آشنایی با زیباترین جاده های ایتالیا

معرفی زیباترین جاده های ایتالیا در مناطق کوهستانی ، تاریخی ، خط ساحلی و…

  • تاریخ انتشار : ۱۲ خرداد ۱۳۹۷
  • تعداد نمایش : 119
  • دیدگاه ها : صفر

کشور ایتالیا با مناطق دارای اقلیم های جغرافیایی بسیار متنوع، مجموعه ای از زیباترین مسیرهای جاده ای در قاره اروپا را در خود جای داده است.

این مطلب به معرفی بهترین مسیرهای زمینی در جاده های ایتالیا اختصاص دارد و شما را با سفرهای کوتاه زمینی در مناطق مختلف ایتالیا شامل سیسیل ، توسکانی ، خط ساحلی آمالفی ، کوهستانی دولومیتی ، دریاچه کومو و منطقه ابروتزو آشنا می کند.

معرفی بهترین مسیرهای زمینی در جاده های ایتالیا

شبکه گسترده جاده های ایتالیا از میان مناطق جغرافیایی مختلف از ارتفاعات پوشیده از برف و مسیرهایی پرپیچ و خم در دل کوهستان آلپ تا خط ساحلی زیبای جنوب این کشور و مسیرهایی رویایی که از کنار جنگل ها، رودخانه ها و دریاچه های ایتالیا می گذرند تجربه ای بی نظیر برای گردشگران علاقمند به مسافرت های جاده ای فراهم می سازند.

جاده های توسکانی (Tuscany)

معرفی زیباترین جاده های ایتالیا : مسیر جاده ای بین دو شهر فلورانس (Florence) و اورویه تو (Orvieto) که هر دو از شهرهای تاریخی و کلاسیک ایتالیا محسوب می شوند و پیشینه تاریخی آنها به قرون وسطی برمی گردد، یکی از خوش منظره ترین و زیباترین جاده های ایتالیا محسوب می شود.

نقطه شروع پیشنهادی ما برای این سفر دو روزه، شهر فلورانس است.
در این شهر حداقل یک نیمروز را می توانید به گشت و گذار در میان تعدادی از زیباترین و باارزش ترین آثار هنری تاریخ بشر بپردازید و وقتی از تماشای این مکان های دیدنی سیر شدید به سمت جنوب و منطقه ییلاقی Chianti حرکت کنید تا به Enoteca Falorni برسید.

جاده های زیبای منطقه توسکانی - جاده های توسکانی (Tuscany)

زیباترین جاده های ایتالیا

در اینجا می توانید توقفی کوتاه داشته باشید و از مناظر زیبا و سرسبز این منطقه لذت ببرید و بعد به سمت Panzano حرکت کنید و یک وعده استیک مخصوص را در رستوران مشهور L’Antica Macelleria Cecchini نوش جان کنید.

پیشنهاد ما برای سفرهای جاده ای حرکت در طول روز و استراحت در ساعات تاریکی شب است چون انگیزه و هدف اصلی در مسافرت های جاده ای، تماشای منظره و استفاده حداکثر از مدت زمانی است که در جاده سپری می شود.

تپه های زیبای منطقه توسکانی و شهرهای تاریخی آن

بعد از پانزانو باید به سمت سیه نا (Siena) حرکت کنید که بدون شک زیباترین شهر قرون وسطایی در ایتالیا است که تا به امروز باقی مانده است.
بعد از گشت و گذار در سیه نا می توانید ادامه سفر را به فردا موکول کنید و شب را در هتل کلاسیک Palazzo Ravizza در سیه نا بگذرانید.

زیباترین جاده های ایتالیا - توسکانی

صبح فردا در ادامه سفر به سمت Montalcino حرکت می کنید و در طول مسیر توقفی کوتاه در مزرعه  Brunello di Montalcino خواهید داشت که از زیباترین تاکستان های منطقه محسوب می شود.

از اینجا به سمت شرق حرکت می کنید و وارد منطقه زیبای توسکانی می شوید که با تپه های سرسبز، درختان سرو و شهرهای ساخته شده در زمین های مرتفع شهرتی جهانی دارد.

در این مسیر بعد از توقف هایی کوتاه در شهرهای Pienza و Montepulciano سرانجام به شهر زیبای اورویه تو (Orvieto) می رسد که بر فراز تپه ای مرتفع ساخته شده و از زیباترین شهرهای دارای معماری گوتیک در ایتالیا و جهان محسوب می شود.

جاده های زیبای سواحل آمالفی (Amalfi Coast)

معرفی زیباترین جاده های ایتالیا : زیباترین مناظر از کوه های صخره ای یا پوشیده از درختان که به سمت دریای نیلگون سرازیر شده اند و جاده هایی با آسفالت به رنگ روشن که در مسیرهای پرپیچ و خم در امتداد خط ساحلی آمالفی کشیده شده اند یکی از بهترین تجربه های مسافرت جاده ای در ایتالیا را برای شما فراهم می سازند.

مسیر پیشنهادی ما از Salerno شروع می شود که دروازه اصلی جنوبی به خط ساحلی آمالفی است و سپس با حرکت به سمت غرب به شهر کوچک Vietri sul Mare می رسیم که بدلیل صنایع دستی موزاییک های سنتی که در این شهر ساخته می شوند شهرت دارد.
از این نقطه به بعد مسیرهای جاده ای در امتداد ساحل و با منظره های بسیار زیبا و کم نظیر از سرازیری های سرسبز که به دریا ختم می شوند شروع می شود.

جاده های زیبای سواحل آمالفی (Amalfi Coast)

با توجه به شرایط اقلیمی منطقه، جاده های منطقه پرپیچ و خم بوده و در بعضی نقاط بصورت سربالایی و در بعضی نقاط سرازیری با شیب تند دقت و مهارت بیشتری در رانندگی را طلب می کند پس در طول این مسیر با سرعت مطمئن رانندگی کنید.

بعد از طی حدود ۲۰ کیلومتر به ساحل آمالفی می رسید که مرکز گردشگری منطقه محسوب می شود. می توانید در نقطه ای دلخواه توقف کنید و در منطقه به گشت و گذار بپردازید.

جاده مارپیچ ساحلی آمالفی در ایتالیا - زیباترین جاده های ایتالیا

سمت شمال کوههای بلند و سرسبز مانند Ravello و Ristorante Pizzeria با مناظری وسیع به دریا قرار دارند و در سمت جنوب سرازیری های منطقه همگی به ساحل دریا ختم می شوند.

در صورت تمایل برای ادامه مسیر می توانید به سمت شهر زیبای پوزیتانو (Positano) حرکت کنید که در واقع دهکده ای پلکانی و مشرف به دریا است با خانه هایی رنگارنگ که مناظر زیبای این خانه ها در مجاورت دریا از شهرتی جهانی برخوردار است.

شهر زیبای شهر پوزیتانو در ایتالیا

عکس های شهر پوزیتانو با خانه های زیبا و رنگارنگ در بروشورهای گردشگری مربوط به کشور ایتالیا بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.
آخرین نقطه در این مسیر شهر ساحلی Sorrento است که می توانید شب را در این شهر به استراحت و گشت و گذار بپردازید.

 

سفر جاده ای به سیسیل (Sicily)

معرفی زیباترین جاده های ایتالیا : سفر جاده ای به سیسیل می تواند یکی از بهترین مسافرت های ممکن در داخل خاک کشور ایتالیا محسوب شود بخصوص برای گردشگرانی که از گشت و گذار در مکان های تاریخی لذت می برند در این سفر دو روزه تعدادی از گنجینه های معماری باروک را از نزدیک ملاقات خواهند کرد.

نقطه شروع این سفر، شهر کوچک و دوست داشتنی کاتانیا (Catania) در جنوب شرقی سیسیل است که به دلیل داشتن جمعیتی جوان حال و هوایی بسیار شاد و پرانرژی دارد و بهترین نقطه شروع ممکن برای این سفر محسوب می شود.

سفر جاده ای به سیسیل (Sicily)

بعد از گشت و گذار در مرکز شهر کاتانیا و سپس بازار ماهی این شهر، یک ناهار دلچسب از غذاهای دریایی مخصوص در رستوران Osteria Antica Marina نوش جان کنید و بدون معطلی به جاده بزنید تا به شهر  Syracuse برسید، جایی که سایت باستان شناسی Parco Archeologico della Neapolis و خیابان هایی سنگفرش و زیبا با حال و هوایی نوستالژیک بسیار به شما آرامش خواهند داد.
بعد از گذراندن روزی پرجنب و جوش برای ادامه سفر نیاز به استراحتی چند روزه دارید پس شب را در هتل درجه یک Gutkowski بگذرانید.

سفر زمینی به منطقه سیسیل ایتالیا - زیباترین جاده های ایتالیا

روز دوم سفر با حرکت به سمت شهر Noto آغاز می شود، شهری که بدون شک زیباترین معماری شهری و خیابان های منطقه سیسیل را در خود جای داده و بعد از گشت و گذار حسابی در این شهر و ثبت چند عکس یادگاری مقصد بعدی، شهر زیبای Modica است که در دره ای سرسبز در میان کوههایی بلند و صخره ای قرار گرفته و در حالیکه در جاده منتهی به شهر به منظره آن نگاه می کنید انگار تصویری از فیلمهای سینمایی دهه ۶۰ میلادی در مقابل شما قرار گرفته است.
آنچه که در مودیکا فارغ از مناظر طبیعی بسیار زیبا یک ساعتی شما را معطل می کند خرید تعدادی از شکلات های مشهور این شهر است.

زیباترین جاده های کشور ایتالیا - سفر به جزیره سیسیل

آخرین مقصد در این سفر جاده ای، شهر کوهستانی Ragusa است که گشت و گذار در منطقه مرکزی و قدیمی این شهر موسوم به Ragusa Ibla با بافت کلاسیک و دوست داشتنی در هوای بسیار پاک و کم نظیر کوهستان و در نهایت صرف یک وعده شام مخصوص در رستوران مشهور Ristorante Duomo می تواند بهترین نقطه پایان برای این سفر خاطره انگیز تلقی شود.

 

جاده های کوهستانی دولومیتی (Grande Strada della Dolomiti)

معرفی زیباترین جاده های ایتالیا : با سفر در جاده های موجود در کوهستان زیبا و مرتفع کوهستان دولومیت (Great Dolomites)  زیباترین مناظر طبیعی و کوهستانی که در سراسر قاره اروپا وجود دارد در مقابل دیدگان شما قرار خواهد گرفت.

کوهستان دولومیت به دلیل همین مناظر زیبای طبیعی در فهرست میراث جهانی سازمان یونسکو قرار گرفته است و چه راهی بهتر از سفری در جاده های این کوهستان و تماشای این مناظر از نزدیک وجود دارد؟
نقطه شروع این سفر از Bolzano به سمت Cortina d’Ampezzo است که این جادی پرپیچ و خم در میان ردیف درختان عبور کرده و شما را به سمت بالاترین نقاط کوهستان راهی می کند.

جاده های کوهستانی دولومیتی (Grande Strada della Dolomiti)

بعد از رسیدن به بالاترین نقطه این جاده در Ponte Nova اولین منظره بلند و وسیع از سراسر کوهستان دولومیت در مقابل شما قرار خواهد گرفت و این لحظه ای است که از تصمیم خود برای انجام این سفر کاملاً راضی شده و احساس اطمینانی رضایت بخش به شما دست خواهد داد.

بعد از تماشای این منظره و احتمالاً چند عکس یادگاری به سمت Val di Fassa حرکت می کنید، دهکده ای کوهستانی که در میان صخره ها و در ناحیه ای پوشیده از جنگل واقع شده و در ارتفاع بیش از ۲۰۰۰ متری کوهستان واقع شده است.

شهرهای کوهستانی ایتالیا - زیباترین جاده های ایتالیا

از این نقطه به دلیل شرایط جغرافیایی شیب جاده بسیار زیاد بوده و حرکت خودروها به اجبار آهسته تر خواهد بود اما این دقیقاً همان چیزی است که برای لذت بردن از مناظر مجاور جاده به آن احتیاج دارید!

بعد از پیمودن جاده در بالاترین نقطه، مانند هر جاده کوهستانی دیگر نوبت به بخش سرازیری جاده است که باید به سمت La Villa و بطور خاص منطقه Val Badia طی شود که هم در فصل تابستان و هم در زمستان محبوب ترین مرکز تفریحی و ورزشی در این بخش از کوهستان دولومیت بشمار می رود.

جاده های زیبای کوهستان دولومیت ایتالیا - بهترین سفر زمینی ایتالیا

بعد از توقف در آنجا و کمی گشت و گذار در بخش انتهایی مسیر به سمت Cortina d’Ampezzo حرکت می کنید که در این شهر می توانید برای استراحت شبانه در هتل Dolomit B&B اقامت کنید.

 

سفر جاده ای به دریاچه کومو (Lake Como)

معرفی زیباترین جاده های ایتالیا : دریاچه کومو بدون شک و بدون هیچ رقیبی، زیباترین دریاچه طبیعی ایتالیا است که در میان کوههای بلند آلپ، مناطق جنگلی و در مجاورت دشت هایی سرسبز واقع شده است و سفر جاده ای به این دریاچه علاوه بر تماشای مناظر زیبا و نفس گیر همراه با بازدید از زیباترین پارک ها و ویلاهای تاریخی در این منطقه که قدمتی چند صد ساله دارند همراه است.

سفر جاده ای به دریاچه کومو (Lake Como)

این ویلاها با محوطه فضای سبز بی نظیر همگی در مجاورت ساحل رودخانه ساخته شده اند و از نمونه های محبوب در طراحی و معماری ویلاهای شخصی محسوب می شوند.
مناطق اطراف دریاچه بخصوص از ماه آوریل با شکفتن انواع گلها در منطقه، بسیار دیدنی می شود.

ویلاهای لوکی و تاریخی در حاشیه دریاچه کومو در ایتالیا

نقطه شروع این جاده نوردی پیشنهادی، همان شهر کومو در مجاورت دریاچه است.
منطقه مرکز شهر با قدمت تاریخی و منطقه Villa Olmo معماری جالب توجه بدون شک ارزش گشت و گذاری یک یا دو ساعته را دارند.
مقصد بعدی، دهکده ساحلی Bellagio است که تعدادی از زیباترین و مشهورترین ویلاهای کشور ایتالیا در این منطقه قرار دارند و بازدید از آنها برای عموم آزاد است. برای صرف ناهار توقفی در رستوران Terrazza Barchetta خواهید داشت و بعد از آن به اسکله بروید و سوار بر قایق های تفریحی گشت و گذاری در دریاچه را تجربه کنید و از مناظر زیبا و مسحورکننده اطرافتان لذت ببرید.

جاده های زیبا در حاشیه دریاچه کومو با مناظر دیدنی از کوهستان - زیباترین جاده های ایتالیا

در آخرین بخش از سفر جاده ای یک روزه در اطراف دریاچه کومو، در جاده زیبای امتداد دریاچه به سمت شهر کوچک و زیبای لچه Lecco حرکت کنید و در ادامه مسیر به شهر تاریخی و مشهور برگامو (Bergamo) خواهید رسید.
بعد از گشت و گذار در چند مکان تاریخی و خیابان های اصلی شهر ، تاریکی شب فرا می رسد و برای استراحت بهترین هتل شهر، Hotel Piazza Vecchia را برایتان انتخاب کرده ایم.

 

سفر به طبیعت بکر منطقه ابروتزو (Abruzzo)

معرفی زیباترین جاده های ایتالیا : منطقه طبیعی Abruzzo در فاصله تنها یک ساعته از شهر رم قرار دارد که بهترین مکان برای فرار از شلوغی و همهمه این شهر محسوب می شود.

این منطقه کوهستانی پوشیده از جنگل یکی از مناطق طبیعی بکر در کشور ایتالیا است که به شکلی عجیب از هر گونه آسیب یا تغییر شکل محیطی ناشی از پیشرفت تکنولوژی در امان مانده و دنیای جدافتاده بنظر می رسد.

سفر به طبیعت بکر منطقه ابروتزو (Abruzzo)

برای رسیدن به منطقه Abruzzo باید از طریق اتوبان A24 در شهر رم به سمت Fonte Cerreto حرکت کنید. در بخشی از مسیر با دیدن تابلوی راهنمای Campo Imperatore نغییر مسیر دهید تا به مناطق مرتفع Corno Grande برسید.

منطقه طبیعی Abruzzo در حاشیه شهر رم ایتالیا

در ادامه مسیر که بالاترین نقاط در کوهستان Apennines بشمار می رود به دهکده کوهستانی Santo Stefano di Sessanio می رسید که یکی از مراکز تفریح و اقامت آخر هفته در این منطقه کوهستانی است.
ناهار را در رستوران Locanda Sotto gli Archi صرف کنید و لوازم همراه و لازم برای گشت و گذاری کوهستانی را در فروشگاه دهکده خریداری کرده و برای پیاده روی در پستی و بلندی ها و مناطق جنگلی و تماشای مناظری کوهستانی و بسیار زیبا آماده باشید.

زیباترین جاده های ایتالیا - جاده زیبای دسترسی به ابروتزو ایتالیا

مسافرت جاده ای شما در همین نقطه به پایان می رسد و باید از همان مسیری که طی کرده اید به شهر رم پایاخت ایتالیا برگردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید