راهنمای سفر به آرنهم هلند – بررسی تاریخچه شهر و راه های ارتباطی هوایی و زمینی

راهنمای سفر به آرنهم هلند، بررسی تاریخچه این شهر ۷۰۰ هزار نفری و معرفی راه های دسترسی به آن از طریق فرودگاه ها ، قطار ، اتوبوس و ماشین و دوچرخه.

  • تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۳۹۶
  • تعداد نمایش : 222
  • دیدگاه ها : صفر

آرنهم (Arnhem) یکی از شهرهای بزرگ کشور هلند با جمعیت حدود ۱۵۲٫۰۰۰ نفر و مرکز استان Gelderland است ، که در شرق کشور هلند و در کنار رود راین واقع شده است.
شهر آرنهم بخشی از حوزه استحفاظی آرنهم – نایمخن را تشکیل می دهد که جمعیتی معادل ۷۳۶٫۵۰۰ نفر را در خود جای داده است.

آرنهم با معماری تلفیق شده با طبیعت که خصوصیت بارز شهرهای هلند بشمار می رود، جاذبه های دیدنی بسیاری را در خود جای داده است و با توجه به طبیعت بسیار زیبا، رودهای جاری در این شهر، خیابان ها و پیاده روهای سنگفرش و فضای سبز بسیار زیبا در داخل این شهر یکی از محبوب ترین شهرهای کشور هلند محسوب می شود.

راهنمای سفر به آرنهم هلند، بررسی تاریخچه این شهر ۷۰۰ هزار نفری و معرفی راه های دسترسی به آن از طریق فرودگاه ها ، قطار ، اتوبوس و ماشین و دوچرخه.

نمایی زیبا و پانوراما از شهر آرنهم هلند

نمایی زیبا و پانوراما از شهر آرنهم هلند

مروری مختصر بر تاریخچه شهر آرنهم

اولین نشانه های حاکی از وجود سکونتگاه های انسانی در موقعیت فعلی شهر آرنهم به بیش از ۷۰٫۰۰۰ سال قبل تخمین زده می شود که به عصر سنگ برمی گردد، دوره ای که انسان های ناندرتال در این بخش از قاره اروپا زندگی می کردند.
همچنین آثار و شواهد تاریخی متعدد از ۵۰۰۰ و ۲۴۰۰ سال قبل از میلاد مسیح در منطقه کشف شده است که مجموعه این شواهد، نشانگر سیر تکامل اجتماعی و ایجاد سکونتگاه های انسانی در منطقه کنونی شهر آرنهم محسوب می شوند. اما نخستین منطقه مسکونی در آرنهم در ۱۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح در مناطق جنگلی و مشرف به دشت های سرسبز منطقه شکل گرفته است.

نقشه قدیمی شهر آرنهم

نقشه قدیمی شهر آرنهم

نام آرنهم اولین بار در مدارک و اسناد تاریخی متعلق به سال ۸۹۳ پس از میلاد دیده می شود که در سال ۱۲۳۳ بطور رسمی بعنوان یکی از شهرهای سرزمین هلند پذیرفته شده و حقوق سرزمینی و شهروندی به این منطقه و ساکنین آن تعلق گرفته است. در سال ۱۵۱۴ شهر آرنهم به پادشاهی اتحاد اوترخت پیوست، سپس در دوره ای زمانی توسط اسپانیایی ها اشغال شد و پس از آن توسط ارتش سلطنتی آلمان و انگلستان آزاد شد و به جمهوری استان های متحد هلند برگردانده شد.

نمایی از رودخانه راین که از میان شهر آرنهم میگذرد

نمایی از رودخانه راین که از میان شهر آرنهم میگذرد

در قرن های ۱۸ و ۱۹ میلادی حاکمیت آرنهم در اختیار کشور فرانسه بود و در همین دوره زمانی شهر برای توسعه بیشتر از حدود دیوارهای دفاعی قدیمی گذر کرد و شهر به تدریج در زمینه محصولات کشاورزی به جایگاهی ویژه در کشور هلند دست یافت. در جریان جنگ جهانی دوم، آرنهم مانند بسیاری دیگر از شهرهای هلند توسط ارتش آلمان نازی اشغال شد تا اینکه در آوریل ۱۹۴۵ توسط نیروهای ارتش انگلستان و کانادا از اشغال نیروهای آلمان خارج شد. تعداد بسیار زیادی از این سربازان از واحدهای چتربازی بودند که در این منطقه فرود آمدند و بسیاری از آنها در جریان نبرد آزادسازی آرنهم کشته شدند که در قبرستان کشته شدگان جنگ آرنهم قرار دارند.

راه های دسترسی برای سفر به آرنهم توسط هواپیما

فرودگاه بین المللی ویزه – Airport Weeze

این فرودگاه در ۸۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر آرنهم در داخل خاک کشور آلمان در نزدیکی مرز و در حدفاصل مناطق Weeze در کشور آلمان و Nieuw-Bergen در کشور هلند واقع شده است و بیش از ۵۰ شهر بزرگ در قاره های اروپا، آفریقا و غرب قاره آسیا را تحت پوشش دارد. مهم ترین شهر آلمان که در نزدیک ترین فاصله از فرودگاه قرار دارد، دوسلدورف در فاصله ۱۲۰ کیلومتری این فرودگاه است بر همین اساس شهر آرنهم نزدیک ترین شهر بزرگ در نزدیکی این فرودگاه محسوب می شود بطوریکه می توان این فرودگاه را بعنوان فرودگاه این شهر محسوب نمود.

فرودگاه بین المللی ویزه

فرودگاه بین المللی ویزه

تاکسی های ون و اتوبوس های مستقر در ایستگاه مرکزی شهر آرنهم، وسیله حمل و نقل عمومی برای دسترسی از شهر آرنهم به فرودگاه Weeze محسوب می شوند که مبلغ کرایه هر مسیر حداقل ۱۸ یورو می باشد و با شماره تلفن +۴۹ (۰) ۲۸ ۳۷ ۶۶ ۵۵ ۵۵ می توانید نسبت به رزرو تاکسی اقدام کنید.

همچنین اگر زمان فرود هواپیمای شما در فاصله ای اندک با حرکت تاکسی ون از فرودگاه به سمت شهر آرنهم باشد با تماس با این شماره تلفن، آنها با حسن نیتی مثال زدنی منتظر شما خواهند ماند. یکی دیگر از روش های دسترسی به فرودگاه از شهر آرنهم، نشستن در قطار به مقصد شهر Kleve در کشور آلمان و سپس استفاده از اتوبوس از این شهر به مقصد فرودگاه می باشد که حدود ۱٫۵ ساعت زمان می برد و هزینه آن کمتر از ۲۰ یورو می شود.

فرودگاه بین المللی آمستردام – Amsterdam Schiphol airport

بزرگترین فرودگاه هلند و پنجمین فرودگاه بزرگ در سراسرقاره اروپا در ۱۳۵ کیلومتری شمال شرق آرنهم قرار دارد.

این فرودگاه تقریباً تمام شهرهای مهم اروپا را در پوشش خود دارد و روزانه پروازهای بین المللی متعدد در این فرودگاه به زمین می نشینند و آنرا ترک می کنند.

تصویر سردر فرودگاه بین المللی آمستردام

تصویر سردر فرودگاه بین المللی آمستردام

مدت زمان دسترسی به این فرودگاه از طریق مسیر خط آهن قطار آرنهم به آمستردام ۱٫۵ ساعت و هزینه آن حداقل ۲۰ یورو می باشد. مزیت این فرودگاه این است که شما مجبور به تعویض قطار نیستید و بصورت یکسره در نزدیکترین ایستگاه قطار به فرودگاه آمستردام در این شهر از قطار پیاده می شوید.

سفر به آرنهم؛ فرودگاه بین المللی ایندهوون – Eindhoven Airport

این فرودگاه در شهر ایندهوون در ۶۰ کیلومتری شرق شهر آرنهم واقع شده است. بعد از پیاده شدن در این فرودگاه باید توسط یکی از خطوط ۴۰۰ (بدون توقف) یا ۴۰۱ (با چند توقف) اتوبوسرانی فرودگاه به ایستگاه مرکزی شهر ایندهوون بروید و از آنجا با قطار مسیر Hertogenbosch به شهر Arnhem بروید.

نمایی زیبا از ورودی مجلل فرودگاه بین المللی ایندهوون

نمایی زیبا از ورودی مجلل فرودگاه بین المللی ایندهوون

کل این مسیر از فرودگاه تا شهر آرنهم و با استفاده از وسایل نقلیه عمومی در حدود ۹۰ دقیقه طی می شود. اگر اتومبیل شخصی در اختیار دارید از طریق بزرگراه شماره A50 که مسیر کمربندی شهر ایندهوون محسوب می شود از طریق خروجی های شماره A2 و ۲۹ به فرودگاه بین المللی ایندهوون بروید.

فرودگاه بین المللی دوسلدورف – Flughafen Düsseldorf Airport

این فرودگاه در شهر دوسلدورف آلمان در ۱۱۰ کیلومتری شرق شهر آرنهم واقع شده است و روزانه تعداد پرشماری پروازهای بین المللی از مهم ترین و معتبرترین خطوط هواپیمایی به مقصد این فرودگاه انجام می گیرد. پروازهای این فرودگاه نسبت به فرودگاه آمستردام ارزان تر است اما فاصله زیاد حدود ۳ ساعته این فرودگاه از شهر آرنهم و نبود خطوط ارتباطی مستقیم از آرنهم به این فرودگاه از معایب آن بشمار می رود. راه دیگر برای دسترسی به آرنهم از این فرودگاه این است که از خودرو کرایه ای استفاده کنید که مدت زمان کمتری برای تعویض بین اتوبوس ها یا مسیرهای قطارهای بین دوسلدورف و آرنهم صرف کنید.

فرودگاه بین المللی دوسلدورف آلمان

فرودگاه بین المللی دوسلدورف آلمان

راه های دسترسی برای سفر به آرنهم از طریق قطار و ترن

آرنهم به شبکه خطوط راه آهن هلند متصل است و از این طریق به اغلب شهرهای کشور هلند از جمله اوترخت ، آمستردام ، نایمخن ، روزندال و زوله و همچنین فرودگاه بین المللی Schiphol بوسیله قطار دسترسی دارد در حالیکه مسیرهای مداوم و روزانه به شهر فرانکفورت آلمان برقرار شده است.
ایستگاه قطار آرنهم در سال ۱۸۴۵ تأسیس شده است و روزانه به بیش از ۴۰٫۰۰۰ نفر مسافر خدمت رسانی می کند و از این نظر در جایگاه نهم شلوغ ترین ایستگاه های قطار در کشور هلند قرار می گیرد.

ایستگاه قطار شهر آرنهم

ایستگاه قطار شهر آرنهم – راهنمای سفر به آرنهم

ایستگاه های (Arnhem Velperpoort – Arnhem Presikhaaf – Arnhem Zuid) علاوه بر ایستگاه مرکزی در شهر آرنهم فعالیت می کنند که اطلاعات مسیرها و برنامه حرکت تمام قطارها در این ۳ ایستگاه از طریق وب سایت شرکت راه آهن ملی هلند قابل دسترسی است.

راه های دسترسی برای سفر به آرنهم از طریق اتوبوس و اتومبیل شخصی

ارتباط شهر آرنهم با شهرهای اطراف از طریق بزرگراه های اصلی کشور برقرار می باشد. بزرگراه شماره A12 (مسیر ارتباطی شرقی-غربی) با شهر لاهه و مرز آلمان، بزرگراه شماره A50 (مسیر ارتباطی شمالی-جنوبی) با شهر آیندهوون در جنوب و زوله در شمال و همچنین بزرگراه A325 مسیر ارتباطی با شهر نایمخن می باشند. دسترسی به آرنهم توسط اتوبوس بسیار راحت است و روزانه چندین اتوبوس بین شهرهای آرنهم، آپلدورن و نایمخن در رفت و آمد هستند ضمن اینکه از شهرهای بزرگ هلند مانند آمستردام و روتردام نیز می توان بوسیله اتوبوس به آرنهم سفر کرد.

سفر به آرنهم از طریق اتوبوس و ماشین

سفر به آرنهم از طریق اتوبوس و ماشین

راه های دسترسی برای سفر به آرنهم از طریق دوچرخه

آرنهم در کنار نایمخن از جمله شهرهای هلند بشمار می رود که مسیر ارتباطی ویژه تردد دوچرخه بین این دو شهر ساخته شده است و بزرگراه RijnWaalpad ویژه تردد دوچرخه سواران می باشد. گردشگران بسیاری با استفاده از این مسیرهای ویژه (خطوط LF12 ، LF3) بین کشورهای هلند، آلمان و سوئیس به تردد و گشت و گذار می پردازند.

مسیر جاده ای ویژه دوچرخه سواران بین شهری آرنهم - نایمخن

مسیر جاده ای ویژه دوچرخه سواران بین شهری آرنهم – نایمخن

در بخش دوم معرفی شهر آرنهم به بررسی وضعیت آب و هوایی و راهنمای اقامت و خرید در این شهر پرداختیم.

راهنمای سفر به آرنهم هلند – بررسی و معرفی بهترین هتل های شهر آرنهم

راهنمای سفر به آرنهم هلند – معرفی جاذبه های گردشگری شهر آرنهم

توصیه میکنیم از این بخش نیز دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید