راهنمای سفر به پاریس ؛ راه های دسترسی، تاریخچه و معرفی مناطق شهری

راهنمای جامع سفر به شهر پاریس ، معرفی مناطق بیستگانه شهری، آشنایی با فرودگاه ها، ایستگاه های راه آهن و اتوبوس و…

  • تاریخ انتشار : ۱۴ شهریور ۱۳۹۷
  • تعداد نمایش : 26
  • دیدگاه ها : صفر

راهنمای جامع سفر به پاریس – بخش اول

در بخش اول معرفی شهر پاریس ، شما را با تاریخچه شهر آشنا میکنیم و همچنین راه های دسترسی زمینی و هوایی این شهر را مورد بررسی قرار میدهیم.

شهر پاریس ، پایتخت کشور فرانسه است که با ۲.۲۲۹.۶۲۱ نفر ساکن در منطقه اصلی شهر و بیش از ۱۲ میلیون نفر ساکن در سراسر حوزه استحفاظی، پرجمعیت ترین شهر فرانسه محسوب می شود. پاریس در شمال فرانسه واقع شده است و رود زیبای سن (Seine) که با ۷۷۶ کیلومتر طول، یکی از طولانی ترین و پرآب ترین رودهای قاره اروپا می باشد از میان شهر پاریس می گذرد.

کاملترین راهنمای سفر به شهر پاریس پایتخت فرانسه

تاریخ پرفراز و نشیب این شهر در کنار وقایع هنری و فرهنگی پرشماری که در این شهر رقم خورده است و امروزه نیز در هر گوشه از این شهر در جریان می باشد موجب شده است که پاریس بعنوان زیباترین و جذاب ترین شهر اروپا و حتی جهان شناخته شود. با توجه به همین جذابیت های هنری و فرهنگی، شعبه مرکزی بسیاری از برندهای معتبر پوشاک، عطر و ادکلن و کمپانی های فرهنگی و هنری و همچنین استودیوهای سینمایی و صنعت مد در پاریس واقع شده اند. منطقه ای بسیار وسیع از شهر پاریس که شامل رودخانه سن نیز می شود بعنوان میراث تاریخ بشری سازمان یونسکو ثبت شده است و به جرأت می توان پاریس را محبوب ترین مقصد گردشگری در سراسر جهان برشمرد.

 

تاریخچه مختصر و آشنایی با پاریس

شهر پاریس نام خود را از قومی باستانی بنام پاریسی (Parisii) گرفته است که در دوران سلسله پادشاهی رومن ها و از ۵۲ سال قبل از میلاد مسیح در این بخش از ساحل رود سن (Latin Quarter) که امروز در منطقه شماره پنج پاریس قرار دارد سکونت داشته اند. سلسله امپراطوری رومن ها تا سال ۵۰۸ پس از میلاد مسیح بر این منطقه سلطه داشتند و پس از آن حاکمیت منطقه در اختیار کلاویس فرانکس (Clovis of the Franks) قرار گرفت که در بسیاری منابع تاریخی نخستین پادشاه فرانسه بشمار می رود. کلاویس و جانشینان او بیش از ۵۰۰ سال حاکمیت منطقه را در اختیار داشتند و شالوده ابتدایی تشکیل شهر پاریس در همین دوره تاریخی شکل گرفته است.

عکس قدیمی از شهر پاریس و برج ایفیل در قرن گذشته

شهر پاریس از همان ابتدای شکل گیری به دلیل موقعیت خاص و استراتژیک خود دارای جایگاهی ویژه در بین شهرهای بزرگ اروپایی بوده است. در قرن هجدهم میلادی و در زمان آغاز تحولات اساسی در نظام سیاسی و اجتماعی کشور فرانسه و قاره اروپا، شهر پاریس همگام با شهر لندن پایتخت انگلستان بعنوان پدیدآورنده مفاهیمی همچون ملی گرایی، وطن پرستی، مفهوم شهروندی و حقوق اجتماعی شناخته شد که مجموعه این تحولات در قاره اروپا در نهایت به انقلاب صنعتی منجر گردید.

عکسهای قدیمی و سیاه سفید از کشور فرانسه - دوره های تاریخی پاریس

در قرن نوزدهم بازسازی بسیار وسیع با دستور (Baron von Hausmann) انجام گردید که بسیاری از خیابان های بزرگ و همچنین معماری شهری بسیار چشمگیر پاریس امروزی یادگار همین دوره تاریخی بشمار می روند. قرن نوزدهم میلادی را می توان آغاز عصر طلایی و شکوفایی عظیم شهر پاریس بشمار آورد. تکمیل سازه برج ایفل، ساخت و افتتاح متروی پاریس، خیابان های دارای طراحی مدرن که تا به امروز پاسخگوی نیازهای حمل و نقل در شهر بوده اند، پارک ها و فضاهای سبز بسیار زیبا و نصب هزاران چراغ روشنایی در خیابان ها که پاریس را تا امروز به لقب شهر نورانی (the city of light) مشهور نموده است.

جنگ جهانی دوم در شهر پاریس

قرن بیستم برخلاف انتظار، به یکی از سخت ترین دوره های تاریخی شهر پاریس مبدل شد. وقوع دو جنگ جهانی و ظهور دیکتاتوری بنام هیتلر در همسایگی کشور فرانسه ضرباتی مهلک به این شهر زیبا وارد آورد اما مردم پاریس و شاید تمام مردم دنیا باید سپاسگزار ژنرال فون شولتیتز فرماندار نظامی پاریس در آخرین روزهای اشغال این شهر در جنگ جهانی دوم باشند که از فرمان هیتلر برای نابودی کامل و به آتش کشیدن شهر پاریس سرپیچی کرد. پس از پایان جنگ جهانی دوم، بازسازی شهر به سرعت آغاز شد و آرامش به پاریس بازگشت و تا سالهای دهه ۵۰ را می توان سالهای تجدید حیات پاریس بشمار آورد.

در فاصله دهه ۶۰ تا ۸۰ میلادی مشکلات بسیار ناشی از آلودگی شهری، افزایش ناگهانی جمعیت، بیکاری و مشکلات مربوط به مسکن گریبانگیر پاریس و ساکنان این شهر شد که روند توسعه شهر را تا بسیار کند و در مواردی بطور کامل متوقف نمود. پس از این دوره زمانی و در دهه نود با با افزایش روند مهاجرت از تمام نقاط جهان به شهر پاریس، یک جامعه چندملیتی با تلفیق فرهنگ های مختلف با آداب و رسوم، هنر و حتی غذاهای متنوع در شهر پاریس به وجود امده است که امروزه همین مسئله یکی از مهم ترین جذابیت های گردشگری پاریس می باشد. در قرن بیست و یکم و با ورود به هزاره جدید، پاریس یکی از مدرن ترین کلانشهرهای جهان بشمار می رود که در حوزه های مختلف امکانات شهری، فضای سبز و محیط های تفریحی، مراکز خرید و بنگاه های اقتصادی و مراکز فرهنگی و هنری یکی از محبوب ترین و بهترین شهرهای جهان محسوب می شود.

 

آب و هوای شهر پاریس

شهر پاریس با قرارگرفتن در غرب قاره اروپا دارای آب و هوای بسیار معتدل با زمستان هایی ملایم و تابستان های نسبتاً گرم می باشد. تأثیر جبهه های آب و هوایی دریای مدیترانه موجب شده است که دمای هوای پاریس و مناطق اطراف در طول سال هرگز بسیار سرد و نزدیک به صفر درجه نمی باشد بطوریکه میزان بارش برف در فصل زمستان بسیار کمتر از بسیاری نقاط قاره اروپا می باشد.

میانگین دمای هوا و شانس بارش باران در ماه های مختلف سال در شهر پاریس

میانگین دمای هوا و شانس بارش باران در ماه های مختلف سال در شهر پاریس

بارندگی در شهر پاریس اغلب بصورت بارش باران و در فصول مختلف سال می باشد. میزان بسیار مناسب بارش باران که به نحوی ایده آل در تمام فصول سال تقسیم شده است موجب ایجاد پوشش گیاهی فوق العاده مطلوب در شهر پاریس و نواحی اطراف این شهر شده است بطوریکه شهر پاریس بعنوان سرسبز ترین پایتخت اروپایی شناخته می شود. پاریس دارای بهار و تابستان هایی دلپذیر می باشد که بیشترین میزان بازدید گردشگران از این شهر در همین فصل های سال می باشد.

 

زبانهای رایج در شهر پاریس

بطور منطقی زبان اصلی مورد استفاده در شهر پاریس، زبان فرانسوی است و برخلاف تصور عامه گردشگرانی که به پاریس سفر می کنند استفاده از زبان انگلیسی چندان در شهر پاریس رایج نیست. در قسمت های توریستی شهر که مکان های دیدنی پاریس را در خود جای داده اند می توانید افراد بیشتری را ببینید که تسلط نسبی به زبان انگلیسی داشته باشند. اغلب فرانسوی ها علاقه چندانی به فراگیری و مکالمه زبان انگلیسی ندارند اما در بین نسل جوان پاریس افراد زیادی قادر به صحبت به زبان انگلیسی هستند.

زبانهای رایج در شهر پاریس

فراگرفتن تعدادی از کلمات و جمله های رایج فرانسوی می تواند بسیار به شما کمک نماید اما واقعیت این است که برای افرادی که بصورت ابتدایی با زبان فرانسوی آشنایی دارند درک صحبت های افراد فرانسوی بسیار دشوار است زیرا فرانسوی ها نسبتاً تند صحبت می کنند بخصوص در شهر پاریس، زبان فرانسوی با لهجه ای غلیظ تکلم می شود و بسیار از حروف در عمل ادا نمی شوند. عکس این مسئله نیز وجود دارد و حتی اگر شما تلاش کنید به زبان فرانسوی صحبت کنید ممکن است متوجه صحبت های شما نشوند و بارها از شما بخواهندکه حرفهایتان را تکرار کنید!

اگر دوست دارید به زبان فرانسوی صحبت کنید سعی کنید آرام و شمرده صحبت کنید. در مجموع توصیه ما در این بخش به شما این است که اگر نیاز به راهنمایی داشتید، به دنبال افراد جوان تر بگردید.

 

آشنایی با فرودگاه های های شهر پاریس

پاریس دارای سه فرودگاه بین المللی است که برای سفر به این شهر میتوانید از آنها استفاده کنید.

 

فرودگاه بین المللی شارل دوگل (Charles de Gaulle)

این فرودگاه بزرگترین و شلوغ ترین فرودگاه کشور فرانسه با سه ترمینال مسافری بسیار بزرگ است که حجم بالای پروازها و تردد مسافران در این فرودگاه برای مسافرانی که به حضور در این شرایط عادت نداشته باشند بسیار پراسترس و گیج کننده می باشد.

فرودگاه بین المللی شارل دوگل فرانسه (Charles de Gaulle)

برای رسیدن به مرکز شهر از این فرودگاه می توانید از ترن شهری، اتوبوس تاکسی و یا سرویس خصوصی استفاده نمایید. قیمت بلیط ترن شهری بین ۷ تا ۱۲ یورو می باشد و سوار شدن بدون بلیط ۴۰ یورو جریمه بدنبال خواهد داشت. اگر از اتوبوس استفاده کنید قیمت هر بلیط بین ۶ تا ۲۰ یورو می باشد. در صورت کرایه تاکسی باید مبلغی بین ۱۴۰ تا ۱۶۰ یورو بپردازید. در صورت تصمیم برای کرایه تاکسی حتماً توجه داشته باشید که اتومبیل دارای تابلوی مخصوص، رنگ بدنه و همچنین مجوز درج شده روی شیشه اتومبیل باشد و از اتومبیل های شخصی استفاده نکنید.

 

فرودگاه بین المللی اورلی (Orly International Airport)

این فرودگاه بین المللی در جنوب غربی شهر واقع شده است و توسط تمام خطوط اتوبوس و متروی این بخش از شهر پاریس پشتیبانی می شود. این فرودگاه قدیمی شهر پاریس تنها برای پروازهای خطوط هوایی اروپایی و بین مقصدهای داخل قاره اروپا استفاده می شود.

فرودگاه بین المللی اورلی پاریس (Orly International Airport)

برای رفت و آمد بین مرکز شهر و این فرودگاه می توانید از اتوبوس های شهری استفاده کنید که قیمت بلیط آن حدود هشت یورو می باشد. همچنین با استفاده از خطوط مترو با هزینه بین ۱۰ تا ۱۲ یورو می توانید در مسیر فرودگاه تا داخل شهر پاریس رفت و آمد کنید.

 

فرودگاه بین المللی Beauvais

این فرودگاه در فاصله ای نه چندان نزدیک حدود یک ساعته از شمال شهر پاریس واقع شده است و توسط خطوط هواپیمایی نسبتاً ارزان قیمت بین المللی استفاده می شود. دسترسی به این فرودگاه نیز از طریق اتوبوس های شاتل فرودگاه امکان پذیر است.

فرودگاه بین المللی Beauvais

قیمت بلیط این اتوبوس های این خط ویژه حدود ۱۸ یورو می باشد و ۲۰ دقیقه پس از هر پرواز به طرف شهر پاریس حرکت می کنند. در شرایط ترافیکی معمولی فاصله این فرودگاه تا شهر پاریس یک ساعت می باشد. با توجه فاصله نسبتاً زیاد این فرودگاه از شهر پاریس، استفاده از این فرودگاه برای گردشگرانی که قصد کرایه اتومبیل شخصی را دارند مناسب تلقی می شود.

 

دسترسی به پاریس توسط خطوط راه آهن و قطار

پاریس یکی از شهرهای مهم قاره اروپا است که دارای یکی از بیشترین تعداد اتصال خطوط راه آهن به نقاط مختلف اروپا می باشد. نکته جالب این است که شهر پاریس دارای یک ایستگاه راه آهن مرکزی نمی باشد و حتی هیچیک از هفت ایستگاه راه آهن پاریس به یکدیگر متصل نیستند!  اگر برای سفر به پاریس یا ادامه سفر از این شهر به نقاط دیگر قصد دارید با قطار مسافرت کنید برای انتخاب محل اقامت خود به دنبال هتل ها و مراکز اقامتی نزدیک به ایستگاه قطار مورد نظر خود باشید.

 

ایستگاه قطار Gare du Nord

این ایستگاه برای مسیرهای قطارهای بین فرانسه، بلژیک، هلند، آلمان و انگلستان و همچنین کلیه کشورهای اسکاندیناوی مورد استفاده قرار می گیرد. دسترسی بین این ایستگاه و فرودگاه شارل دوگل از طریق خط آهن مستقیم امکان پذیر است.

 

ایستگاه Gare d’Austerlitz

قطارهای مسیرهای جنوب و غرب کشور فرانسه بخصوص شهرهای Orléans، Limoges ، تولوز و همینطور کشورهای اسپانیا و پرتغال از این ایستگاه برای رفت و آمد استفاده می کنند.

 

ایستگاه Gare de l’Est

این ایستگاه خطوط راه آهن لوکزامبورگ، کایزرسلاترن، مونیخ، اشتوتگارت و فرانکفورت آلمان را تحت پوشش قرار داده است.

ورودی ایستگاه راه آهن Gare de l'Est در شهر پاریس

نمایی زیبا از ایستگاه راه آهن Gare de l’Est در شهر پاریس

 

ایستگاه Gare de Lyon

این ایستگاه خطوط راه آهن شرق فرانسه شامل بندر مارسی، لیون، دژون و کوههای آلپ را پشتیبانی می کند همچنین قطارهای خطوط سوئیس و ایتالیا به این ایستگاه وارد می شوند.

 

ایستگاه Gare de Bercy

این ایستگاه میزبان قطارهای شب از کشور ایتالیا می باشد.

 

ایستگاه Gare St Lazare

قطارهای خطوط راه آهن باسل، نورماندی و هاوت از این ایستگاه برای رفت و آمد به شهر پاریس استفاده می کنند.

 

ایستگاه Gare Montparnasse

این ایستگاه برنامه حرکتی منظم برای خطوط راه آهن جنوب و غرب فرانسه مانند شهرهای برست، رن، نانت، بوردو و تولوز دارد همچنین سریع ترین مسیر راه آهن از فرانسه به کشور اسپانیا همین ایستگاه بشمار می رود.

ایستگاه قطار Gare Montparnasse

نمایی زیبا از ایستگاه قطار Gare Montparnasse

 

هزینه بلیط این قطارهای با توجه به دوره زمانی از سال و همچنین فواصل بین مبدا و مقصد متفاوت و متغیر می باشد.

 

دسترسی به پاریس از طریق خطوط جاده ای و اتوبوس

شهر پاریس با توجه به اهمیت بسیار و جایگاه ویژه در تمام حوزه های قابل تصور در قاره اروپا، یکی از پر رفت و آمد ترین مراکز شهری این قاره محسوب می شود. تعداد زیادی از مؤسسات حمل و نقل در این شهر فعالیت می کنند که در این میان پنج شرکت مسافری Eurolines، Megabus، iDBUS، FlixBus و Starshipper از معتبرترین شرکت های حمل و نقل مسافر در پاریس محسوب می شوند که کیفیت خدمات و اتوبوس های مورداستفاده این شرکت ها در بالاترین سطح موجود قرار دارد.

دسترسی به پاریس از طریق خطوط جاده ای و اتوبوس - مهمترین شرکتهای مسافربری پاریس

شرکت مسافربری Eurolines تمام کشورهای قاره اروپا را تحت پوشش قرار داده است و یا وجود ارائه خدمات بسیار مطلوب یکی از مناسب ترین قیمت ها را در بین شرکت های مسافری پاریس در اختیار دارد.

شرکت مسافربری انگلیسی Megabus شهرهای لندن، آمستردام، بروکسل و پاریس را تحت پوشش قرار می دهد که اتوبوسهای این شرکت دارای اینترنت وای-فای می باشد.

خطوط مسافربری iDBUS یکی از لوکس ترین خطوط مسافربری در اروپا محسوب می شود که کشورهای فرانسه، بلژیک، هلند، انگلستان و ایتالیا را تحت پوش قرار می دهد.

شرکت اتوبوسرانی آلمانی FlixBus حمل و نقل مسافران بین شهرهای مختلف آلمان و فرانسه را تحت پوشش خود قرار داده است.

شرکت Starshipper تنها در داخل کشور فرانسه فعالیت می کند و یکی از معتبرترین خطوط مسافربری کشور فرانسه محسوب می شود.

 

دسترسی به پاریس توسط اتومبیل شخصی

تمام خطوط جاده ای و بزرگراه های کشور فرانسه به پایتخت این کشور ختم می شوند و قابل تصور است که ورودی این بزرگراه ها به شهر پاریس در ساعات پررفت و آمد دچار ترافیک وحشتانکی می شوند که تا خیابان های مرکزی شهر ادامه خواهد داشت.

دسترسی به پاریس توسط اتومبیل شخصی - اتوبانهای مهم شهری

بزرگراه Périphérique با دراختیارداشتن چندین خط در هر طرف از بزرگراه یکی از بهترین مسیرهای دسترسی به مرکز شهر پاریس می باشد.  توصیه می شود که برای بازدید از مرکز شهر از اتومبیل شخصی استفاده نکنید. با توجه به گره های ترافیکی بسیار در خیابان های اصلی پاریس، می توانید اتومبیل خود را در پارکینگ یکی از ایستگاه های مترو پارک کنید و برای رفت و آمد در بافت مرکزی شهر از خطوط مترو استفاده نمایید. با توجه به سیاست های اخیر مورد استفاده در طرح توسعه پاریس، برای تشویق مردم به استفاده از وسایل نقلیه عمومی، بسیاری از خطوط پارکینگ کنار خیابان ها تبدیل به خیابان شده و پیداکردن فضای پارک بخصوص در خیابان های اصلی بسیار مشکل و خسته کننده می باشد.

 

آشنایی با مناطق شهری بیست گانه شهر پاریس

شهر پاریس به ۲۰ منطقه شهری تقسیم شده است که هر یک (arrondissements) نامیده می شوند و به نحوی جالب توجه مانند مارپیچی حلزونی شکل حول نقطه مرکزی شهر که (Kilometre Zero) نامیده می شود توسعه یافته اند و از شماره ۱ تا ۲۰ تقسیم بندی و شماره گذاری شده اند. نحوه توسعه مناطق شهری پاریس در نقشه این شهر بخوبی قابل مشاهده است که این نقشه های سیاحتی براحتی در تمامی هتل ها، رستوران ها و مکان های عمومی در سراسر شهر در دسترس گردشگران  قرار دارد.

نقشه مناطق شهری بیست گانه پاریس

منطقه ۱ – این منطقه مرکز جغرافیایی شهر پاریس محسوب می شود و یکی از بهترین نقاط شروع گشت و گذار و بازدید از شهر برای گردشگران بشمار می رود. مکان های گردشگری شامل Musée du Louvre, the Jardin des Tuileries, Place Vendôme, Les Halles, Palais Royal, Comédie-Française, and Arc de Triomphe du Carrousel در همین منطقه واقع شده اند.

منطقه ۲ – این منطقه مرکز اقتصادی (central business) می باشد که بازار بزرگ بورس پاریس، سالن تئاتر Théâtre des Variétés ، سالن اپرا Opéra-Comique ، مرکز خرید و  در این منطقه واقع شده اند.

 

منطقه ۳ – مکان های مورد علاقه گردشگران در این منطقه شاملArchives Nationales, Musée Carnavalet, Conservatoire des Arts et Métiers, Hôtel de Soubise می باشد.

منطقه ۴ – کلیسای نوتردام Notre-Dame de Paris، برج سنت جاکویز، سالن بزرگ و تاریخی پاریس معروف به Hôtel de Ville  در کنار هتل های مجلل و مکان های دیدنی شام Beaubourg , Le Marais, Bazar de l’Hôtel de Ville, Mémorial de la Shoah, Centre Georges Pompidou, l’atelier Brancusi, Place des Vosges, Bibliothèque de l’Arsenal در این منطقه از پاریس واقع شده اند.

کلیسای نوتردام پاریس Notre-Dame de Paris

کلیسای نوتردام

 

منطقه ۵ – این منطقه از پاریس، موزه تاریخ ملی فرانسه، موزه کلونی، پانتئون و بسیاری مکان دیدنی دیگر شامل Musée de Cluny, The Panthéon, Quartier Latin, Universités, La Sorbonne, Bibliothèque Sainte-Geneviève, Église Saint-Séverin, La Grande Mosquée را در خود جای دیده است.

منطقه ۶ – در ششمین منطقه شهری پاریس می توانید از Jardin du Luxembourg , Place Saint-Michel,   Église Saint-Sulpice   و  Saint-Germain des Prés دیدن کنید.

منطقه ۷ – یکی از محبوب ترین مناطق پاریس نزد گردشگران منطقه هفت می باشد چراکه برج ایفل در همین منطقه واقع شده است. مکان های دیدنی که در منطقه ۷ قرار دارند شامل Parc du Champ de Mars, Les Invalides, Musée d’Orsay, Assemblée Nationale  می باشند.

منطقه 7 پاریس - برج ایفل و پارک مرکزی شهر

منطقه ۸ – مکان های دیدنی این منطقه از پاریس شامل Champs-Elysées, Arc de Triomphe, Place de la Concorde, le Palais de l’Elysée, Église de la Madeleine,Jacquemart-Andre Museum, Gare Saint-Lazare, Grand Palais and Petit Palais می باشد.

منطقه ۹ – در بازدید از این منطقه می توانید از گالری هنری Lafayette، سالن اپرای Garnier و موزه Grévin دیدن کنید.

منطقه ۱۰ – مکان ها و نقاط دیدنی این منطقه شامل Canal Saint-Martin, Gare du Nord, Gare de l’Est, Porte Saint-Denis, Porte Saint-Martin, Passage Brady, Passage du Prado می باشد.

بهترین جاذبه های گردشگری پاریس - آشنایی با مناطق مختلف شهری

منطقه ۱۱ – منطقه یازدهم پاریس اغلب برای بارها و رستوران های این منطقه مورد توجه گردشگران و همچنین ساکنین پاریس قرار دارد که تعدادی از معروف ترین این مکان ها شامل Rue Oberkampf, Bastille, Nation, Cirque d’Hiver, Église Saint-Ambroise می شود.

منطقه ۱۲ – پارک زیبای Bercy ، اپرای Bastille، گالری Viaduc des arts وPromenade Plantée Quartier d’Aligre, Gare de Lyon, Cimetière de Picpus در این منطقه قرار گرفته اند.

منطقه ۱۳ – مکان های دیدنی و موردتوجه گردشگران در این منطقه شامل la Petite Asie, Place d’Italie, La Butte aux Cailles, Bibliothèque Nationale de France (BNF), Gare d’Austerlitz, Manufacture des Gobelins, Butte-aux-Cailles می باشند.

مناطق مدرن شهری پاریس با برج ها و آسمانخراشها

منطقه ۱۴ – دانشگاه مشهور پاریس و مکان های دیدنی شامل Cimetière du Montparnasse, Gare Montparnasse, La Santé Prison, Denfert-Rochereau, Parc Montsouris, Stade Charléty در این منطقه واقع شده اند.

منطقه ۱۵ – این منطقه نقاط دیدنی و گردشگری شامل Porte de Versailles, Front de Seine, La Ruche and quartiers Saint-Lambert, Necker, Grenelle  را در خود جای داده است.

منطقه ۱۶ – نقاط دیدنی این منطقه از پاریس شامل Palais de Chaillot, Musée de l’Homme, the Bois de Boulogne, Cimetière de Passy, Parc des Princes, Musée Marmottan-Monet, Trocadéro, and Avenue Foch می باشد.

منطقه ۱۷ – نقاط دیدنی این منطقه شامل Palais des Congrès, Place de Clichy, Parc Monceau, Marché Poncelet, and Square des Batignolles  می باشد.

منطقه ۱۸ – مکان های موردتوجه گردشگران در منطقه هجدهم پاریس شامل Montmartre, Pigalle, Barbès, Basilica of the Sacré Cœur, Église Saint-Jean-de-Montmartre می باشد.

مهمترین آثار تاریخی و کلیساهای پاریس

منطقه ۱۹ – کانال زیبای سنت دنیس و مکان های دیدنی دیگر مانند Cité des Sciences et de l’Industrie, Parc de la Villette, Bassin de la Villette, Parc des Buttes Chaumont, Cité de la Musique, Canal de l’Ourcq در این منطقه واقع شده اند.

منطقه ۲۰ – یکی از مناطق پاریس که دارای فضای سبز بسیاری است و نقاط دیدنی این منطقه شامل Cimetière de Père Lachaise, Parc de Belleville ،Belleville   و  Ménilmontant می باشد.

 

علاوه بر بیست منطقه اصلی، مناطق واقع در حومه شهر پاریس مانند Neuilly-sur-Seine، Boulogne، Saint Cloud، Levallois دارای مناظر طبیعی و جذابیت های زیادی برای گردشگران بوده و در کنار این مناطق، منطقه لادفنس (La Défense) در کناره های غربی شهر بدلیل معماری شهری مدرن و آسمان خراش های متعدد که در خود جای داده است دارای محبوبیت بسیاری هستند.

 

عکسهای جذاب از مناطق مهم گردشگری شهر پاریس

زیباترین موزه های شهر پاریس - جاذبه های تاریخی و طبیعی شهر پاریس فرانسه

بهترین عکسهای پاریس - سفر به پاریس

عکسهای جذاب و زیبا از بخش های مدرن پاریس

کلیساهای تاریخی با معماری زیبا در پاریس

زیباترین مجسمه های پاریس ، فواره و آبنماهای شهر

ماخ ریاست جمهوری فرانسه در پاریس

برچسب ها : ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید