۲۰ نکته طلایی درباره مسافرت با کودکان

آشنایی با ۲۰ نکته مهم و طلایی که برای مسافرت با کودکان به انها نیاز دارید. از تهیه ویزا و هتل، تا سرگرمی و مراقبت و تغذیه کودک

  • تاریخ انتشار : ۲۹ تیر ۱۳۹۷
  • تعداد نمایش : 51
  • دیدگاه ها : صفر

مسافرت با کودکان چگونه است؟ در سفر با کودکان چه نکاتی را باید مد نظر داشته باشیم؟

برای بیشتر افراد، تصور مسافرت در شرایطی که یک یا چند کودک همراه خود داشته باشند، کمی ترسناک بنظر می آید.
مسئله اینجاست که نیازهای کودکان در طول سفر، به یک پخش کننده موسیقی، کتاب مورد علاقه و یک کوله پشتی محدود نمی شود. آنها همیشه چیزی بیشتر می خواهند که می تواند دویدن در راهروی تنگ یک هواپیما در ارتفاع چند هزار پایی باشد یا درخواست برای پیاده شدن از اتومبیل و بازی با توپ در حالیکه شما از برنامه زمانی خودتان برای تحویل گرفتن اتاق از هتل به اندازه کافی عقب هستید!

این مطلب راهنمایی حرفه ای و مفید برای شما خواهد بود. اطمینان داشته باشید با رعایت این نکات، می توانید مسافرت به همراه کودکان را به تجربه ای دلنشین تبدیل کنید.

 

نسبت به شرایط خودتان واقع بین باشید

واقع بین باشید و برنامه ریزی زمانی کندتر از شرایط طبیعی برای خود در نظر بگیرید. به این معنی که وقتی همراه با کودکان به سفر می روید، هر یک از مراحل سفر و فعالیت های شما بیشتر از آنچه در ذهن دارید بطول خواهد انجامید. قبل از هر بار بیرون رفتن، زمانی برای آماده کردن بچه ها در نظر بگیرید.

کلافگی سفر با کودکان

نیاز به دستشویی، احساس گرسنی و تشنگی مسائلی است که وقتی یک کودک همراه شما باشد، اموری طبیعی محسوب می شوند. اگر برنامه بازدید از چند مکان را در ذهن دارید، واقع بین باشید چرا که شاید فرصت و زمان کافی برای بازدید از تنها یک از آن مکان ها برای شما فراهم شود.

 

دیگران را توجیه کنید

اگر به همراه خانواده ای دیگر سفر می کنید یا جمعی از دوستان مجرد یا زوج های بدون فرزند، در سفر شما را همراهی می کنند، آنها را در جریان شرایط خود قرار دهید و یادآور شوید مسافرت با کودکان کمی چالش برانگیز است و نیاز به صبر و شکیبایی بیشتری دارد. اگر برای بازدید از بعضی مکان ها دچار محدودیتی هستید سعی کنید با بقیه گروه هماهنگ باشید تا از بروز هر گونه ناراحتی در جریان سفر جلوگیری شود.

 

توجه به عوامل تحریک کننده آلرژی

اگر کودک شما به هر عامل خاص محیطی که تحریک کننده آلرژی محسوب می شود، حساسیت دارد به این نکته توجه کنید و تا حد امکان او را از چنین عواملی دور نگاه دارید.

توجه به سلامت کودکان در مسافرت

انواع غذاها، بعضی تنقلات، مواد مورد استفاده در پوشاک ، گرده بعضی گیاهان در فصولی خاص از سال، حضور در محیط های پرگرد و غبار و دمای هوا می توانند بعنوان عوامل تحریک کننده آلرژی در افراد مورد توجه خاص قرار داشته باشند.

 

وجود امکانات سرگرمی کودکان در محل اقامت

وجود امکانات سرگرمی کودکان در محل اقامت شما در طول مسافرت با کودکان می تواند تأثیری شگرف در آرامش والدین و همچنین سرگرمی و لذت کودکان در مسافرت داشته باشد.
اگر در هتل اقامت دارید مطمئن شوید که امکانات سرگرمی کودکان مانند اتاق اسباب بازی، سالن کودک و استخر کودکان در هتل فراهم شده باشد. همچنین اگر آپارتمان یا سوئیت اجاره می کنید از وجود فضای کافی برای بازی بچه ها در داخل ساختمان و یا فضای سبز در اطراف ساختمان اطمینان حاصل کنید.

 

اقامت در هتل هایی که برای کودکان تخفیف درنظر گرفته اند

وقتی به دنبال هتل مناسب برای اقامت در طول سفر هستید، به دنبال هتل هایی باشید که برای کودکان و حتی نوجوانان تخفیف ویژه در نظر گرفته اند. محسوب شدن کودکان در لیست مهمانان، حاصلی جز هزینه های بی مورد به دنبال نخواهد داشت زیرا هزینه هایی مانند صبحانه و سرویس اتاق برای شما منظور خواهد شد در حالیکه کودکان در سفر توجه خاصی به سرویس صبحانه هتل ها نخواهند داشت.

 

اطمینان از شرایط مرکز نگهداری کودکان در هتل

نگهداری از کودکان تنها به معنای نشاندن کودک در مقابل تلویزیون نیست.

مراقبت از کودک در مسافرت

اگر در نظر دارید کودک خود را به مرکز نگهداری کودکان در هتل بسپارید نسبت به شرایط داخلی مرکز، امکانات بازی و سرگرمی کودکان، ظرفیت سالن و تعداد کودکانی که در آن بازه زمانی در مرکز نگهداری می شوند اطمینان حاصل نمایید.

 

هتل های مجلل با لوازم لوکس مناسب بچه ها نیستند

توجه داشته باشید که با اقامت در هتل های بسیار مجلل و لوکس خطر شکسته شدن وسایل موجود در اتاق توسط کودکان شما را تهدید خواهد کرد.
در این سناریو شما مجبور خواهید شد علاوه بر هزینه های اقامت در هتل و دیگر هزینه های جانبی، خسارت وسایل و امکاناتی که توسط کودکان شکسته یا معیوب شده اند را بپردازید.  اقامت در هتل های با امکانات استاندارد و متعارف خطر پرداخت خسارت های هنگفت را از بین خواهد برد.

 

همراه داشتن اطلاعات پزشکی در مسافرت با کودکان

اگر کودک شما دارای وضعیت خاص پزشکی است یا از دارویی خاص مصرف می کند مطمئن شوید که دارو های موردنیاز را به همراه دارید همچنین دستور پزشک جهت خرید دارو های موردنیاز در صورت تمام شدن دارو ها را به همراه داشته باشید.
همچنین شرحی از پرونده پزشکی کودک در مواقع اضطراری می تواند کمکی مفید به پزشکان محسوب شود.

 

کسب اطلاع از وجود بیماری های اپیدمی در مقصد موردنظر

کودکان بسیار بیشتر از بزرگسالان نسبت به بیماری های اپیدمی مانند مالاریا، تب زرد و بیمار های مشابه آسیب پذیر هستند. سعی کنید قبل از هزیمت به سفر از بروز بیماری های اپیدمی در مقصد موردنظرتان اطلاع کسب نمایید و اگر نسبت به بروز موردی از ابتلا  الاعاتی کسب نمودید سفر خود را به تعویق بیندازید.

 

بسیاری کشورها برای کودکان ویزا صادر می کنند

اگر در جریان تهیه ویزا برای سفر به کشور مقصد، از شما خواسته شد که برای کودکان هم مانند بزرگسالان ویزا ارائه دهید، متعجب نشوید. بسیاری کشورها برای ورود کودکان درست مانند بزرگسالان ویزا صادر می کنند.

صدور ویزا برای کودکان

همراه داشتن کلیه مدارک قانونی

کلیه مدارک مرتبط با کودکان همراه خود را بهمراه داشته باشید بخصوص اگر کودکی را به فرزندی گرفته اید و یا پس از طلاق از همسر، کودک شما نزد یکی از والدین زندگی می کند بخاطر داشته باشید فارغ از اینکه کودک نزد کدامیک از والدین زندگی میکند، مدارک قانونی مربوطه را بهمراه داشته باشید.

 

تمرین مسافرت با کودکان

این ترفند درست مشابه مانور های نظامی برای سربازان محسوب می شود! قبل از مسافرت طولانی، تعدادی از تعطیلات اخر هفته را به تفریحات خانوادگی مانند رفتن به پیک نیک اختصاص دهید و در طی این تعطیلات آخر هفته، موارد لازم و ضروری را به کودکان اموزش دهید. همچنین آموزش موارد ایمنی در حین سفر و همچنین مسئولیت پذیری در هنگام سفر مواردی است که می توانید به کودکان آموزش دهید.

لذت بردن از مسافرت با کودکان

 

وسایل کمکی حمل کودک

این روزها وسایل کمکی متنوعی برای حمل کودک در دسترس شما قرار دارد. ساک های دستی ویژه وسایل کودک و همچنین تجهیزات Career کودک کمک بسیاری برای شما خواهد بود.

وسایل کمکی حمل کودک

این وسیله علاوه بر اینکه می تواند نقش تختخواب برای نوزادان را ایفا نماید، همچنین می تواند از پوست نوزاد در مقابل باد، ذرات گرد و غبار و نور خورشید محافظت کند. کاور پشت صندلی، پد های محافظ شانه، تشک مخصوص کودک، کاور گرمکن کریر کودک از دیگر لوازم جانبی و مفید برای راحتی بیشتر کودکان در حین مسافرت محسوب می شوند.

 

پشه بند مسافرتی برای کودک

استفاده از انواع پشه بندهای مسافرتی برای کالسکه، کریر کودک و حتی چادر بازی کودک توصیه می شود.

پشه بند مسافرتی برای کودک

اگر در طول سفر، زمان زیادی از شبانه روز بخصوص در زمان تاریکی هوا را در فضای بیرون سپری می کنید استفاده از پشه بند محافظی مناسب از کودکان در مقابل پشه ها و دیگر حشرات مزاحم محسوب می شود.

 

تعیین یک نقطه ملاقات در مکان های شلوغ

اگر در حال بازدید از یک مکان شلوغ مانند اماکن دیدنی تاریخی یا بازارهای شلوغ هستید به کودکان همراه آموزش دهید که اگر در شلوغی جمعیت از شما دور شدند و همدگیر را گم کردید در آن مکان خاص منتظر شما باشند.
این محل ملاقات می تواند باجه ورودی یا مکانی در نزدیکی سرویس بهداشتی باشد که بچه ها آنرا فراموش نکنند.

 

نصب پخش کننده DVD در پشت صندلی اتومبیل

این دستگاه یک ابزار مفید و تمام عیار است! خسته شدن کودکان در طول مسیر سفر مسئله ای طبیعی محسوب می شود چرا که محیط داخل اتومبیل برای کودکان پس از گذشت زمانی نه چندان طولانی تکراری می شود و در این شرایط کودکان شروع به ابراز نارضایتی و بهانه جویی می کنند. در همین لحظه است که پخش کننده DVD نقش فرشته نجات  را برای شما ایفا خواهد کرد و برای مدت زمانی طولانی کودک را مشغول خواهد ساخت.

 

همراه داشتن تعداد زیادی لباس های جایگزین

کودکان فعالیت زیادی دارند و بطور طبیعی توجهی به تمیز نگهداشتن لباس های خود ندارند. در مسافرت با کودکان ، لباس های جایگزین همراه داشته باشید تا در صورت خیس شدن یا کثیف شدن لباس کودکان بلافصله بتوانید نسبت به تعویض لباس اقدام کنید.

 

استفاده از صندلی کودک

در مسافرت های جاده ای حتماً و تحت هر شرایطی از صندلی مخصوص کودک استفاده نمایید. این صدنلی ها مخصوص فرم بدنی کودکان طراحی شده اند و ضمن نرمی و راحتی ، ایمنی کودک را در شرایط سفر جاده ای و تکان های احتمالی اتومبیل تأمین می کند.

استفاده از صندلی کودک در مسافرت با کودکان

 

دقت در انتخاب رستوران

اگر منطقه یا کشور مقصد مسافرت شما، دارای شرایط نامطلوب از لحاظ استانداردهای تهیه مواد غذایی است برای صرف غذا به رستوران ها و سالن های غذاخوری بروید که شلوغ تر باشند چرا که احتمال استفاده از مواد غذایی مانده در این رستوران ها کمتر خواهد بود.

مسافرت با بچه کوچک

 

دقت کنید که کودکان همراه شما به مقدار کافی آب بنوشند

کودکان بطور طبیعی فقط در مواقع احساس تشنگی آب می نوشند اما در مواقعی که در مسافرت به سر می برید با توجه به فعالیت بیشتر کودکان در بازه های زمانی معین آنها را مجاب کنید آب بنوشند تا دچار عوارض ناگهانی کمبود آب بدن نشوند.

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید