سفر به اسپانیا : راه های ورود به کشور، غذاهای محلی و توصیه های امنیتی

مقاله ای جامع و کاربردی برای سفر به اسپانیا

  • تاریخ انتشار : ۱۵ شهریور ۱۳۹۷
  • تعداد نمایش : 25
  • دیدگاه ها : صفر

جامعترین راهنمای سفر به اسپانیا

سفر به اسپانیا و اطلاع از شرایط دریافت ویزای ورود ، راههای دسترسی مختلف به اسپانیا ، غذاهای اصیل این کشور و توصیه های امنیتی

با توجه به حجم بالای سری مطالب راهنمای سفر به اسپانیا، این مقاله جامع در قالب دو بخش تقدیم شما عزیزان می گردد. در این بخش به معرفی راههای زمینی، هوایی و دریایی سفر به اسپانیا میپردازیم و وضعیت اسکان در هتل ها، لیستی از محبوب ترین غذاهای اسپانیولی و همچنین وضعیت رستوران ها در این کشور را برایتان شرح خواهیم داد.

جامعترین راهنمای سفر به اسپانیا

 

دریافت ویزا برای سفر به اسپانیا

اسپانیا یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن است در نتیجه اتباع کشورهای عضو این پیمان می توانند براحتی و بدون هیچ کنترل و نیاز به کسب روادید به این کشور وارد شوند. البته توجه به این نکته الزامی است که ورود بدون هیچگونه توقف و سیر روال های کنترلی تنها به اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا اختصاص دارد و بقیه اتباع کشورهای عضو پیمان شینگن احتمال دارد مجبور به توقف در چند ایستگاه کنترل مرزی شوند.

دریافت ویزا برای سفر به اسپانیا

اتباع بقیه کشورهایی که عضو این پیمان نیستند برای ورود به اسپانیا باید ویزا تهیه نمایند که مدت زمان اقامت برای دارندگان این ویزا به مدت ۹۰ روز می باشد. برای اقامت بیش از ۹۰ روز باید حتما در ۳۰ روز اول اقامت، برای دریافت ویزای مخصوص اقامت طولانی مدت اقدام شود.

 

سفر به اسپانیا از طریق خطوط هوایی

پرتردد ترین فرودگاه های بین المللی در کشور اسپانیا، در شهرهای مادرید، بارسلون، مایورکا، سویل، والنسیا، بیلبائو و مالاگا واقع شده اند.  همچنین شهر تنه ریف دارای دو فرودگاه بزرگ بین المللی می باشد. تمامی این فرودگاه ها در لیست رسمی فرودگاه های بین المللی در وب سایت جهانی مدیریت خدمات هوایی ثبت شده اند.
مادرید، بارسلونا و بیلبائو زیباترین فرودگاه های اسپانیا را در خود جای داده اند. این فرودگاه ها توسط معماران بسیار مشهور اسپانیایی طراحی و عملیات ساخت آنها اجرا شده است.

سفر به اسپانیا از طریق خطوط هوایی - فرودگاه زیبای مادرید اسپانیا

نکته بسیار مهم در خصوص خرید بلیط پروازهای کشور اسپانیا این است که در صورت خرید اینترنتی بلیط در هنگام ورود به هواپیما و تأیید بلیط حتماً باید کارت اعتباری که خرید بلیط با همان کارت انجام شده است توسط مسافر ارائه شود در غیر اینصورت بلیط مذکور باطل شده و باید بلیط دیگری خریداری گردد.

 

سفر به اسپانیا با خطوط ریلی و قطار

مسافرت با قطار، بدون شک بهترین گزینه برای سفر به اسپانیا محسوب می شود. کشور اسپانیا مجهزترین و مدرن ترین شبکه سراسری قطارهای سریع السیر در قاره اروپا را در اختیار دارد که شهرهای بزرگ مادرید، بارسلونا و پاریس را به یکدیگر متصل می کند. ادامه این خط مسافرتی از کشور فرانسه به کشورهای آلمان، ایتالیا و دیگر نقاط قاره اروپا اتصال یافته است.

سفر به اسپانیا با خطوط ریلی و قطار

برای مسافرت با قطار در داخل خاک اسپانیا، خطوط شرکت قطارهای مسافربری RENFE معتبرترین خط مسافری این کشور محسوب می گردد که تمام نقاط کشور اسپانیا را تحت پوشش قرار داده است. در انتخاب مسیرهای قطارها دقت کنید که مسیر های کوتاه اغلب دارای نقاط توقف بیشتری می باشد که هر کدام از این توقف ها بین ده تا بیست دقیقه طول خواهد کشید. نکته دیگر این است که تقریباً تمام بلیط های قطار در اسپانیا از قبل رزرو می شود و به ندرت در محل ایستگاه ها قادر به خرید بلیط خواهید بود پس در صورت تصمیم برای سفر با قطار از مدتی قبل از شروع سفر برای خرید بلیط اقدام نمایید. قیمت این بلیط ها بین ۱۰ تا ۲۰ یورو خواهد بود.

 

سفر به اسپانیا با اتوبوس

مسافرت به اسپانیا بوسیله اتوبوس بسیار مناسب افرادی است که بدون داشتن عجله می خواهند از دیدن مناظر طبیعی مختلف و همچنین نقاط مسکونی متنوع و دیدنی این کشور زیبا دیدن کنند.

سفر به اسپانیا با اتوبوس و راه های جاده ای

هرچند هزینه پایین خرید بلیط اتوبوس در اسپانیا می تواند انگیزه ای بسیار مهم برای انتخاب این نحوه سفر محسوب گردد. بسیاری از شرکت های گردشگری و مسافری در اسپانیا و همچنین قاره اروپا شبکه جاده ای کشور اسپانیا را تحت پوشش خود قرار می دهند که در این بخش نیز شهرهای مادرید و بارسلون بیشترین تعداد گردشگران و در نتیجه خطوط اتوبوس رانی با اتوبوس های مدرن را به خود اختصاص داده اند.  هزینه سفر با اتوبوس در اسپانیا بطور متوسط ۸ یورو در ازای هر یکصد کیلومتر می باشد.

 

سفر به اسپانیا از طریق راه های دریایی

مسافرت دریایی به اسپانیا غالباً از طریق خطوط کشتریانی انگلستان انجام می گیرد. پرتردد ترین مسیر دریایی مسافربری بین بندر پورتثموث در انگلستان و بندر بیلبائو و سانتاندر در اسپانیا است و مدت زمان این سفر در حدود ۲۴ ساعت می باشد. همچنین خطوط دریایی با کشورهای شمال آفریقا مانند مراکش و الجزایر برقرار است که غالباً شامل خطوط دریایی تجاری است.

سفر به اسپانیا از طریق راه های دریایی با کشتی کروز

 

برخورد با افراد محلی در سفر به اسپانیا

بدیهی است که زبان رسمی و رایج در کشور اسپانیا، زبان اسپانیولی است! اما قضیه در مورد اسپانیا کمی پیچیده می باشد. بسیاری از مناطق کشور اسپانیا دارای زبان های محلی بسیار متفاوت از زبان اسپانیولی هستند و حتی در مناطقی از اسپانیا، زبان اسپانیولی در درجه دوم کاربرد روزانه افراد محلی قرار دارد. موارد این چنین در ایالت های کاتالونیا، گالیکیان و باسک به وفور مشاهده می شود. در کنار زبان اسپانیولی، زبان های انگلیسی و فرانسوی در مدارس اسپانیا تدریس می شود و برای برقراری ارتباط و دریافت اطلاعات بخصوص از افراد جوان تر می توانید از این زبانها استفاده کنید هر چند یادگیری زبان اسپانیولی هرچند در سطحی بسیار مبتدی بسیار توصیه می شود.

برخورد با افراد محلی در سفر به اسپانیا

بطور کلی مردم کشور اسپانیا بسیار مهمان نواز و مهربان هستند که این مسئله ریشه در فرهنگ و آداب و رسوم این کشور دارد. در فرهنگ عامه مردم اسپانیا توجه زیادی به سختی ها و ناملایمات روزمره نمی شود و اسپانیایی ها در مجموع افرادی خوش برخورد محسوب می شوند هر چند شاید در شهرهای شلوغ و پرجمعیت مواردی متضاد با این توصیف ها مشاهده کنید که البته دور از تصور نخواهد بود. در شهرهای بزرگ، هتل ها و رستوران ها، ایستگاه های قطار و فرودگاه های کشور اسپانیا، اغلب متصدیان و مأموران راهنما قادر به تکلم به زبان انگلیسی هستند اما در صورت نیاز به کمک در مکان های عمومی تلاش کنید از افراد جوان تر کمک بگیرید تا شانس بیشتری برای دریافت اطلاعات مفید داشته باشید.

 

غذاهای محبوب اسپانیایی و رستورانهای اسپانیا

اسپانیایی ها بسیار به غذا و نحوه طبخ آن اهمیت می دهند و می توان آنها را مردمی خوش خوراک با ذائقه بسیار خوب در تهیه غذاهای لذیذ و خوشمزه قلمداد نمود. غذای رایج اسپانیایی را می توانیم غذایی با سبزیجات معطر بسیار، ملایم و عاری از ادویه جات تند و با استفاده از گوشت و ماهی توصیف کنیم. غذاهای ملی اسپانیا مجموعه ای متنوع از انواع غذاهای تهیه شده محصولات گوشتی تازه و همچنین غذاهای دریایی است که همراه با سبزی های معطر و با کمترین استفاده از چاشنی های تند سرو می شود در زمره خوشمزه ترین انواع غذاها قرار می گیرند.

غذاهای محبوب اسپانیایی و رستورانهای اسپانیا

در شهرهای اسپانیا رستوران های با منوهای متنوع چینی، ایتالیایی و همچنین فست فود های مشهور آمریکایی وجود دارد و در سفر به اسپانیا از بابت خوراک و غذا هرگز نگرانی به خود راه ندهید. محبوب ترین غذاهای اسپانیولی را می توان در قالب یک منو متشکل از آیتم های زیر در نظر گرفت که در این بخش شرحی مختصر از این غذاها در اختیار شما قرار می گیرد که در سفر به اسپانیا میتوانید آنها را تست کنید.

 

ناگت گوشت و ماهی اسپانیایی : Croquettes

کراکوئتاس چیزی شبیه ناگت است که در آن از گوشت گاو، خوک یا ماهی تازه استفاده می شود و می توانید آنرا در منوی تمام رستوان های اسپانیایی پیدا کنید. در واقع هر آشپز اسپانیایی دستور طبخ مخصوص به خودش را برای کراکوئتاس دارد و شاید تنها عنصر مشترک در تمام روشهای طبخ کراکئتاس، پنیر پیتزا و کش دار باشد که برای چسبیدن و کنار هم نگهداشتن مواد غذایی درون این لقمه استفاده می شود.

کراکوئتاس ناگت گوشت و ماهی اسپانیایی : Croquettes

 

املت اسپانیایی Tortilla Espanola

این غذا در واقع املت اسپانیایی ها محسوب می شود که در بالای لیست غذاهای موردعلاقه در این کشور جای دارد و بخصوص بعنوان یک استارتر محبوب برای وعده شام محسوب می شود. سیب زمینی، پیاز، روغن زیتون و تخم مرغ به همراه چاشنی های طعم دار که به دلخواه مورد استفاده قرار می گیرند این وعده غذایی که ظاهری شبیه یک کیک خانگی دارد را تشکیل می دهند.

املت اسپانیایی Tortilla Espanola

 

سوپ اسپانیایی سالمورخو Salmorejo

سالمورخو نوعی سوپ مخصوص اسپانیایی است که با سبزیجات معطر و رنگارنگ پخته می شود و بخاطر استفاده زیاد از گوجه فرنگی رنگی قرمز به خود می گیرد. این سوپ بخاطر ظاهر زیبا و جذابش در بسیاری از رستوران های بین المللی در سراسر جهان سرو می شود و بسیار محبوب است.

سوپ اسپانیایی سالمورخو Salmorejo - سوپ گوچه فرنگی

 

غذای گیاهی Pisto

محبوب ترین غذا در بین علاقمندان به غذاهای گیاهی در اسپانیا محسوب می شود و بطور کلی یکی از غذاهای محبوب برای تمامی سنین در این کشور می باشد و بعنوان غذای جانبی و مکمل غذاهای گوشتی سرو می شود. گوجه، پیاز، سبزی های معطر، سیر و روغن زیتون و پنیر پیتزا عناصر اصلی سازنده این غذا می باشد.

غذای گیاهی Pisto - معرفی غذاهای اصیل اسپانیایی

 

غذای گوشت خام Jamon

جامون یا خامون چیزی مشابه گوشت دودی شده یا کالباس است که یکی از غذاهای سرد محبوب در اسپانیا محسوب می شود و اغلب همراه با انواع نان و سس مخصوص سیر سرو می شود. این غذا معمولا با گوشت خام و خشک شده تهیه میشود.

غذای گوشت خام Jamon - غذاهای گوشت خام در اسپانیا

 

خورشت لوبیا اسپانیایی

حبوبات و در صدر آنها لوبیا یکی از مواد غذایی اصلی و محبوب در اسپانیا محسوب می شوند و طبیعی است که خورشت لوبیای اسپانیایی نسبت به همتایان خود در کشورهای دیگر بسیار متفاوت باشد! خورشت لوبیای اسپانیایی با گوشت پخته بسیار و استفاده از چاشنی سیر و روغن زیتون و سس های دلخواه و متنوع یکی از غذاهایی است که اگر در سفر به اسپانیا آنرا تست نکنید دچار ضرری بزرگ خواهید شد!

خورشت لوبیا اسپانیایی با نان - سفر به اسپانیا

 

غذای گوشتی-دریایی Paella

این غذای محبوب اسپانیایی که بطور خاص در منطقه والنسیا طبخ می شود و از شهرتی جهانی برخوردار است. این غذا اغلب از گوشت تازه خرگوش یا جوجه و ترکیبی از حبوبات و سبزیجات تازه و چاشنی دلخواه مانند سیر و روغن زیتون تهیه می شود و به همراه برنج سرو می شود. همچنین استفاده از گوشت ماهی به سبک غذاهای دریایی رایج است.

 

اقامت و اجاره هتل در سفر به اسپانیا

کشور اسپانیا با دراختیار داشتن جذابیت های طبیعی، تاریخی و تفریحی بی شمار و شهرهای بسیار زیبا با مراکز گردشگری و مکان های تاریخی و دیدنی بسیار یکی از جذاب ترین مقصد های گردشگری محسوب می شود بر همین اساس صنعت هتل داری در این کشور از رونقی بسیار خوب برخوردار است انواع مراکز اقامتی در سطوح رفاهی مختلف و متناسب با هر نوع بودجه بندی سفر در شهرهای مختلف اسپانیا وجود دارند.

اقامت و اجاره هتل در سفر به اسپانیا

اغلب گردشگران خارجی که به اسپانیا سفر می کنند ترجیح می دهند در هتل های سه تا پنج ستاره اقامت داشته باشند که امور مربوط به رزرو این هتل ها توسط آژانس های مسافرتی انجام می شود هر چند براحتی می توان اتاق های مورد علاقه خود را از طریق اینترنتی رزرو نمایید و بدون دغدغه به محض رسیدن به مقصد در هتل محل اقامت خود مستقر شوید. ویلاها و آپارتمان های اجاره ای نیز از رونق بالایی برخوردار هستند که با قیمت های کرایه مختلف گزینه های متعدد و متنوع را در مقابل شما قرار خواهد داد. مراکز اقامتی ارزان قیمت با کرایه ای به میزان ۱۵ تا ۲۵ یورو در ازای هر شب اقامت بخصوص در مراکز گردشگری مانند بارسلونا، تاراگونا و گیرونا به وفور وجود دارد.

 

نکات امنیتی سفر به اسپانیا

  • اسپانیا کشوری کاملا امن است ، اما حفاظت از کیف های جیبی و همچنین کیف دستی و کوله پشتی ها در نقاط پر رفت و آمد در شهرها و همچنین ایستگاه های اتوبوس و قطار و ترمینال فرودگاه ها توصیه می شود.
  • لباس پلیس امنیتی اسپانیا به رنگ سرمه ای تیره و لباس پلیس راهنمایی رانندگی این کشور آبی آسمانی است که در صورت نیاز به راهنمایی می توانید به آنها مراجعه کنید و در صورت وقوع جرم یا دزدی با اسکورت مأموران پلیس به نزدیک ترین ایستگاه پلیس راهنمایی خواهید شد.
  • در هنگام تردد در کنار خیابان کیف یا کوله پشتی خود را در موقعیتی نگهداری کنید که دور از دسترس افراد بزهکار سوار بر موتورسیکلت باشد.
  • در هنگام سفر به اسپانیا و در نقاط مختلف همواره پاسپورت و اوراق شناسایی خود را به همراه داشته باشید و البته از این اوراق در محلی مناسب و دور از دسترس افراد بزهکار نگهداری نمایید.
  • وجه نقد همراه خود و اشیای قیمتی خود را در نقاط شلوغ و پرتردد در معرض دید عموم قرار ندهید. همچنین در نقاط گردشگری که تردد افراد خارجی و گردشگران در آن مکان ها بیشتر است بسیار به اطراف خود توجه نمایید و از وسایل شخصی خود حفاظت نمایید. چرا که این مکان ها مورد توجه افراد بزهکار قرار دارد.
  • تمام تاکسی ها در سراسر اسپانیا موظف هستند مبلغ کرایه مسیرها را روی بدنه خودرو و همچنین در مکانی مناسب در داخل خودرو قرار دهند و مبلغ کرایه برای مسیرهای مشخص، مبلغی ثابت و ار پیش تعیین شده می باشد لذا قبل از استفاده از تاکسی درباره هزینه کرایه با راننده توافق کنید.

 

کسب اطلاعات بیشتر درباره سفر به اسپانیا

با استفاده از اطلاعات زیر میتوانید با دفتر اطلاعات گردشگری شهر مادرید ، به زبانهای اسپانیایی و انگلیسی در تماس باشید. آنها در مورد تمام اطلاعات و سوالات شما پاسخگو هستند و میتوانند برای سفر به این کشور شما را راهنمایی نمایند.

www.spain.info/en
Address: Calle del Cardenal Cisneros, 51, 28010 Madrid, Spain
Phone: +34 915 40 18 05

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید