بهترین جاذبه های گردشگری شهر کازان

بازدید از جاذبه های گردشگری کازان مکان ها و دیدنی های طبیعی و تاریخی را در برنامه سفر خود بگنجانید.

  • تاریخ انتشار : ۲۰ دی ۱۳۹۶
  • تعداد نمایش : 166
  • دیدگاه ها : صفر

بهترین جاذبه های گردشگری کازان

 شهر کازان (Kazan) در جمهوری تاتارستان روسیه، سومین شهر مهم روسیه محسوب می شود که در دلتای زیبای رودهای ولگا (Volga River) و کازانکا (Kazanka River) قرار گرفته و محل تلاقی بخشهای آسیایی و اروپایی سرزمین روسیه با ادیان و فرهنگ های مختلف محسوب می شود. قدمت شهر کازان و همینطور دیگر شهرهای کوچکتر در این منطقه بیش از هزار سال می باشد و قابل تصور است که منطقه ای با این قدمت تاریخی دارای چه میزان پتانسیل لازم برای تبدیل شدن به قطب گردشگری است. کازان و مناطق اطراف این شهر تعداد زیادی مکان های تاریخی و جاذبه های گردشگری و طبیعی بسیار زیبا را در خود جای داده است و با متوسط بیش از ۱٫۵ میلیون گردشگر در سال، یکی از محبوب ترین و جذاب ترین مقصدهای گردشگری در سرزمین وسیع و بکر روسیه بشمار می رود. در این مطلب به معرفی محبوب ترین مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری کازان می پردازیم تا در صورت سفر به این منطقه زیبا، بازدید از این مکان ها و دیدنی های طبیعی و تاریخی را در برنامه سفر خود بگنجانید.

 ارگ تاریخی کرملین (The Kazan Kremlin)

ارگ تاریخی کرملین که امروزه در مرکز شهر کنونی کازان قرار گرفته زمانی دژی مستحکم و استوار برای دفاع از این شهر در مقابل مهاجمان بشمار می رفت و در طول تاریخ بیش از هزارساله شهر کازان تنها یک بار توسط ایوان مخوف تزار مشهور روس تصرف شد. بازدید از این ارگ تاریخی و بخش های مختلف آن یکی از باید های سفر به کازان و منطقه تاتارستان محسوب می شود.

 ارگ تاریخی کرملین (The Kazan Kremlin)  ارگ تاریخی کرملین (The Kazan Kremlin)

موزه هرمیتاژ کازان (The Kazan Hermitage)

شعبه ای از موزه مشهور هرمیتاژ در سنت پیترزبورگ که در شهر کازان فعالیت دارد و مجموعه هایی دیدنی و باارزش از تاریخ و فرهنگ قوم تاتار در این موزه نگهداری می شود و در معرض نمایش عموم قرار گرفته است. بسیاری از نمایشگاه های موزه هرمیتاژ سنت پیترزبورگ در این موزه نیز برگزار می شوند.

موزه هرمیتاژ کازان (The Kazan Hermitage) موزه هرمیتاژ کازان (The Kazan Hermitage)

مسجد جامع قل شریف (Kul Sharif Mosque)

بزرگترین مسجد جامع در سراسر روسیه که در داخل محوطه ارگ کرملین و در محل اولیه مسجدی که در سال ۱۵۵۲ توسط ایوان مخوف تخریب شده بود ساخته شده است. معماری داخلی و نمای بیرونی مسجد، محوطه اطراف، سالن بزرگ نمازگزاران و محراب بلند و سقف های منبت کاری شده از دیدنی های این مسجد محسوب می شوند همچنین یک موزه اختصاصی با موضوع تاریخ اسلام در مجموعه مسجد ساخته شده است.

مسجد جامع قل شریف (Kul Sharif Mosque) - بزرگترین مسجد جامع در سراسر روسیه مسجد جامع قل شریف (Kul Sharif Mosque) - بزرگترین مسجد جامع در سراسر روسیه مسجد جامع قل شریف (Kul Sharif Mosque) - بزرگترین مسجد جامع در سراسر روسیه

بنای یادبود مذاهب (Temple of All Religions)

این بنای مذهبی به یادبود و بزرگداشت تمام مذاهب توسط معمار روسی ایلدا خانوف (Ilda Khanov) و تیم همراهش طراحی و ساخته شده و معماری و سبک طراحی داخلی و بیرونی این بنا از المان ها و خصوصیات معماری بکاررفته در اماکن مذهبی مربوط به ۱۵ دین و مذهب رایج در سراسر جهان الهام گرفته شده است.

بنای یادبود مذاهب (Temple of All Religions) - بنایی برای تمامی ادیان بنای یادبود مذاهب (Temple of All Religions) - بنایی برای تمامی ادیان بنای یادبود مذاهب (Temple of All Religions) - بنایی برای تمامی ادیان

استادیوم جام جهانی کازان (The Kazan Arena)

شهر کازان بصورت رسمی پایتخت ورزشی کشور روسیه بشمار می رود و استادیوم مدرن و زیبای این شهر میزبان ۴ بازی از مسابقات جام جهانی فوتبال در تابستان ۲۰۱۸ خواهد بود که دیدار تیم ملی فوتبال کشورمان در مقابل تیم ملی فوتبال اسپانیا در همین استادیوم برگزار خواهد شد.

استادیوم جام جهانی کازان (The Kazan Arena) - جام جهانی روسیه استادیوم جام جهانی کازان (The Kazan Arena) - جام جهانی روسیه استادیوم جام جهانی کازان (The Kazan Arena) - جام جهانی روسیه

برج سویومباک (Suyumbike Tower)

مطابق افسانه ای محلی، پس از تصرف و کشتار مردم شهر کازان توسط سپاه قدرتمند ایوان مخوف، تزار مشهور روس دلباخته دختری از خاندان اشراف کازان بنام پرنس سویومباک شد و به او پیشنهاد ازدواج داد. پرنس جوان پذیرفتن ازدواج با ایوان را پذیرفت به شرط اینکه ایوان بلندترین برج در شهر کازان را در مدت هفت روز بسازد. مطابق افسانه ایوان در مدت هفت روز موفق به ساختن این برج گردید اما پرنس جوان در هفتمین روز به بلندترین نقطه برج رفت و خود را به پایین پرت کرد و کشته شد تا نمادی برای ایستادگی قوم تاتار باشد. گرچه در اعتبار و اصالت این افسانه تردید بسیاری وجود دارد اما به دلیل محتوای قومی و فرهنگی آن، مردم کازان و قوم تاتار برای آن ارزش زیادی قائل هستند.

برج سویومباک (Suyumbike Tower) - برج افسانه ای در کازان برج سویومباک (Suyumbike Tower) - برج افسانه ای در کازان برج سویومباک (Suyumbike Tower) - برج افسانه ای در کازان

خیابان بائومان (Bauman Street)

قدیمی ترین و پررفت و آمد ترین خیابان شهر کازان که سالهاست تنها برای عابرین پیاده قابل تردد است و مملو از بوتیک ها و فروشگاه ها و کافه و رستوران هایی است که در اغلب اوقات روز باز هستند و جمعیت گردشگران و مردم شهر که در این منطقه در رفت و آمد هستند شور و انرژی دائمی بر اینجا حکمفرما می کند.

خیابان بائومان (Bauman Street) - قدیمی ترین خیابان شهر کازان خیابان بائومان (Bauman Street) - قدیمی ترین خیابان شهر کازان خیابان بائومان (Bauman Street) - قدیمی ترین خیابان شهر کازان

ساختمان زیبای مرکز خانواده (Kazan Family Centre)

این ساختمان که بعنوان تالار مراسم عروسی از محبوبیت زیادی در نزد خانواده های شهرکازان برخوردار است با معماری بسیار زیبا و جالب توجه با منظره ای زیبا به ارگ تاریخی کرملین در مقابل رودخانه کازانکا ساخته شده است و ظرفیت بیش از ۲۰۰ نفر مهمان یا بازدید کننده را دارد. یکی از نمادهای معماری شهر کازان که عکس یادگاری در مقابل آن سند گردشگران برای سفر به کازان محسوب می شود!

ساختمان زیبای مرکز خانواده (Kazan Family Centre) - تالار مراسم عروسی در کازان ساختمان زیبای مرکز خانواده (Kazan Family Centre) - تالار مراسم عروسی در کازان ساختمان زیبای مرکز خانواده (Kazan Family Centre) - تالار مراسم عروسی در کازان

ساختمان وزارت معماری (Ministry for Agriculture)

ساختمان زیبای وزارت معماری تنها در طی دو سال ساخته شده است و نمونه ای شگفت انگیز و منحصربفرد از اجرای سبک معماری باروک و کلاسیک و تلفیق با آخرین پیشرفت های نوین معماری بشمار می رود. درخت برنزی بلند و زیبایی که در نمای ورودی ساختمان ساخته و نصب شده است و اسب های سنگی که بر روی ستون های نمای بیرونی ساختمان قرار گرفته اند، توجه هر بیننده ای به خود جلب می کند و به جرأت می توان گفت که در نوع خود در جهان بی نظیر است.

ساختمان وزارت معماری (Ministry for Agriculture) ساختمان وزارت معماری (Ministry for Agriculture) ساختمان وزارت معماری (Ministry for Agriculture)

کلیسای تاریخی سنت پیتر و پاول (Saint Peter and Paul Cathedral)

کلیسای ارتدوکس شهر کازان که به افتخار بازدید پتر کبیر تزار مشهور روس از شهر کازان ساخته شده و یکی از گنجینه های معماری سبک باروک در مکان های مذهبی و تاریخی در کشور روسیه بشمار می رود.

کلیسای تاریخی سنت پیتر و پاول (Saint Peter and Paul Cathedral) - کلیسای ارتدوکس شهر کازان کلیسای تاریخی سنت پیتر و پاول (Saint Peter and Paul Cathedral) - کلیسای ارتدوکس شهر کازان

صومعه تاریخی رافیا (Raifia Monastery)

این صومعه در ۳۰ کیلومتری کازان در ساحل یک دریاچه طبیعی بسیار زیبا در وسط جنگل و پارک ملی ولگا کاما (Volga-Kama National Park) واقع شده و یکی از یادگارهای زیبای معماری از قرن هفدهم در منطقه تاتارستان محسوب می شود. این مکان مذهبی مورد احترام بسیار زیاد افراد محلی قرار دارد و از بسیاری نقاط تاتارستان برای دعا و نیایش به این مکان می آیند.

صومعه تاریخی رافیا (Raifia Monastery) - در وسط جنگل و پارک ملی ولگا کاما صومعه تاریخی رافیا (Raifia Monastery) - در وسط جنگل و پارک ملی ولگا کاما

کلیسای تاریخی اپیفانی (Epiphany Cathedral)

این کلیسا در خیابان مشهور بائومان واقع شده است و برج ناقوس بسیار بلند آن بسیار زیباست و مورد توجه گردشگران قرار دارد. بر فراز این برج مناظری زیبا و کم نظیر از شهر کازان در مقابل بازدیدکنندگان قرار می گیرد که تجربه ای خاطره انگیز خواهد بود.

کلیسای تاریخی اپیفانی (Epiphany Cathedral)

مقبره و بنای یادبود موسی جلیل (Musa Jalil Monument)

موسی جلیل نام شاعری مبارز از قوم تاتار بود که در نبردهای جنگ جهانی دوم توسط ارتش آلمان نازی اسیر و سپس اعدام شد. این مکان یادبودی به افتخار او و کسانی است که برای دفاع از قلمرو تاتارستان در مقابل بیگانگان جنگیده و کشته شده اند.

مقبره و بنای یادبود موسی جلیل (Musa Jalil Monument) - شاعری مبارز از قوم تاتار

کلیسای جامع (Annunciation Cathedral)

این کلیسا توسط پاستنیک یاکولف (Postnik Yakovlev) معمار مشهور روسی و طراح اصلی صومعه سنت باسیل در مسکو ساخته شده است. ساختمان اولیه کلیسا در قرن شانزدهم میلادی تخریب شده بود تا اینکه در سال ۲۰۰۵ و طی پروژه های مربوط به بزرگداشت ورود به هزاره جدید در شهر کازان بطور کامل مورد بازسازی قرار گرفت و امروزه از جاذبه های گردشگری شهر محسوب می شود.

کلیسای جامع (Annunciation Cathedral) کلیسای جامع (Annunciation Cathedral)

شهر تاریخی بلغار (Ancient city of Bolgar)

این شهر تاریخی قدمتی به اندازه تمام منطقه تاتارستان دارد و از سال ۱۹۹۸ در فهرست میراث تاریخی سازمان یونسکو ثبت شده است.  تمام اقوام بلغار، روس و تاتار که در منطقه ساکن بوده اند دارای تاریخی مشترک در این شهر هستند و می توان این شهر را نقطه آغاز همزیستی مسالمت آمیز اقوام مختلف با آیین ها و ادیان متفاوت در کنار یکدیگر در سرزمین تاتارستان بشمار آورد. بهترین راه برای بازدید از این مجموعه ثبت نام در تورهای یک روزه گردشگری بازدید از این مجموعه می باشد.

شهر تاریخی بلغار (Ancient city of Bolgar) - فهرست میراث تاریخی سازمان یونسکو شهر تاریخی بلغار (Ancient city of Bolgar) - فهرست میراث تاریخی سازمان یونسکو

جزیره زیبای ژیاشک (Island-town Sviyazhsk)

شهر کوچک ژیاشک در دلتای حدفاصل رود های ولگا (Volga) و ژیاگا (Sviyaga River) واقع شده است و مانند جزیره ای بین این دو رودخانه بنظر می رسد در حالیکه از طریق یک جاده اصلی به خشکی (mainland) متصل است. این شهر در سال ۱۵۵۲ توسط ایوان مخوف و برای محاصره شهر کازان بصورت یک قلعه نظامی ساخته شد و بعد از تصرف کازان با مرور زمان و افزایش جمعیت ساکن به اولین شهر مسیحی ارتدوکس در سرزمین تاتارستان تبدیل شد. این جزیره کوچک در میان دو رود پرآب یکی از زیباترین نقاط روی کره زمین بشمار می رود.

جزیره زیبای ژیاشک (Island-town Sviyazhsk) جزیره زیبای ژیاشک (Island-town Sviyazhsk) جزیره زیبای ژیاشک (Island-town Sviyazhsk)

شهر ایلابوگا (Elabuga)

این شهر با قدمت هزارساله در ساحل رود کاما (river Kama) واقع شده است و طی قرن ها مرکز تجارت و داد و ستد در منطقه تاتارستان بوده است تا اینکه طی مجادله های درونی و بروز جنگ در سال ۱۸۱۲ دچار ویرانی بسیار وسیعی شد و جایگاه خود را در منطقه برای همیشه از دست داد. بسیاری مورخان این شهر را اولین شهر و مرکز تجاری در روسیه می دانند و گواه این مسئله سکونت مردمی از اقوام و نژادهای مختلف در این شهر است که از سالهای بسیار دور برای تجارت و داد و ستد به اینجا آمده اند و در همین شهر ساکن شده اند.

شهر ایلابوگا (Elabuga) - شهری با قدمت هزارساله شهر ایلابوگا (Elabuga) - شهری با قدمت هزارساله

منطقه طبیعی و زیبای کیش بابای (Kysh-Babay Residence)

این منطقه جنگلی پوشیده از درختان زیبای سوزنی برگ در ۶۰ کیلومتری شهر کازان در مجاورت رودخانه لایا (Iya) واقع شده است و منطقه ای مناسب برای گشت و گذار علاقمندان به طبیعت بکر و سرسبز می باشد. تورهای گردشگری یک روزه فرصتی ایده آل برای گشت و گذار در طبیعت این منطقه است.

منطقه طبیعی و زیبای کیش بابای (Kysh-Babay Residence) -در ۶۰ کیلومتری شهر کازان

دریاچه نیژنی کابان (Nizhny Kaban Lake)

یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی شهر کازان که موردتوجه ساکنان شهر کازان و گردشگران قرار دارد و پیاده روی، نشستن و تماشای مناظر و ماهیگیری از تفریحات موردعلاقه بازدیدگران در مناطق ساحل اطراف دریاچه محسوب می شود.

دریاچه نیژنی کابان (Nizhny Kaban Lake) - زیباترین جاذبه طبیعی شهر کازان

موزه غذاهای سنتی تاتار (Chak-chak Museum)

این موزه به معرفی و نمایش غذاها و نوشیدنی های محتلف محلی و سنتی در منطقه تاتارستان اختصاص دارد. انواع دوغ های محلی و عسل طبیعی که در منطقه تهیه می شود از ایتم های موردعلاقه بازدیدکنندگان است. این موزه از مکان های موردعلاقه خانواده های کازان محسوب می شود.

موزه غذاهای سنتی تاتار (Chak-chak Museum) موزه غذاهای سنتی تاتار (Chak-chak Museum) موزه غذاهای سنتی تاتار (Chak-chak Museum)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید