سفر به فلورانس

بررسی راه های زمینی و هوایی سفر به فلورانس در ایتالیا و همچنین اطلاعات تردد و جابجایی در شهر توسط تاکسی ، ترن و…

 • تاریخ انتشار : ۱۹ خرداد ۱۳۹۷
 • تعداد نمایش : 94
 • دیدگاه ها : صفر

فلورانس همیشه و در تمام اوقات سال مملو از گردشگران داخلی و خارجی است که مشتاقانه برای بازدید از دیدنی های فلورانس به این شهر زیبا و تاریخی سفر می کنند.

در سفر به فلورانس همیشه گروه های بزرگ از گردشگران را حتی در بدترین شرایط آب و هوایی، در حال گشت و گذار و بازدید از نقاط مختلف شهر می توانید ببینید.
اگر از مسافرت در هوای گرم و آفتابی لذت می برید، بهتر است در ماه آوریل به فلورانس سفر کنید اما اگر قصد فرار از شلوغی و ازدحام گردشگران را دارید، بهترین زمان برای سفربه فلورانس در ماههای ژانویه و فوریه است که به دلیل سرمای هوا، مسافرت گردشگران به کمترین میزان می رسد.

سفر به شهر تاریخی و زیبای فلورانس ایتالیا

نکته بسیار مهم اینکه از سفر به فلورانس در ماه آگوست خودداری کنید زیرا هوا در گرم ترین حالت بوده و بسیاری از اهالی فلورانس به تعطیلات تابستانی می روند و بسیاری از فروشگاه ها بسته خواهند بود.

در این مقاله به معرفی راه های دسترسی به فلورانس ، رفت و آمد در شهر و استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی فلورانس میپردازیم.

 

دسترسی به فلورانس توسط هواپیما

فرودگاه بین المللی آمه ریگو وسپوچی  (Amerigo Vespucci International Airport)

فرودگاه بین المللی فلورانس که بین اهالی شهر به پرتولا (Peretola) مشهور است، در شمال غربی شهر فلورانس واقع شده و دومین فرودگاه بزرگ و پرترافیک در منطقه توسکانی محسوب می شود.
این فرودگاه مسیرهای ارتباطی بسیار خوبی به مرکز شهر فلورانس دارد بطوریکه براحتی در مدت زمان حدود ۱۵ دقیقه می توانید از مرکز شهر بوسیله تاکسی و اتوبوس به فرودگاه دسترسی داشته باشید.

فرودگاه بین المللی آمه ریگو وسپوچی فلورانس (Amerigo Vespucci International Airport)

اتوبوس های خطوط پرسرعت موسوم به Ataf-Sita در مدت زمانی کوتاه مسافران را بین فرودگاه و مرکز شهر جابجا می کنند که قیمت بلیط یک طرفه این مسیر، ۶ یورو است.

مزیت استفاده از این اتوبوس ها، مسیر دایره وار تعیین شده برای آنها است که شامل ایستگاه قطار مرکزی فلورانس نیز می شود و مدت زمان این مسیر کمتر از ۲۰ دقیقه است و فاصله زمانی بین حرکت اتوبوس ها حدود ۳۰ دقیقه می باشد.
ساعات کار اتوبوس های خط ویژه فرودگاه از ۵:۳۰ صبح تا ۸ شب است. بلیط را می توانید مستقیماً از راننده اتوبوس خریداری کنید و یا به باجه های فروش بلیط در ایستگاه های اتوبوس مراجعه کنید.

سالن انتظار فرودگاه پرتولا فلورانس (Peretola)

در صورت استفاده از تاکسی باید حداقل مبلغ ۲۰ یورو کنار بگذارید که با توجه به مسیر و ترافیک احتمالی، امکان افزایش این مبلغ وجود دارد همینطور در ازای هر ساک یا چمدان اضافه، ۱ یورو به مبلغ کرایه افزوده می شود. تاکسی ها شما را از فرودگاه بین المللی سوار کرده و دقیقاً در مرکز شهر فلورانس و در منطقه تاریخی شهر پیاده می کنند.

 

فرودگاه بین المللی گالیله  (Galileo Galilei International Airport)

این فرودگاه پرترافیک ترین فرودگاه در سراسر منطقه توسکانی است و در فلورانس این فرودگاه را با نام پیزا (Pisa airport) می شناسند.
یکی از دلایل محبوبیت این فرودگاه، تعداد زیاد پروازهای ارزان قیمت از سراسر اروپا است و شرکت های معتبر اروپایی مانند Transavia ، HLX ، Easyjet و Thomsonfly در این فرودگاه دارای دفتر فروش بلیط هستند.

فرودگاه بین المللی گالیله فلورانس (Galileo Galilei International Airport)

این فرودگاه توسط اتوبوس، تاکسی و خطوط ریلی با شهر فلورانس در ارتباط است. هم اتوبوس ها و هم قطارهای بین شهری در داخل محوطه فرودگاه دارای ایستگاه هستند و ایستگاه اتوبوس و قطار در شهر فلورانس نیز در یک خیابان و در مقابل یکدیگر واقع شده است.

سالن انتظار فرودگاه گالیله شهر فلورانس

بهترین شیوه برای کسب اطلاعات بصورت آنلاین، در خصوص ساعات حرکت قطارهای بین شهری مراجعه به سایت www.trenitalia.it است و برای کسب اطلاعات مفید از ساعات حرکت اتوبوس ها می توانید به سایت www.terravision.eu مراجعه کنید. قیمت بلیط قطار، هشت یورو و بلیط اتوبوس ۶ یورو بصورت یکطرفه و ۱۰ یورو برای بلیط های رفت و برگشت تعیین شده است.

 

دسترسی به فلورانس بوسیله قطار

شهر فلورانس دارای خطوط ارتباطی مدرن و پرسرعت با تمام شهرهای مهم ایتالیا است و بسیاری از قطارهای منطقه ای (از شهرهای مختلف ایتالیا) و قطارهای بین المللی از کشورهای اروپا در تمام روزهای هفته به شهر فلورانس رفت و آمد دارند.

دسترسی به فلورانس بوسیله قطار

ایستگاه قطار اصلی شهر فلورانس (Firenze Santa Maria Novella) در منطقه مرکز شهر فلورانس واقع شده (در نزدیکی استادیوم فوتبال شهر) و دیگر ایستگاه بزرگ شهر، ایستگاه Firenze Rifredi است که در برخی مسیرها، مسافران باید برای ادامه مسیر، از یک ایستگاه به ایستگاه دیگر بروند و سوار قطاری بعدی شوند.

راهنمای سفر به فلورانس با قطار

درصورتی که بلیط خود را بصورت آنلاین خریداری می کنید، حتماً به اطلاعات مربوط به مسیر سفر و احتمال تعویض قطار و رفت و آمد بین این دو ایستگاه توجه کنید.
ضمن اینکه اگر فاصله زمانی بین حرکت قطارها زیاد باشد، می توانید در مرکز شهر گردشی داشته باشید.
قیمت بلیط قطار در حالت کلی بین ۵۰ تا ۱۰۰ یورو است که با توجه به مسافت بین مبداء و مقصد و امکانات قطارها، متفاوت می باشد.

 

دسترسی به فلورانس توسط خودرو یا اتوبوس

با توجه به اقلیم بسیار زیبای کشور ایتالیا، مسافرت با خودرو یکی از محبوب ترین شیوه های سفر به این کشور محسوب می شود.

شهر فلورانس به نحوی بسیار مطلوب به شبکه بزرگراه های کشور ایتالیا متصل است و بزرگراه A1 فلورانس، مهم ترین محور ارتباطی شهر محسوب می شود که از مسیر شمال، راه ارتباطی فلورانس به بلونیا و سپس میلان و از سمت جنوب به شهر رم و دیگر مناطق جنوب ایتالیا ارتباط دارد.

دسترسی به فلورانس توسط خودرو یا اتوبوس

استفاده از اتوبوس نیز با توجه افزوده شدن اتوبوس های مدرن و مجهز به امکانات رفاهی مانند اینترنت پرسرعت بی سیم، طرفداران زیادی دارد.
ایستگاه اصلی اتوبوس در مقابل ایستگاه قطار مرکزی شهر واقع شده و بهترین گزینه برای خرید بلیط و کسب اطلاعات از ساعات حرکت اتوبوس ها در مسیرهای مختلف است.

 

رفت و آمد در شهر فلورانس

با در اختیار داشتن کارت های الکترونیکی موسوم به Firenze card ، امکان بازدید رایگان از ۳۰ موزه و گالری هنری و همینطور استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی شهر فلورانس را خواهید داشت.
در بسیاری از موزه ها با در اختیارداشتن این کارت حتی لازم نیست در صف های انتظار متداول برای ورود به مکان های دیدنی بایستید.
مدت زمان اعتبار این کارت ها، ۷۲ ساعت بوده و با قیمت ۷۵ یورو به فروش می رسند.

 

پیاده روی در شهر فلورانس

مرکز شهر فلورانس با توجه به خیابان ها و کوچه های سبک قدیمی با حال و هوایی دلپذیر و دوست داشتنی بسیار مناسب برای پیاده روی است.

اغلب مکان های تاریخی و جاذبه های دیدنی شهر فلورانس در محدوده مرکز شهر و در فاصله های کوتاه از یکدیگر قرار دارند در نتیجه اگر اهل پیاده روی باشید می توانید بدون استفاده از وسایل نقلیه از تمام آنها دیدن کنید.
تنها پیاده روی از یک سو تا سوی دیگر محله تاریخی فلورانس حدود نیم ساعت طول می کشد.

پیاده روی در مرکز شهر فلورانس

پیشنهاد ما این است که تا می توانید در فلورانس، پیاده روی کنید و از فضای دلنشین و حال و هوای زیبای شهر نهایت استفاده را ببرید.
توجه داشته باشید که استفاده از موتورهای برقی و اسکوتر در فلورانس بسیار متداول است بخصوص در فصل های بهار و تابستان بسیاری افراد از این وسایل نقلیه کوچک و بی صدا استفاده می کنند پس در هنگام رفت و آمد تنها به گوش خود اطمینان نکنید و مواظب اطرافتان باشید!

 

استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی فلورانس

استفاده از وسایل نقلیه عمومی در فلورانس از مقبولیت عمومی قابل توجه برخوردار است و مطابق آمار موجود هر شهروند فلورانس در هفته، بطور متوسط یک ساعت را در ناوگان حمل و نقل عمومی این شهر می گذارند.

استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی در شهر فلورانس

حداکثر زمان انتظار در هر یک از ایستگاه های شهر فلورانس کمتر از ۱۵ دقیقه است و بطور متوسط هر شهروند فلورانس ۴ کیلومتر در شبانه روز را توسط ناوگان حمل و نقل عمومی این شهر طی می کند.

 

اتوبوس های شهری فلورانس

شرکت ATAF مدیریت سیستم اتوبوس های شهری فلورانس را برعهده دارد. قیمت بلیط های اتوبوس شهری ۱٫۲ یورو است و از زمان خرید، ۹۰ دقیقه اعتبار دارد.

بلیط ها در سوپرمارکت ها، دکه های روزنامه فروشی و فروش دخانیات و در ایستگاه های اتوبوس به فروش می رسند.

شماره و مسیرهای مهم ترین خطوط اتوبوس در فلورانس به شرح زیر می باشد :

 • خطوط شماره ۵ و ۱۴ :  مناطق مشهور Nazionale – piazza Venezia – Arenula
 • خط شماره ۳B: ایستگاه Roma-Lido ، Pyramid of Cestius و Protestant Cemetery
 • خط شماره ۲۳: ایستگاه Roma Ostiense ، Marmorata و za del Risorgimento
 • خط شماره ۳۰: Monte Mario، piazza Cavour و piazza Navona
 • خط شماره ۴۰: Termini ، za Venezia و Castel Sant’Angelo
 • خط شماره ۴۴: Capitoline Hill، Forum Boarium ، Protestant و Monteverde vecchio
 • خط شماره ۶۳: Arenula، Galleria Borghese و piazza Buenos Aires
 • خط شماره ۷۰: Termini ، Repubblica و za Venezia c.so del Rinascimento – p.za Cavour
 • خط شماره ۸۱: John Lateran – Colosseum – Circus Maximus – p.za Venezia
 • خط شماره ۸۷: John Lateran – Colosseum – Roman Forum – via del Plebiscito
 • خط شماره ۱۱۶: Via Veneto – Campo de’ Fiori – piazza Navona
 • خط شماره ۱۱۷: John Lateran – Colosseum – piazza di Spagna – piazza del Popolo

علاوه بر خطوط و مسیرهای مهم که در بالا معرفی شد، اتوبوس های شبانه (Night buses) بخصوص در ساعات تعطیلی ایستگاه های مترو از ساعت ۲۳:۳۰ تا ۵:۳۰ صبح گزینه های مطلوب برای رفت و آمد در سطح شهر محسوب می شوند.

اتوبوس های مدرن شهری فلورانس

مدت زمان انتظار برای اتوبوس های شبانه بین ۱۰ تا ۳۰ دقیقه تعیین شده است که با توجه به سبک بودن ترافیک شهر فلورانس در ساعات نیمه شب به رانندگان این اتوبوس ها این اجازه را می دهد که با سرعتی بیشتر از میزان متعارف برای اتوبوس های شهری رانندگی کنند که در نوع خود تجربه ای جالب و همراه با کمی آدرنالین برای مسافران این اتوبوس ها خواهد بود.

 • خط شماره N1: بعنوان جایگزین خط A مترو بین ساعات ۲۳:۲۵ تا ۵ صبح فعالیت می کند.
 • خط شماره N2: بعنوان جایگزین خط B مترو بین ساعات ۲۳:۳۰ تا ۵ صبح فعالیت می کند.
 • خط شماره N28: بعنوان جایگزین خط C مترو بین ساعات ۲۳:۲۵ تا ۵ صبح فعالیت می کند.

 

استفاده از مترو در سفر به فلورانس

شبکه مترو شهر فلورانس دارای سه خط اصلی است که A، B و C نامیده می شوند و یک خط فرعی بنام B1 بصورت زیر مجموعه خط دوم مترو فعالیت می کند که میتوانید در سفر به فلورانس از انها استفاده نمایید.
خطوط اول و دوم دارای ایستگاه هایی در مرکز شهر فلورانس هستند اما خط سوم مترو هنوز به منطقه مرکزی شهر نرسیده است. ساعات کاری ایستگاه های مترو در طول روزهای هفته بین ساعات ۵:۳۰ صبح تا ۲۳:۳۰ است و در روزهای آخر هفته (جمعه و شنبه) با دو ساعت اضافه تا ۱:۳۰ صبح کار حمل و نقل مسافران را انجام می دهند.

استفاده از مترو در سفر به فلورانس

 • خط A مترو از شمال شرقی شهر آغاز می شود و بعد از عبور از مناطقی مهم و توریستی مانند واتیکان، مرکز شهر فلورانس درTermini ، Trevi fountain ، Termini ، Spanish Steps ، piazza del Popolo و Flaminio در منطقه جنوب شرقی شهر خاتمه می یابد.
 •  خط B مترو از جنوب غربی شهر آغاز می شود و بعد از عبور از مشهورترین جاذبه های دیدنی شهر فلورانس مانند کلوسیوم، Termini ، Circus Maximus ، Pyramid of Cestius ، EUR district ، S. Agnese و مرکز شهر فلورانس در منطقه جنوب شرقی شهر خاتمه می یابد.
 • خط C مترو از جنوب شرقی شهر در منطقه Montecompatri آغاز می شود اما هنوز به شبکه اصلی مترو شهر فلورانس متصل نشده است و در حال حاضر در هیچیک از مناطق توریستی فلورانس ایستگاهی ندارد به همین دلیل بیشتر مورد استفاده شهروندان فلورانسی قرار دارد.

 

خطوط تراموا شهر فلورانس

شش خط تراموا در با شماره های ۲، ۳، ۵، ۸، ۱۴ و ۱۹ در شهر فلورانس هنوز فعال هستند و در واقع یادگاری از شبکه بزرگ و وسیع تراموا شهر فلورانس بشمار می روند که در سال ۱۸۷۷ شروع به کار کرده است.

تعداد خطوط فعال این شبکه از در دهه ۶۰ میلادی و با توسعه فلورانس و ساخت خیابان های جدید در شهر به تدریج کاهش پیدا کرد و امروزه تنها شش خط فعال در شهر باقی مانده اند که قدیمی ترین آنها به سال ۱۹۴۰ تعلق دارد.

خطوط تراموا قدیمی شهر فلورانس

ساعات کار خطوط تراموا مشابه شبکه مترو و اتوبوس شهری فلورانس از ۵:۳۰ تا ۲۳:۳۰ است که ساعات ۷:۳۰ تا ۹:۳۰ هم در صبح و هم در هنگام عصر اوج ساعات ترافیک و شلوغی آن محسوب می شود. بهترین خطوطی که در هنگام گشت و گذار در شهر فلورانس به کار گردشگران می آیند خطوط شماره ۲،۳، ۸ و ۱۹ هستند.

استفاده از تراموا برای گردشگرانی که به فلورانس سفر می کنند، بیشتر جنبه تفریح و نوستالژیک دارد و اگر به تجربه ای متفاوت در خیابان های فلورانس علاقه ای ندارید، از سوارشدن به تراموا صرف نظر کنید.

 

کرایه تاکسی در فلورانس ایتالیا

استفاده از تاکسی گران ترین روش برای رفت و آمد و گشت و گذار در فلورانس محسوب می شود مگر در حالتی که برای رسیدن به مقصد یا فرودگاه عجله داشته باشید و باید سریع تر به مقصد برسید.
معیار محاسبه کرایه تاکسی در فلورانس دستگاه تاکسی متر است پس در هنگام سوارشدن به تاکسی از سالم بودن دستگاه اطمینان حاصل کنید و در هنگام شروع حرکت مطمئن شوید که راننده دستگاه را فعال کرده است.

کرایه اتومبیل (تاکسی) در سفر به فلورانس

در صورت همراه داشتن کیف، چمدان و وسایل اضافه، در ازای هر چمدان ۱ یورو به مبلغ نهایی کرایه افزوده می شود و شخص راننده موظف است آن وسایل اضافی همراه شما را در صندوق عقب خودرو قرار دهد.

اگر تنها یک کیف یا چمدان به همراه دارید لزومی به قراردادن آن در صندوق عقب و پرداخت مبلغ اضافه نخواهید داشت ضمن اینکه بعد از شروع حرکت و تا هنگام رسیدن به مقصد از امکانات مسیریابی گوشی تلفن یا دستگاهی که به همراه دارید استفاده کنید تا مطمئن شوید راننده در حال استفاده از مسیری منصفانه است.

تاکسی های فلورانس - گرایه ماشین در ایتالیا

اگر برای در اختیارداشتن تاکسی از سیستم رزرو تلفنی استفاده کرده اید توجه داشته باشید که تاکسی متر از لحظه حرکت به سمت شما محاسبه می شود نه از لحظه رسیدن به نقطه ای که شما در آن هستید!
در نتیجه همیشه حتی قبل از سوارشدن به تاکسی مبلغی به کرایه شما محاسبه شده است که این مقدار می تواند براحتی ۱۵ یورو باشد.

بهتر است قبل از فراخوانی تاکسی از موقعیت و فاصله آن با خودتان اطلاع کسب کنید.
حداقل کرایه تاکسی بین ساعات ۶ تا ۲۲  در طول روزهای هفته ۳ یورو ، در روزهای تعطیلات آخر هفته ۴٫۵ یورو و در ساعات ۲۲ تا ۶ صبح ۶٫۵ یورو تعیین شده است. مبلغ کرایه تاکسی در اختیار، ساعتی ۲۷ یورو محاسبه می شود و نحوه محاسبه کرایه بعد از محاسبه مبلغ اولیه کرایه بین ۱٫۱ تا ۱٫۶ یورو در ازای هر کیلومتر می باشد.

برچسب ها : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید