راهنمای سفر به ولگوگراد – معرفی بناهای تاریخی و مکانهای گردشگری ، رستوران ها و هتل های شهر

در این مطلب مهمترین مکانها و بناهای گردشگری شهر ولگوگراد را معرفی خواهیم کرد. ولگوگراد یکی از شهرهای میزبان بازیهای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه است که البته پذیرای تیم ملی ایران نخواهد بود ، اما به لحاظ جاذبه های توریستی و گردشگری یکی از شهرهای مهم و زیبای کشور روسیه به حساب می آید. گشت […]

 • تاریخ انتشار : ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
 • تعداد نمایش : 130
 • دیدگاه ها : صفر

در این مطلب مهمترین مکانها و بناهای گردشگری شهر ولگوگراد را معرفی خواهیم کرد.

ولگوگراد یکی از شهرهای میزبان بازیهای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه است که البته پذیرای تیم ملی ایران نخواهد بود ، اما به لحاظ جاذبه های توریستی و گردشگری یکی از شهرهای مهم و زیبای کشور روسیه به حساب می آید.

گشت و گذار در ولگوگراد

ولگوگراد یکی از محبوب ترین مراکز گردشگری در جنوب روسیه محسوب می شود که بخش عمده آن به دلیل پیشینه تاریخ این شهر در جنگ جهانی دوم و همچنین موقعیت جفرافیایی ولگوگراد در مجاورت رود ولگا می باشد. مکان های تاریخی و بناهای یادبود و موزه های تاریخی و هنری مانند موزه پانورامای نبرد استالینگراد از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر محسوب می شوند. مجسمه غول پیکر ندای مادر وطن که یادبود مقاومت تاریخی مردم استالینگراد در مقابل ارتش آلمان در جنگ جهانی دوم است سمبل این شهر محسوب می شود و یکی از زیباترین مجسمه های یادبود در سراسر جهان شناخته می شود.

نمایی زیبا از مجسمه غول پیکر ندای مادر وطن

نمایی زیبا از مجسمه غول پیکر ندای مادر وطن

یکی از بهترین روشها برای گشت و گذار در ولگوگراد شرکت در تورهای گردشگری و تورهای پیاده روی (Walking tour) و بازدید از مکان های دیدنی ولگوگراد همراه با راهنمایی این تورها است. از محبوب ترین تورهای گشت و گذار در ولگوگراد تور بازدید از موزه و بنای یادبود سربازان ارتش روسیه که در نبرد مشهور استالینگراد تحت فرماندهی ژنرال شومیلوف از بخش جنوبی شهر محافظت کردند. یکی دیگر از مکان های دیدنی در این تور بنای یادبود ۱۵ متری بیاد سربازانی که برای حفاظت از استالینگراد کشته شده اند در میدان چکیستوف (Chekistov Square) و در نهایت بازدید از میدان یادبود خلبانان (Fallen Fighters Square) می باشد. هزینه شرکت در این تور ۴ ساعته برای هر نفر حدود ۶۴۰۰ روبل روسیه است.

نمایی زیبا از میدان چکیستوف (Chekistov Square)

نمایی زیبا از میدان چکیستوف ولگوگراد (Chekistov Square)

نمایی از میدان یادبود خلبانان - Fallen Fighters Square ولگوگراد ، روسیه

نمایی از میدان یادبود خلبانان – Fallen Fighters Square ولگوگراد ، روسیه

یکی دیگر از تورهای مربوط به تاریخ جنگ جهانی در ولگوگراد (استالینگراد سابق) که به میدان سرباز شناخته می شود. میدان سرباز (Soldier Field) در واقع مجموعه مزارعی وسیع به وسعت ۲۰ کیلومتر است که در روستای Orlovka در نزدیکی ولگوگراد واقع شده است و در جریان نبرد استالینگراد هزاران نفر از سربازان روسی و آلمانی در این منطقه کشته شده اند. تنها در یکی از انبارهای مهمات متعلق به ارتش آلمان در این منطقه، بیش از ۶۰۰۰ انواع بمب و مهمات جنگی کشف شده است. هزینه شرکت در این تور ۲ ساعته برای هر نفر حدود ۵۰۰۰ روبل روسیه است.

تصویری از مجسمه میدان سرباز - Soldier Field ولگوگراد روسیه

تصویری از مجسمه میدان سرباز – Soldier Field ولگوگراد روسیه

تور بازدید از صومعه تاریخی تزاریتسینو (Tsaritsyno) می تواند یکی از گزینه های مطلوب در بین تورهای گردشگری ولگوگراد محسوب شود. صومعه تاریخی تزاریتسینو از مکان های مذهبی و مورد احترام مسیحیان ارتدوکس روسیه است که در ساختمانی که تا ۴ طبقه در زیرزمین ساخته شده قرار دارد. یکی از دلایل محبوبیت این ساختمان برای گردشگران رفت و آمد راسپوتین (Grigori Rasputin) راهب و سیاستمدار مشهور روسی بوده است. راسپوتین قدرت کلام و نفوذ بسیار عجیب در خانواده تزار روس داشت و بسیاری او را دارای قدرتی ماورایی می دانستند. یش‌بینی انقلاب روسیه توسط راسپوتین از معروفترین پیش‌بینی‌ها در تاریخ به حساب می‌آید. هزینه شرکت در این تور ۴ ساعته برای هر نفر حدود ۷۸۰۰ روبل روسیه است.

 

 

تور بازدید از مجموعه گردشگری و زیبای یادبود قهرمانان نبرد استالینگراد در Mamayev Kurgan که مجسمه عظیم و باشکوه ندای میهن (Motherland Calls) در این مکان قرار دارد که یکی از زیباترین مجسمه های غول پیکر در سراسر جهان محسوب می شود. این تور شامل بازدید از تمام منطقه بنای یادبود که بر فراز تپه ای بلند و مشرف به شهر ولگوگراد قرار دارد شامل میدان مقاومت، میدان قهرمانان، بنای یادبود آرامگاه سربازان جنگ، تالار قهرمانان ارتش، کلیسای Church of All Saints و مجسمه زیبای Motherland Calls می باشد. مدت زمان این تور ۱٫۵ ساعت و هزینه شرکت در این تور برای هر نفر حدود ۳۶۰۰ روبل روسیه است.

یادبود سنگی قهرمانان نبرد استالینگراد - Mamayev Kurgan

یادبود سنگی قهرمانان نبرد استالینگراد جنگ جهانی دوم

یادبود سنگی قهرمانان نبرد استالینگراد – Mamayev Kurgan

تور بازدید از آرامگاه یادبود سربازان کشته شده در نبرد استالینگراد یکی دیگر از برنامه های بازدید موردعلاقه دوستداران تاریخ محسوب می شود. این مکان آرامگاه ابدی بیش از ۱۹٫۰۰۰ سرباز روسی، ۶۰٫۰۰۰ سرباز آلمانی و حدود ۲۰۰۰ سرباز رومانیایی است که در جریان نبرد سهمگین استالینگراد جان خود را از دست داده و در اینجا دفن شده اند. این منطقه در بین سالهای ۱۹۴۲ تا ۱۹۴۳ شاهد یکی از هولناک ترین جنگ های تاریخ بشر بوده که نه تنها بیش از ۱۰۰٫۰۰۰ نفر در همین مکان بلکه بیش از ۲ میلیون نفر را در سراسر منطقه استالینگراد به کام مرگ کشاند و امروزه چندین مجسمه و بنای یادبود برای این سربازان را در خود جای داده است. نکته جالب اینجاست که دولت روسیه بخش هایی از این منطقه را به یادبود سربازان آلمانی اختصاص داده است تا یادآور بیهودگی جنگ ها و نشان از اهمیت دوستی و صلح بین ملتها باشد. هزینه شرکت در این تور برای هر نفر حدود ۶۵۰۰ روبل روسیه است.

مجسمه و بنای یادبود سربازان جنگ جهانی دوم

مجسمه و بنای یادبود سربازان جنگ جهانی دوم

غذا و رستوران های ولگوگراد

محبوب ترین رستورانها در ولگوگراد از نگاه گردشگران خارجی را به شما معرفی می کنیم.

رستوران Hungry

محبوب ترین رستوران شهر که انواع پیتزا، غذاهای گوشتی و دریایی و انواع سالاد خوشمزه را می توانید در اینجا پیدا کنید و لذت ببرید.

رستوران Hungry شهر ولگوگراد

متوسط نرخ هر پرس غذا:  ۴۰۰ روبل
ساعات کار:   ۱۰ صبح تا نیمه شب
آدرس: alleya Geroyev 5

رستوران Bar & Grill

بهترین استیک در ولگوگراد در یکی از بهترین نقاط شهر در مقابل سالن تئاتر مرکز هنریPavshikh Bortsov قرار دارد. انواع استیک و غذاهای گوشتی و دریایی با بهترین کیفیت در این رستوران سرو می شود.

رستوران Bar & Grill

متوسط نرخ هر پرس غذا:  ۸۰۰ روبل
ساعات کار:   ۱۲ ظهر تا نیمه شب
آدرس: ul Mira 5

رستوران Rimini

بهترین رستوران ایتالیایی در ولگوگراد که در خیابان Gagarina واقع شده. این رستوران  با دکوراسیون بسیار عالی بهترین پیتزاهای ایتالیایی و غذاهای محبوبی مانند پاستا، اسپاگتی و انواع همبرگر و استیک همراه با انواع سالاد را سرو می کند.

رستوران Rimini

متوسط نرخ هر پرس غذا:  ۲۵۰ تا ۴۰۰ روبل
ساعات کار:   ۱۱ صبح تا نیمه شب
آدرس: ul Gagarina 9

کافه رستوران Grand Café

این کافه دنج و درجه یک در ساختمان هتل ولگوگراد در محبوب ترین و شلوغ ترین نقطه از شهر واقع شده و بهترین مکان در ولگوگراد برای تماشای زندگی در شهر، یک وعده غذای کم حجم و کمی استراحت و نوشیدن یک فنجان قهوه است.

کافه رستوران Grand Café

متوسط نرخ هر پرس غذا:  ۲۶۰ تا ۴۵۰ روبل
ساعات کار:   ۸ صبح تا ۶ صبح (فقط ۲ ساعت در شبانه روز بسته است)
آدرس: ul Mira 12

رستوران Na Allee

آشپزی گرجی یکی از متنوع ترین و لذیذترین غذاهای روسی شناخته می شود و این رستوران، بهترین رستوران گرجی در ولگوگراد است که حال و هوایی خانوادگی و لوکس دارد و بهترین مکان برای صرف غذا همراه خانواده محسوب می شود.

رستوران Na Allee

متوسط نرخ هر پرس غذا:  ۳۵۰ روبل
ساعات کار:   ۹ صبح تا ۱۱ شب
آدرس: alleya Geroyev 3

رستوران Bochka

رستورانی جمع و جور و بسیار دوست داشتنی در منطقه تجاری شهر که بخصوص از هنگام غروب و با اجرای موسیقی زنده بسیار مورد علاقه بسیاری از اهالی ولگوگراد قرار دارد.

رستوران Bochka

متوسط نرخ هر پرس غذا:  ۲۰۰ تا ۴۰۰ روبل
ساعات کار:   ۱۱ صبح تا نیمه شب
آدرس: Sovetskaya ul 16

 

اقامت در ولگوگراد

شهر ولگوگراد حدود ۳۰۰ مرکز اقامتی، هتل و آپارتمان های اجاره ای در سطوح مختلف از امکانات رفاهی را در خود جای داده است. کمترین مبلغ کرایه در مراکز اقامتی در شهر ولگوگراد ۲۵ تا ۵۰ هزارتومن در معمولی ترین مسافرخانه ها و پناهگاه های مسافری می باشد. مبلغ کرایه اقامت در هتل های ۱ و ۲ ستاره بین ۷۵ تا ۲۵۰ هزارتومن، هتل های ۳ و ۴ ستاره بین ۱۵۰ تا ۵۵۰ هزارتومن و متوسط کرایه اقامت در هتل های پنج ستاره بین ۶۰۰٫۰۰۰ تا ۱٫۱۰۰٫۰۰۰ در ازای هر شب اقامت در این هتل ها است.

نمایی زیبا ازهتل پنج ستاره Hotel Volgograd

نمایی زیبا ازهتل پنج ستاره Hotel Volgograd

نام بردن از کلیه هتل ها و مراکز اقامتی خوب و معتبر ولگوگراد در این مطلب امکان پذیر نمی باشد و بطور جداگانه در مطلبی دیگر به آن خواهیم پرداخت در این مطلب به ذکر نام تعدادی از هتل های محبوب و پرفروش که در شهر ولگوگراد فعالیت می کنند بسنده می کنیم.

 • هتل Hotel Volgograd
 • هتل City Hotel
 • هتل Plaza Hotel
 • هتل Park Inn by Radisson
 • هتل Hotel Gallery Park
 • هتل Hilton Volgograd
 • هتل Hilton Garden Inn
 • هتل Stariy Stalingrad
 • هتل Hotel Intourist
 • هتل Prestige Hotel Seven Kings
 • هتل Yuzhny Hotel

 

نکات امنیتی در ولگوگراد

 • هنگام حضور در مناطق شلوغ و پرتردد هرگز پول، اشیای باارزش، مدارک شناسایی و هر چه که برایتان اهمیت دارد را در جیب های بیرونی کوله پشتی و یا جیب پشتی شلوارتان قرار ندهید.
 • در نقاط پرازدحام و شلوغ مانند ایستگاه های اتوبوس، مترو و ترمینال فرودگاه مراقب وسایل همراه، گوشی تلفن همراه، دوربین های عکاسی گرانقیمت و کیف پول و اوراق شناسایی خود باشید.
 • برای تبدیل ارز فقط به شعبه ها و مراکز رسمی تبادل ارز مراجعه کنید و از هر گونه تبادل توافقی با افرادی که در خیابان ها پرسه می زنند خودداری کنید.
 • تا حد امکان از ارتباط نزدیک و بیش از حد دوستانه با افراد ناآشنا پرهیز کنید و همینطور در محیط های عمومی مانند رستوران ها و مراکز تفریحی از هرگونه درگیری لفظی یا فیزیکی اجتناب کنید.

مراکز اطلاعات گردشگری ولگوگراد
Tourist Information Center of Volgograd Region
Address: Gagarina St., 12, Volgograd, Russia
Phone: +7 844 252-98-93
Website : http://welcomevolgograd.com

در ادامه تصاویری زیبا از مناطق گردشگری و جاذبه های توریستی شهر ولگوگراد

عکس زیبا از میدان چکیستوف ولگوگراد Chekistov Square

عکس زیبا از میدان چکیستوف ولگوگراد روسیه Chekistov Square

میدان سرباز ولگوگراد روسیه - Soldier Field

قبرستان سربازان جنگ جهانی دوم در ولگوگراد - میدان سرباز

بیش از 10 هزار سرباز جنگ جهانی در شهر ولگوگراد دفن شده اند - میدان سرباز ، Soldier Field

یادبود قهرمانان نبرد استالینگراد - جنگ جهانی

یادبود قهرمانان نبرد استالینگراد – جنگ جهانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید