبورگ است که طراحی آن در قرن هجدهم میلادی انجام گرفته است.

پارک زیبای سامر گاردن سن پترزبورگ

پارک زیبای سامر گاردن سن پترزبورگ

از مشهور ترین پارک های شهر سن پیترزبورگ می توان Maritime Victory در جزیره Krestovsky و پارک Moscow Victory در جنوب شهر ، پارک Central Park of Culture در منطقه Yelagin Island  و پارک Tauride Garden در منطقه محدوده کاخ Tauride را نام برد.

پل های متحرک (bascule bridge) 

در شهر سن پیترزبورگ ۹ پل متحرک وجود دارد که در ساعاتی معین از شبانه روز برای تردد خودروها و عابرین پیاده بسته می شوند تا مسیر برای تردد قایق ها و کشتی های مسافری باز شود و باز و بسته شدن دو قسمت پل به حالت عمودی یکی از جاذبه های دیدنی برای گردشگران در سن پیترزبورگ محسوب می شود و بخصوص در هنگام شب بسیار دیدنی است.

پلهای متحرک شهر سن پیترزبورگ یکی از جذبه های گردشگری شهر

پلهای متحرک شهر سن پیترزبورگ یکی از جذبه های گردشگری شهر

 موقعیت برخی از این پل ها بگونه ای است که در مدت زمان مسدود بودن مسیر پل ها، راه ارتباطی دیگری برای این مناطق وجود ندارد پس در هنگام اقامت در سن پیترزبورگ (بخصوص منطقه جزیره ای واسیلیفسکی) به یاد داشته باشید که اگر بموقع به منطقه برنگردید امکان دارد چند ساعتی برای برگشت پل به حالت عادی معطل شوید. برنامه زمانبندی باز و بسته شدن پل ها بصورت آنلاین در آدرس اینترنتی http://en.mostotrest-spb.ru در دسترس قرار گرفته است.

موزه هرمیتاژ (The Hermitage Museum)

یکی از مهم ترین و مشهورترین جاذبه های دیدنی شهر سن پیترزبورگ محسوب می شود و در مجموعه کاخ تاریخی و دیدنی واقع شده و بیش از ۳ میلیون قطعه آثار تاریخی و هنری باارزش را در خود جای داده است.

موزه بزرگ هرمیتاژ سن پیترزبورگ

تصویری زیبا از موزه بزرگ هرمیتاژ سن پیترزبورگ

این موزه یکی از بزرگترین مجموعه های تاریخی جهان محسوب می شود و آثار هنری از رامبرانت، داوینچی، روبن و بسیاری از مشاهیر هنری در این موزه در معرض نمایش هموم قرار گرفته است. با توجه به گستردگی و تعدد بخش های مختلف این موزه، هزینه تور کامل بازدید از موزه حداقل ۴۰۰ روبل است.

کاخ میخایلوفسکی (Mikhailovskiy Palace)

این مجموعه تاریخی و دیدنی موزه روسیه (Russian Museum)، قصر استراگانوف (Stroganov Palace)، قصر مرمر (Marble Palace) و قلعه میخایلوفسکی (Mikhailovskiy Castle) را در خود جای داده است و قیمت بلیط آن ۳۵۰ روبل می باشد.

نمایی زیبا از کاخ میخایلوفسکی ، دیدنی هاس سن پترزبورگ

نمایی زیبا از کاخ میخایلوفسکی ، دیدنی هاس سن پترزبورگ

قلعه تاریخی پیتر و پاول (Peter and Paul Fortress)

ورود به محوطه این قلعه تاریخی رایگان و آزاد است اما برای بازدید از سالن داخلی کلیسای تاریخی و نمایشگاه هایی که در داخل مجموعه برگزار می شود باید بلیط خریداری شود. کلیسای قلعه محل مقبره تمام سزارهای خاندان سلطنتی رومانوف (Romanov Czars of Russia) می باشد.

راهنمای سفر سن پیترزبورگ ، قلعه تاریخی پیتر و پاول

راهنمای سفر سن پیترزبورگ ، قلعه تاریخی پیتر و پاول

موزه هنر (Museum of Artillery)

این موزه در قلعه تاریخی آرسنال در نزدیکی قلعه پیتر و پاول واقع شده است و مجموعه ای کم نظیر از مهمات و سلاح های تاریخ نظامی روسیه بخصوص از دوران جنگ جهانی دوم و جنگ سرد را در خود جای داده است. سلاح هایی مانند موشک های بالستیک، کامیون های کاتیوشا، تانک ها و اسلحه های کلاشنیکوف و بسیاری قطعات نظامی جالب توجه در معرض نمایش عموم قرار داده شده است.

موزه هنر (Museum of Artillery) - موزه مهمات و سلاح های تاریخ نظامی روسیه

موزه هنر (Museum of Artillery) – موزه مهمات و سلاح های تاریخ نظامی روسیه

صومعه الکساندر نوسکی (Alexander Nevsky Monastery)

این صومعه تاریخی در ساحل شرقی رودخانه نوا قرار گرفته و یک گورستان تاریخی را در خود جای داده است. مقبره بسیاری از بزرگان و مشاهیر موسیقی جهان مانند چایکوفسکی، ریمسکی، کورساکوف و برودین در این گورستان قرار دارد و از مکان های موردعلاقه گردشگران محسوب می شود.

صومعه الکساندر نوسکی

صومعه الکساندر نوسکی

کلیسای تاریخی بانوی کازان (Our-Lady-of-Kazan Cathedral)

این کلیسا با معماری بسیار زیبا و تأثیرگذار سبک نئوکلاسیک که شامل دکوراسیون داخلی منحصربفرد است و با توجه به ورودی رایگان از نقاط محبوب گردشگران می باشد.

طاق نصرت ناروا (Narva Triumphal Arch)

این طاق نصرت بلند و زیبا بنایی ساخته شده از آجر و قطعاتی از جنس مس است که به افتخار و یادبود سربازانی که ارتش ناپلئون بناپارت را شکست دادند ساخته شده است.

طاق نصرت ناروا - راهنمای سفر سن پیترزبورگ

طاق نصرت ناروا – راهنمای سفر سن پیترزبورگ

یک مزیت جالب و منحصربفرد این طاق نصرت این است که بازدیداز آن به تماشای آن منحصر نمی شود و با خرید بلیط می توانید وارد ساختمان آن شوید و حتی با استفاده از پله ها تا بلندترین نقطه بنا بالا بروید که در ارتفاع ۱۵ متری بصورت یک سالن طراحی شده است و اغلب در آن مکان نمایشگاهی مرتبط با موضوع تاریخ جنگ برگزار می شود.

جزیره واسیلیفسکی (Vasilievsky Island)

این جزیره در واقع یکی از مناطق مسکونی ۱۸گانه سن پیترزبورگ است که در دلتای رودخانه نوا واقع شده است و یکی از زیباترین مناطق سن پیترزبورگ محسوب می شود.

نمایی دیدنی از جزیره واسیلیفسکی

راهنمای سفر سن پیترزبورگ ، نمایی دیدنی از جزیره واسیلیفسکی

در این جزیره مکان های دیدنی و تاریخی شامل  صومعه تاریخی آندرفسکی، کلیسای تاریخی ماریا، موزه تاریخی اراتا، مجسمه ایوان کروزنشترن، قصر منشیکوف، موزه معادن، پارک زیبای رومیانتفسکی و بسیاری مکان های دیدنی دیگر واقع شده اند.

خرید در سن پیترزبورگ

شاید با قاطعیت بتوان ساعت های مکانیکی با برند کمپانی Petrodvorets Raketa را مشهورترین سوغات سن پیترزبورگ بشمار آورد. این برند تولیدکننده ساعت با بیش از ۳۰۰ سال سابقه توسط پتر کبیر تزار روس تأسیس شده است و در منطقه Peterhof مستقر است و بازدید از کارگاه های تولید این کمپانی برای گردشگران آزاد می باشد. توصیه می شود که برای اطمینان از اصالت ساعت های خریداری شده تحت عنوان و نام این برند تنها به فروشگاه هایی که در سایت اینترنتی کمپانی Petrodvorets Raketa معرفی شده اند مراجعه کنید.

از بحث ساعت ها که بگذریم شهر سن پیترزبورگ بعنوان یکی از مراکز مهم حمل و نقل و ترانزیت در کشور روسیه ، تعداد زیادی بازار و مرکز خرید را در خود جای داده است که به معرفی تعدادی از مهم ترین و مشهورترین این بازارها می پردازیم

بازار آپراکسین (Apraksin Dvor)

راهنمای سفر سن پیترزبورگ – شلوغ ترین و محبوب ترین بازار شهر سن پیترزبورگ که هم موردعلاقه ساکنین شهر و هم گردشگرانی است که به سن پیترزبورگ سفر می کنند. تقریباً هر چیزی که در ذهن تان بیاید در این بازار برای خرید پیدا می شود و حتی در صورتی که قصد خرید نداشته باشید ارزش یک بار دیدن را دارد.

راهنمای سفر سن پیترزبورگ ، بازار آپراکسین

راهنمای سفر سن پیترزبورگ ، بازار آپراکسین

بازار گوستینی (Gostiny Dvor)

بزرگترین و قدیمی ترین مرکز خرید شهر سن پیترزبورگ که در قرن هجدهم میلادی تأسیس شده است و مانند بازار آپراکسین طیفی بسیار وسیع از کالاهای متنوع از پوشاک و عطر تا وسایل الکترونیک و دیجیتال در این بازار عرضه می شوند. قیمتها در این بازار کمی گران محسوب می شوند.

بازار و مرکز خرید بزرگ گوستینی سن پترزبورگ

بازار و مرکز خرید بزرگ گوستینی سن پترزبورگ ، راهنمای سفر سن پیترزبورگ

بازار آدلنایا (Udelnaya flea-market)

راهنمای سفر سن پیترزبورگ – این بازار بصورت مجموعه ای غرفه های بتنی و شیشه ای است که در حال و هوایی مانند بازارهای خاورمیانه از بازارهای جذاب و محبوب سن پیترزبورگ محسوب می شود و تعدادی از بهترین و محبوب ترین رستوران های شهر در همین بازار واقع شده اند.

بازار سوونیرس (Souvenirs Fair)

این بازار مرکز فروش و عرضه عروسک های مشهور سنتی روسیه Souvenirs محسوب می شود و تقریباً تمام گردشگرانی که به سن پیترزبورگ سفر می کنند سری هم به این بازار می زنند.

بازار کروپسکوی (DK Krupskoy)

یکی از بازارهای قدیمی و نوستالژیک شهر سن پیترزبورگ که در گذشته بزرگترین بازار کتاب شهر بوده است اما امروزه از همه نوع کالا و اجناس را می توانید در این بازار پیدا کنید که اغلب با قیمت هایی بسیار مناسب نسبت به بازارهای مرکز شهر به فروش می رسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید