سفر به روسیه – تردد زمینی ، هوایی و دریایی میان شهرهای میزبان جام جهانی ۲۰۱۸

مسافت بین شهرهای میزبان جام جهانی زیاد است، برای جابجایی میان آنهامیتوان از هواپیما، قطار و کشتی استفاده کرد.

  • تاریخ انتشار : ۱۲ آذر ۱۳۹۶
  • تعداد نمایش : 215
  • دیدگاه ها : یک

کشور روسیه با ۱۱ شهر میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ خواهد بود.

بعد مسافت بین شهرهای میزبان جام جهانی تقریبا زیاد است و برای جابجایی میان این شهر ها میتوان از هواپیما ، اتوبوس و قطار و کشتی استفاده کرد.

در ادامه نگاهی خواهیم داشت به شیوه تهیه بلیط ، قوانین تردد و حمل بار در خطوط نقل و انتقالاتی روسیه.

راهنمای سفر به جام جهانی روسیه - شیوه های مسافرت بین شهرهای داخلی روسیه

راهنمای سفر به جام جهانی روسیه – شیوه های مسافرت بین شهرهای داخلی روسیه

رفت و آمد از طریق مسافرت هوایی

تعداد زیادی از خطوط هوایی مسافربری بین شهرهای مسکو، سنت پیترزبورگ، کازان، سوچی و دیگر شهرهای میزبان مسابقات جام جهانی همینطور نقاط مختلف جهان فعالیت می کنند. اغلب فرودگاه ها در مناطق خارج از شهرها واقع شده اند و اتوبوس ها و تاکسی های متعددی در مسیرهای مختلف که بین مراکز شهرها و ترمینال های اتوبوس به فرودگاه ها پیش بینی شده است، حمل و نقل مسافران را انجام می دهند. اگر قصد دارید برای رفتن به مرکز شهر از تاکسی استفاده کنید به شما توصیه می کنیم که در فرودگاه هماهنگی لازم برای کرایه تاکسی را انجام دهید.

رفت و آمد از طریق مسافرت هوایی بین شهرهای روسیه

رفت و آمد از طریق مسافرت هوایی بین شهرهای روسیه

سیستم بلیط فروشی در خطوط هواپیمایی روسیه بطور کامل بصورت الکترونیکی و اینترنتی انجام می شود و برای رزرو بلیط هواپیما باید به وب سایت یکی از خطوط هواپیمایی این کشور و یا وب سایت های معتبر که در این زمینه فعالیت می کنند اقدام نمایید که در این حالت بعد از انجام فرایند خرید یک نمونه از بلیط خریداری شده با نام و مشخصات شما برای شما نمایش داده می شود که می توانید یک نسخه پرینت شده از آن تهیه کنید. وقتی بلیط را از طریق دفاتر فروش خریداری کنید این نسخه پرینت شده در اختیار شما قرار خواهد گرفت. برای سوارشدن به هواپیما همراه داشتن پاسپورت و مشخصات بلیط مانند شماره بلیط، کد رزرو و شماره پرواز کفایت می کند همچنین توصیه می کنیم همان برگه پرینت شده از اطلاعات بلیط را همراه داشته باشید.

بلیط های خطوط هواپیمایی روسیه در دو سطح گروه بندی می شوند : بیزنس کلاس (business) و اکونومی کلاس (economy). هزینه پرداخت شده برای رزرو بلیط های ارزان قیمت کلاس اوکونومی در صورت کنسل شدن به خریدار بازگردانده نمی شوند اما بلیط های با قیمت های گران تر معمولاً امکان کنسل یا تغییر تاریخ بلیط را به خریدار می دهند اما مطابق شرایط تعیین شده در هنگام خرید بلیط ممکن است به میزان درصد متفاوت مقداری از مبلغ پرداخت شده کسر گردد. سطح خدمات و امکانات ارائه شده در کلاس اکونومی مطابق با استاندارد های روز اروپا است که همراه با پذیرایی مناسب از مسافران با وعده غذایی گرم در پروازهای با مدت زمان بیشتر از ۳ ساعت می باشد. در پروازهای با مدت زمان کمتر از ۳ ساعت با غذاهای سبک و ساندویچ سرد از مسافران پذیرایی می شود.

نمونه غذای سرو شده برای مسافران پرواز بیزینس کلاس

نمونه غذای سرو شده برای مسافران پرواز بیزینس کلاس

قوانین حمل و نقل بار همراه مسافر

خطوط هواپیمایی روسیه در حوزه حمل و نقل بار همراه مسافر، بر اساس یکی از دو استاندارد و چارچوب قانونی تبعیت می کنند. مطابق چارچوب قانونی ۱PC هر مسافر مجاز است یک کوله پشتی یا یک چمدان را در هنگام سوارشدن به هواپیما همراه داشته باشد و یا به بارگیری هواپیما تحویل دهد. در بسیاری از خطوط هواپیمایی روسیه حداکثر میزان بار همراه مسافر، ۲۳ کیلوگرم تعیین شده است در حالیکه برخی دیگر از خطوط هواپیمایی این کشور با نگاهی سختگیرانه میزان بار همراه مسافر را ۱۰ کیلوگرم تعیین کرده اند. میزان بار اضافه مجاز همراه مسافر مستقیماً با نوع بلیط (بیزنس یا اکونومی) در ارتباط است که در دسته بندی بیزنس کلاس حداکثر بار مجاز همراه مسافر تا میزان ۴۰ کیلوگرم در نظر گرفته شده است. به شما توصیه می کنیم در هنگام خرید بلیط آپشن های موجود درباره میزان بار مجاز همراه مسافر را مورد توجه قرار دهید.

قوانین بار مجاز همراه مسافر در خطوط پرواز روسیه

قوانین بار مجاز همراه مسافر در خطوط پرواز روسیه

خطوط هواپیمایی ارزان و بصرفه در روسیه

معتبرترین خطوط هواپیمایی روسیه Airline Pobeda است که پروازهایی ارزان قیمت با امکانات مناسب به مسافران ارائه می دهد. دفتر مرکزی این خطوط هواپیمایی در فرودگاه Vnukovo Airport مسکو واقع شده است و هواپیماهای این خطوط هوایی بسیاری از شهرهای روسیه تحت پوشش هوایی قرار می دهند. با توجه به قیمت پایین بلیط خطوط هواپیمایی  Pobeda برای مسافران این خطوط هوایی در مدت زمان پرواز، هیچ وعده غذایی در نظر گرفته نمی شود و مطابق قوانین این خطوط هواپیمایی  Pobeda ، هر مسافر مجاز به همراه داشتن یک چمدان یا بار همراه بصورت رایگان خواهد بود.

خطوط هواپیمایی ارزان و بصرفه در روسیه

رفت و آمد از طریق خطوط راه آهن

تردد زمینی ، هوایی و دریایی میان شهرهای میزبان – در کشور روسیه انواعی متنوع از دسته بندی خطوط ریلی وجود دارند که رایج ترین آنها عبارتند از : قطارهای معمولی (regular) و قطارهای سریع السیر (express).
قطارهای سریع السیر بصورت کلی از امکانات بسیار بهتری برخوردار هستند و قیمت بلیط های این قطارها دارای تنوع زیادی است که به استراتژی های هریک از شرکت ها و همچنین مسافت مسیرهای بین شهرها بستگی دارد و اغلب بین ۲۰ تا ۵۰ درصد گران تر از بلیط قطارهای معمولی می باشد.

خطوط راه آهن روسیه

خطوط راه آهن روسیه

قطارهای Premium-class حتی از قطارهای سریع السیر بهتر هستند و امکانات رفاهی بسیار مدرن و مناسب از جمله سیستم تهویه مطبوع خودکار در کوپه ها و تختخواب های بسیار راحت و لوکس در این قطارها در اختیار مسافران قرار می گیرد. قطارهایی که در مسیرهای بسیار طولانی رفت و آمد می کنند همگی دارای امکانات مناسب برای خواب و استراحت مسافران می باشند که سطح امکانات ارائه شده در این قطارها مطابق با سطح بلیط خریداری شده و قیمت بلیط می باشد.

قطارهای platzkart دارای کوپه هایی با فضای خواب و استراحت مسافران هستند که بصورت پارتیشن از یکدیگر جدا شده است و در این قطارها کوپه ها درب ورود و خروج ندارند! و هر مسافر در فضای اختصاصی خودش که بصورت پارتیشن خصوصی می باشد می نشیند یا به استراحت می پردازد. قطارهای compartment نیز از امکانات مطلوب مانند سیستم تهویه هوای مطبوع برخوردار هستند و بر روی بدنه بیرونی کوپه های این قطارها عبارت (enhanced comfort) حک شده است. در داخل هر کوپه ۴ تخت تعبیه شده است که در دو طبقه سازماندهی شده اند و نکته مزیت این قطارها این است که مبلغ وعده های غذایی در طول سفر به همراه مبلغ خرید بلیط لحاظ شده است و برای یک بار دریافت هر وعده غذایی مبلغی از مسافر دریافت نمی شود.

نمونه ای از واگن های قطار platzkart

نمونه ای از واگن های قطار platzkart

قطارهای Deluxe دارای کوپه های بزرگتر نسبت به بقیه قطارها هستند و امکانات رفاهی مانند تعداد دستشویی و سوریس بهداشتی در این قطارها بیشتر است. هر کوپه برای دو فرد بزرگسال و یک فرد خردسال طراحی شده است و صرف هر یک از وعده های غذایی برای مسافران رایگان است. قطارهای Express که در مسیرهای کوتاه تر رفت و آمد می کنند دارای کوپه های هستند که فقط برای نشستن مسافران طراحی شده و امکاناتی مانند تخت در داخل کوپه ها پیش بینی نشده است. یکی از مشهورترین خطوط ریلی کشور روسیه بین شهرهای مسکو و سنت پیترزبورگ کشیده شده که در سه سطح اکونومی (economy)، بیزنس (business) و درجه یک (۱st class) فعالیت می کند. با خرید بلیط های بیزنس می توانید از وعده غذایی رایگان بهره مند شوید و کوپه های درجه یک دارای صندلی های مدرن با قابلیت تغییر زوایای مختلف می باشد.

قطارهای Deluxe روسیه برای سفرهای برون شهری

خرید بلیط قطار بصورت آنلاین

تردد زمینی ، هوایی و دریایی میان شهرهای میزبان – امکان خرید بلیط قطار بصورت آنلاین از طریق وب سایت راه آهن روسیه امکان پذیر شده است و رزرو بلیط برای قطارهایی که در این سایت با نشانه ЭР مشخص شده اند تا حداکثر یک ساعت قبل از ساعت حرکت قطارها بصورت الکترونیکی انجام می شود. در این حالت برای سوارشدن به قطار ارائه کارت شناسایی و پرینت بلیط خریداری شده کفایت می کند و نیازی به تهیه نسخه اصلی بلیط ها وجود ندارد. در مسیرهایی که امکان خرید اینترنتی بلیط برای آنها در نظر گرفته نشده است باید ضمن ارائه مدارک شناسایی به دفاتر رسمی فروش بلیط قطار مراجعه کنید و بلیط های موردنظر خود را خریداری کنید. در این حالت با ارائه شماره بلیط خود به مسئول مربوطه برگه تردد و مجوز سوارشدن به قطار برای شما صادر می شود.

رفت و آمد بین شهرهای میزبان بوسیله اتوبوس

اتوبوس های بین شهری بهترین گزینه جایگزین برای مسافرت زمینی بوسیله قطار محسوب می شوند. مسیرهای متعدد و مستقیم بین شهرهای میزبان مسابقات جام جهانی روسیه وجود دارد همچنین هر یک از شهرهای میزبان دارای بزرگراه اختصاصی به شهر مسکو پایتخت کشور روسیه می باشند که مدت زمان مسافرت بین این شهرها اغلب بین ۶ تا ۱۲ ساعت خواهد بود.

رفت و آمد بین شهرهای میزبان بوسیله اتوبوس

تردد زمینی ، هوایی و دریایی میان شهرهای میزبان – تردد با اتوبوس

در اغلب این شهرها ایستگاه اتوبوس درست در مقابل ایستگاه راه آهن واقع شده است و برنامه زمانی حرکت قطارها در تابلوهای دیجیتال نصب شده در داخل هر ترمینال بصورت آنلاین نمایش داده می شود و بر اساس آن اطلاعات می توانید بلیط موردنظر خود را خریداری کنید. بسیاری از شرکت های اتوبوسرانی روسیه امکان خرید اینترنتی بلیط اتوبوس را از طریق وب سایت های اختصاصی خود مهیا کرده اند که برای خرید آنلاین باید یک کارت اعتباری از یکی از بانک های معتبر و بین المللی در اختیار داشته باشید. برای مسافران خارجی ارائه پاسپورت در هنگام خرید حضوری الزامی است.

رفت و آمد بین شهرهای میزبان بوسیله کشتی

تردد زمینی ، هوایی و دریایی میان شهرهای میزبان – برای ورود به روسیه از طریق دریا مانند بقیه روش های ورود به این کشور ارائه پاسپورت و ویزا (کارت شناسایی هواداری در مدت زمان برگزاری مسابقات جام جهانی) الزامی است اما اگر مسافر یکی از کشتی های بزرگ اقیانوس پیما (cruise ships) باشید اجازه خواهید داشت تا حداکثر ۷۲ ساعت بدون ویزا در خاک روسیه پیاده شوید و به گشت و گذار بپردازید هر چند مطابق قوانین باید شب را در داخل کشتی بگذرانید.

رفت و آمد بین شهرهای میزبان بوسیله کشتی

کشتی کروز در بنادر سنت پیترزبورگ (Saint Petersburg) و سوچی (Sochi) پهلو می گیرند.  شهر کازان (Kazan) دیگر شهر میزبان مسابقات در مجاورت رودخانه مشهور ولگا (Volga) واقع شده است که همیشه مملو از کشتی های مسافری و قایق های تفریحی است و مسیر آبی بین شهرهای کازان و مسکو محسوب می شود اما برنامه زمانی تردد قایق های مسافری و همینطور کشتی های اقیانوس پیما (cruise ships) در مسیر رودخانه ولگا مطابق زمانبندی مشخصی انجام نمی شود.

یک پاسخ به “سفر به روسیه – تردد زمینی ، هوایی و دریایی میان شهرهای میزبان جام جهانی ۲۰۱۸”

  1. آژانس مسافرتی گفت:

    مطلبتون خیلی خوب بود ممنون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید