کاملترین راهنمای سفر به مجارستان

مقاله ای که پیش روی شماست ، شامل کاملترین راهنمای سفر به مجارستان است.

 • تاریخ انتشار : ۱۹ مرداد ۱۳۹۷
 • تعداد نمایش : 51
 • دیدگاه ها : صفر

راهنمای جامع سفر به مجارستان شامل بررسی وضعیت آب و هوایی ، آشنایی با مهمترین شهرهای مجارستان ، جمعیت شناسی ، غذاهای اصیل مجاری ، واحد پولی و تبادلات تجاری ، دریافت ویزا و ورود به کشور و…

کشور مجارستان دارای جغرافیای بسیار متنوعی می باشد که طیفی وسیعی از سرزمین های کوهستانی بلند، دشت های وسیع و کم ارتفاع، دریاچه ها و رودخانه ها و همچنین مناطق ییلاقی بسیار زیبا را شامل می شود. موقعیت خاص این کشور در قاره اروپا باعث شده است که این کشور بعنوان یکی از مسیرهای اصلی ارتباطی بین کشورهای بلوک شرق و غرب اروپا شناخته می شود که خود موجب پدیدآمدن شرایط فرهنگی و اجتماعی متنوع و بسیار جالب توجه گردیده است که بطور حتم مقصدی ایده آل برای مسافرت و سیاحت محسوب می گردد.

 

مجارستان کجاست ؟

کشور مجارستان یکی از کشورهای اتحادیه اروپا است که  با مساحت ۹۳.۰۰۰ کیلومترمربع و بیش از ده میلیون جمعیت در مرکز قاره اروپا و در همسایگی کشورهای رومانی، اسلواکی، اتریش، کرواسی، اسلوونی، اوکراین و صربستان واقع شده است. مذهب رسمی این کشور مسیحیت کاتولیک می باشد که نزدیک به ۷۰ درصد از جمعیت این کشور را شامل می شود.
این راهنمای کامل توسط بخش گردشگری سایت نغمه ها تهیه و در اختیار شما قرار گرفته است.

موقعیت کشور مجارستان در قاره اروپا

موقعیت کشور مجارستان در قاره اروپا

 

پایتخت و بزرگترین شهر مجارستان، شهر بوداپست می باشد که مرکز سیاسی، اقتصادی و فرهنگی آن نیز محسوب می شود. بوداپست یکی از قدیمی ترین و جذاب ترین شهرهای قاره اروپا می باشد که جاذبه های دیدنی و تاریخی بسیار زیادی را در خود جای داده و همواره پذیرای حجم بالای گردشگران از قاره اروپا و دیگر نقاط جهان می باشد.

شهر بوداپست پایتخت کشور مجارستان

نمایی زیبا از شهر بوداپست پایتخت کشور مجارستان

 

مجارستان یکی از پانزده مقصد گردشگری محبوب در سراسر جهان محسوب می شود و شهر بوداپست پایتخت مجارستان بعنوان یکی از زیباترین شهرهای جهان شناخته می شود. این کشور با وجود وسعت کم، مکان های تاریخی و دیدنی بسیاری را در خود جای داده است. زیستگاه حفاظت شده سازمان یونسکو، دومین دریاچه بزرگ آبگرم در قاره اروپا، بزرگترین دریاچه در مرکز اروپا و وسیع ترین منطقه فضای سبز در سراسر قاره اروپا در همین کشور واقع شده اند.

کلیسای تاریخی بزرگ بوداپست در مجارستان

کلیسای تاریخی بزرگ بوداپست در مجارستان

 

در بعد معماری، بزرگترین پرستشگاه مذهبی اروپا در این کشور قرار دارد که متعلق به اقلیت یهودی مجاری است همچنین بزرگترین حمام طبی اروپا و سومین کلیسای بزرگ اروپا، دومین قلعه بزرگ نظامی تاریخی در جهان و بزرگترین قبرستان تاریخی مسیحی از دیدنی های قابل ذکر این کشور محسوب می شوند. با توجه به ثبات اقتصادی و سیاسی و همچنین کیفیت بالای خدمات عمومی و سلامت غذا و آشامیدنی و همچنین سطح مطلوب خدمات پزشکی و سلامت اجتماعی، مجارستان یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در جهان محسوب می شود.

 

جمعیت شناسی مردم مجارستان

کشور مجارستان از زمان پیدایش، قومیت های مختلف را در خود جای داده و در کنار اقوام مجار ریشه در نقاط مرکزی آسیا دارند و بیش از ۹۰ درصد جمعیت کشور را تشکیل می دهند، اسلواک ها، رومانیایی ها و ژرمن ها از قابل ذکرترین اقوام تشکیل دهنده جمعیت مجار محسوب می شوند.

جمعیت شناسی مجارستان

لازم به ذکر است با تغییر حدود مرزی مجارستان پس از جنگ جهانی اول بیش از دو میلیون نفر از اقوام مجار در کشورهای همسایه مجارستان قرار گرفتند.

 

واحد پولی کشور مجارستان

واحد پول مجارستان، فورینت است که با حروف اختصاری (HUF : Hungary Forint) نشان داده می شود که دارای اسکناس های ۵۰۰، ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۵۰۰۰، ۱۰۰۰۰ و۲۰۰۰۰ فورینتی می باشد.

واحد پولی کشور مجارستان و اسکناس های رایج در این کشور

همچنین سکه های ۵، ۱۰، ۲۰، ۵۰، ۱۰۰ و ۲۰۰ فورینیتی برای تبادلات مالی کوچکتر مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر یک دلار ایالات متحده معادل ۲۹۰ فورینت و یک یورو معادل ۳۱۰ فورینت می باشد. یکی از دلایل استقبال بسیار زیاد گردشگران از سفر به مجارستان، همین نسبت ارزش فورینت به دلار و یورو است که مخارج سفر به مجارستان را بسیار بصرفه جلوه می دهد.

توصیه برای تبدیل ارز در مجارستان به مراکز بانکی کشور مراجعه کنید چراکه باجه های تبدیل ارز در فرودگاه ها و ایستگاه های قطار نرخ های متفاوت داشته و در صورت جدی نگرفتن این مسئله دچار ضرر خواهید شد. بهترین توصیه در این مورد، توجه به نرخ خرید و نرخ فروش است. اگر نرخ خرید و فروش در یک باجه تبدیل ارز، تفاوتی چشمگیر داشت بهتر است به دنبال محلی دیگر برای تبدیل ارز باشید. درهر صورت بهترین توصیه، مراجعه به مراکز رسمی تبدیل ارز می باشد.

 

خرید در مجارستان

امروزه در غالب فروشگاه ها، رستوران ها و هتل های سراسر مجارستان، یورو بعنوان واحد پول اروپای متحد پذیرفته می شود هر در هنگام خرید کالا و پرداخت هزینه های مختلف به نرخ تبادل ارز توجه کنید تا از بابت نرخ نادرست که از سوی بعضی افراد یا فروشگاه ها اعمال می شود دچار ضرر نشوید.

خرید در مجارستان با استفاده از یورو

استفاده از کارت های اعتباری مانند ویزاکارت و یوروکارت در فروشگاهها و رستوران های بزرگ و معتبر امکان پذیر است اما فروشگاه ها و رستوران های کوچک معمولاً از پذیرش کارت های اعتباری امتناع می کنند. دستگاه های خودپرداز در اغلب نقاط شهری در سراسر مجارستان دیده می شود. توصیه کلی این است که در مبادلات مالی مختلف خود تا حد امکان از فورینت استفاده کنید تا نگران دردسرهای ناشی از تبادل ارز و تبدیل دلار یا یورو نباشید.

 

آب و هوای مجارستان

دمای هوا در نقاط مختلف کشور مجارستان در طول سال بین ۲۰- تا ۳۹ درجه سانتیگراد متفاوت است.
میزان بارش باران در سالهای مختلف متفاوت بوده و بسیار وابسته به جریان های مختلف آب و هوایی از مناطق اطراف اروپا می باشد. معمولاً در پایان فصل تابستان طوفان هایی رخ می دهد و در آغاز فصل پاییز شاهد بارش های رگباری خواهید بود.

شرایط آب و هوایی حاکم بر کشور مجارستان - بوداپست در زمستان

میزان بارندگی در غرب کشور بیشتر از بخش شرقی این کشور است. آب و هوای بوداپست پایتخت کشور کمی مرطوب و معتدل می باشد و در فصل تابستان شاهد افزایش دما و در مواقعی باد و طوفان های مقطعی بوده درحالیکه در فصل زمستان هوا بسیار سرد و اغلب زیر صفر درجه است.

 

مراکز مهم شهری و مکان های دیدنی مجارستان

مجارستان به ۵ ناحیه اصلی تقسیم می شود که به ترتیب زیر می باشند

 • ناحیه مرکز که مهم ترین و پربازدیدترین منطقه در تمام کشور می باشد.
 • منطقه دریاچه بالاتون با مناطق متعدد طبیعی و جاذبه های دیدنی.
 • منطقه ترنس دانوبیا که در واقع سرزمینهای اطراف رود دانوب و جایگاه بسیاری از آثار تاریخی است.
 • ناحیه شمال کشور چند شهرتاریخی و آثار باستانی دیدنی را در خود جای داده است.
 • دشت بزرگ مجارستان که بخاطر ویژگی های جغرافیایی از سایر نقاط کشور جدا افتاده است.

مراکز مهم شهری و مکان های دیدنی مجارستان

 

شهرهای مهم مجارستان شامل شهرهای به شرح زیر می باشند

 • بوداپست (Budapest)، با پارک ها و فضای سبز چشم نواز، موزه ها و مراکز فرهنگی متعدد، یک قلعه تاریخی متعلق به قرون وسطی و جنب و جوشی بی پایان یکی از زیباترین و محبوب ترین شهرهای قاره اروپا است.
 • دبرسن (Debrecen)، دومین شهر بزرگ مجارستان که مرکز فرهنگی و آموزشی مجارستان محسوب می شود.
 • گیور (Győr)، یکی از شهرهای سیاحتی مجارستان که رستوران ها و کافه ها، مراکز تفریحی و بوتیک های آن از محبوبیت خاصی در کشور مجارستان برخوردار هستند.
 • اگر (Eger)، یکی از شهرهای شمال کشور مجارستان که مناظر طبیعی بسیار منحصربفرد و مناسب برای عکاسی دارد و یکی قدیمی ترین قلعه های تاریخی مجارستان در این شهر واقع شده است.
 • کچکمیت (Kecskemét)، این شهر بخاطر مراکز فرهنگی و هنری دارای شهرت است و بعنوان مرکز هنر معماری و همچنین هنر موسیقی مجارستان شناخته می شود.
 • میشکولتس (Miskolc)، سومین شهر بزرگ مجارستان که در ناحیه کوهستانی بوک (Bukk) واقع شده است.

مهمترین جاذبه های گردشگری مجارستان - شهر بوداپست

دیگر شهرهای مهم مجارستان عبارتند از نیرگهزا (Nyíregyháza)، پچ (Pécs)، سگد (Szeged) و سیکشفهروار (Székesfehérvár) که هر یک مکان های دیدنی و گردشگری بسیاری را در خود جای داده و میزبان گردشگران بسیاری هستند.

 

همچنین از دیگر نقاط گردشگری مجارستان می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • سواحل زیبای رودخانه دانوب
 • خیابان آندرسی بوداپست
 • قلعه بودا
 • روستای تاریخی هولاکو
 • غارهای آگ طلک و اسلواک
 • منطقه طبیعی زیبای پنون هالما
 • دریاچه بالاطون
 • چشمه های آبگرم هیویز
 • پارک ملی هرتوباگی
 • قبرستان تاریخی پچ
 • منطقه تاریخی توکاج با مناظری چشم نواز

 

راه های ورود به کشور مجارستان و دریافت ویزای گردشگری

مجارستان یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن است در نتیجه اتباع کشورهای عضو این پیمان می توانند براحتی و بدون هیچ کنترل و نیاز به کسب روادید به این کشور وارد شوند. اتباع بقیه کشورهایی که عضو این پیمان نیستند برای ورود به مجارستان باید ویزا تهیه نمایند که به صاحب ویزا، اجازه اقامت به میزان حداکثر ۹۰ روز در یک دوره زمانی ۱۸۰ روزه را می دهد.

 

سفر به مجارستان از طریق هواپیما

دو فرودگاه بین المللی اصلی در مجارستان، در شهرهای بوداپست و دبرسن واقع هستند که پروازهای خارجی از طریق این دو فرودگاه انجام می شود. فرودگاه بین المللی Ferenc Liszt در بوداپست و فرودگاه دبرسن Airport Debrecen  میزبان پروازهای بین المللی به داخل خاک مجارستان هستند.

سفر به مجارستان از طریق هواپیما - فرودگاه بوداپست

 

مسافرت زمینی با قطار به مجارستان

بوداپست بعنوان مرکز نقل و انتقال بوسیله راه آهن در مجارستان محسوب می شود و به این سبب در منطقه اروپای شرقی نیز دارای اهمیتی بالا می باشد. خطوط گسترده راه آهن مجارستان از طریق ایستگاه مرکزی راه آهن در شهر بوداپست با کشورهای اتریش، آلمان، جمهوری چک، کرواسی، رومانی، روسیه، اسلوونی، صربستان، سوئیس و اوکراین، لهستان و بلغارستان مرتبط است.

مسافرت زمینی با قطار به مجارستان

 

مسافرت زمینی به مجارستان با اتومبیل

برای ورود به مجارستان از طریق مرز زمینی با وسیله نقلیه بهمراه داشتن گواهینامه رانندگی بین المللی که در مجارستان دارای اعتبار باشد الزامی است.
ارائه اوراق مالکیت قانونی و کارت شناسایی خودرو الزامی است و گارد مرزی مجارستان از ورود خودروهای فاقد این اوراق قانونی به خاک مجارستان جلوگیری می کند.

مسافرت زمینی به مجارستان با اتومبیل

بطور کلی گارد مرزی مجارستان حساسیتی خاص روی ورود و خروج وسایل نقلیه به خاک این کشور داشته و در موارد متعدد اقدام به جستجوی کامل وسایل نقلیه می نماید.
بهمراه داشتن انواع سلاح گرم و سرد، سیگار به مقدار بیش از دو پاکت، نوشیدنی و انواع دارو ها و مواد مخدر ممنوع بوده و در صورت مشاهده با جریمه هایی سنگین و اقدامات قانونی مواجه خواهد شد. در صورت تصمیم برای مسافرت زمینی به مجارستان نسبت به انتخاب مسیر صحیح با گذرگاه مرزی دارای مجوز ورود اتباع خارجی و همچنین کنترل مرزی با ساعت کاری شبانه روزی اطمینان حاصل نمایید.

 

سفر دریایی به مقصد مجارستان

کشتی های مسافربری خطوط مختلف کشتیرانی بین المللی از طریق رود دانوب و همچنین رود تیسزا به خاک مجارستان وارد شده و مسافران را جابجا می کنند. کشورهای اتریش، جمهوری چک و اسلواکی بیشترین ارتباط از طریق این خطوط کشتیرانی را دارا هستند.

سفر دریایی به مقصد مجارستان

 

تهیه غذا در بهترین رستورانها در مجارستان

هزینه یک پرس از منوی ویژه در رستوران های معتبر و بزرگ در نقاط توریستی بوداپست بین ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ فورینت و در مکان های خارج از مناطق گردشگری یا دیگر شهرهای مجارستان بین ۱۵۰۰ تا ۱۸۰۰ فورینت می باشد که بین ۱۰ تا ۱۲ درصد انعام یا اجرت خدمات به این ملبغ اضافه می شود که البته این مسئله باید بر روی رسید درج شده باشد که نشان می دهد رستوران مذکور مجوز افزودن بهای خدمات را دارد. اگر مبلغ خدمات به صورتحساب اضافه نشود مطابق عرف رایج در کشور به میزان حداکثر ۱۰ درصد مبلغ صورتحساب مبلغی بعنوان انعام و اجرت خدمات پرداخت می شود.

تهیه غذا در بهترین رستورانها در مجارستان

هزینه یک وعده ناهار در رستوران های بوداپست بین ۹۰۰ تا ۸۰۰۰ فورینت می باشد که این مبلغ در دیگر شهرهای کشور تا یک سوم کاهش پیدا می کند. رستورن های مشهور فست فود مانند مک دونالد، KFC و برگر کینگ در شهرهای مختلف دارای شعبه هستند که اغلب هزینه ای در حدود ۵۰۰ فورینت دارند.

 

محبوبترین غذاهای محلی و اصیل مجارستان

مجار ها خود را یکی از خوش ذائقه ترین اقوام اروپایی می دانند و واقعیت این است که نظر آنها خیلی دور از واقعیت نیست. غذاهای ملی مجارستان مجموعه ای متنوع از انواع غذاهای تهیه شده از سبزیجات و محصولات گوشتی است که همراه با چاشنی های مختلف سرو می شود و در زمره خوشمزه ترین انواع غذاها قرار می گیرند. از جمله این غذاها می توان به گولاش goulash ، پالاشینتا Palacsinta، خوراک جوجه پاپریکا Chicken paprikas، Gundel، خوراک سنتی کلم و همچنین سالامی مخصوص مجاری اشاره نمود.

 

مهمترین نکات امنیتی که در سفر به مجارستان باید رعایت کنید

مجارستان بلحاظ امنیت در سطحی بسیار مطلوب به سر می برد.
مطابق اطلاعات دفتر آمار ایالات متحده، نسبت افراد بزهکار به کل جمعیت مجارستان نرخ بسیار عالی ۱.۳ به ۱۰۰۰۰۰ نفر را نشان می دهد که آماری بسیار قابل توجه بشمار می رود.

مهمترین نکات امنیتی که در سفر به مجارستان باید رعایت کنید

نکته قابل توجه درباره این آمار این است که این میزان، از متوسط کل کشورهای اتحادیه اروپا نیز کمتر است. اما درهرحال به مانند هر کشور دیگر در جهان، در مجارستان نیز افراد بزهکار وجود دارند که حفظ اصول و رعایت نکات امنیتی در هنگام سفر به این کشور را الزامی تلقی می کند.

 

 • مهم ترین مسئله ای که باید مورد توجه قرار گیرد حفاظت از کیف های جیبی و همچنین کیف دستی و کوله پشتی ها در نقاط پر رفت و آمد در شهرها و همچنین ایستگاه های اتوبوس و قطار و ترمینال فرودگاه ها می باشد.
 • مجارستان همچنین نسبت به بسیاری کشورهای اروپایی از زندگی شبانه آرام تری برخوردار است و بسیاری از موارد بزهکاری شبانه در بوداپست و دیگر شهرهای اصلی به ندرت مشاهده می شود و موارد گزارش شده به دزدی کیف و یا اخذ مبالغ غیرقانونی محدود بوده است.
 • در هنگام سفر به مجارستان و در نقاط مختلف همواره پاسپورت و اوراق شناسایی خود را به همراه داشته باشید و البته از این اوراق در محلی مناسب و دور از دسترس افراد بزهکار نگهداری نمایید.
 • نیروی پلیس یکی از زبده ترین نیروهای پلیس در اتحادیه اروپا محسوب می شود اما عدم تسلط و حتی آشنایی اولیه این نیروها به زبان انگلیسی یکی از مشکلات گردشگران در مجارستان محسوب می شود و آشنایی اولیه با کلمات و جمله های رایج مجاری می تواند کمک بسیار خوبی برای برقراری ارتباط مناسب با نیروهای پلیس در مواقع ضروری محسوب شود.
 • در سفر به مجارستان از همراه داشتن یا پوشیدن البسه با نشان ستاره سرخ کمونیست، سمبل SS یا صلیب شکسته ارتش نازی، همچنین نشان صلیب حزب فاشیست حتی به نیت شوخی، به شدت پرهیز کنید چرا که احساسات افراد را تحریک کرده و حتی جرم محسوب شده و اقدام قانونی به دنبال خواهد داشت.
 • مردم مجارستان بسیار به آداب و رسوم و فرهنگ خود پایبند می باشند. اگر شما را به خانه خود دعوت کردند به یاد داشته باشید که هرگز تاریخ و فرهنگ این کشور را موضوع شوخی قرار ندهید.

 

مرکز اطلاعات گردشگری در بوداپست

با مراجعه به مرکز اطلاعات گردشگری می توانید اطلاعاتی از قبیل رزرو تورهای گردشگری برای بازدید از مکان های تفریحی ، دستورالعمل های ایمنی و حمل و نقل عمومی و بروشور و نقشه های راهنمای شهر را بصورت رایگان دریافت نمایید.

Budapest Tourist Information Center
Budapest, Olof Palme stny. 5, 1146 Hungary
Website: www.budapest.com

 

گالری عکسهای جاذبه های گردشگری مجارستان

زیباترین مکانهای مجارستان

عکسهای دیدنی از گردشگاه ها و مکان های تاریخی مجارستان

زیباترین شهر های مجارستان - بوداپست

ترنس دانوبیا در بوداپست

جاذبه های طبیعی شمال مجارستان

زیباترین شهر های مجارستان - ساحل رودخلنه در بوداپست

خیابانهای زیبا و رستورانهای خیابانی بوداپست مجارستان

جذابترین دیدنی های تاریخی مجارستان

برچسب ها : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید