معرفی جاهای دیدنی فلورانس

گشت و گذار و معرفی برترین جاهای دیدنی فلورانس ، از کلیسای جامع فلورانس (سانتا ماریا دل فیوره) تا موزه ملی بارگلو ، میدان تاریخی دلا سیگنوریا و…

 • تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۳۹۷
 • تعداد نمایش : 82
 • دیدگاه ها : صفر

گشت و گذار و معرفی جاهای دیدنی فلورانس

فلورانس، یکی از زیباترین شهرهای جهان بشمار می رود که با کلیساها و ساختمان های تاریخی و زیبا که در خود جای داده ، به خاستگاه رنسانس (Cradle of the Renaissance : la culla del Rinascimento) مشهور شده است.

مشهورترین جاذبه دیدنی و گردشگری در سفر به فلورانس، بازدید از کلیسای جامع Santa Maria del Fiore با گنبد بسیار زیبا و جالب توجه که به The Duomo مشهور است و توسط معمار برجسته ایتالیایی Filippo Brunelleschi ساخته شده است.
برج ناقوس بسیار بلند Campanile و ساختمان تاریخی Baptistery نیز از دیگر جاذبه های دیدنی محبوب فلورانس بشمار می روند.

معرفی بهترین مکانهای تاریخی و دیدنی شهر فلورانس

بافت تاریخی شهر فلورانس که در مرکز این شهر واقع شده است، در فهرست رسمی میراث جهانی سازمان یونسکو قرار دارد و سالیانه میلیونها گردشگر خارجی برای بازدید و گشت و گذار در جاذبه های دیدنی فلورانس، به این شهر سفر می کنند.
در اینجا تعدادی از مهم ترین و محبوب ترین جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی شهر فلورانس را به اختصار معرفی می شود.

 

موزه هنری اوفیتزی (Galleria degli Uffizi)

بدون شک یکی از مشهورترین موزه های هنری در سراسر جهان که مجموعه ای بسیار زیبا، دیدنی و گرانبها از آثار نقاشی دوره رنسانس و مجسمه ها و پیکره هایی از دوران هنر کلاسیک را در خود جای داده است.
آثار نقاشی با شهرتی جهانی مانند The Birth of Venus و Primavera از ساندرو باتیچلی (Sandro Boticelli) و Venus of Urbino اثر تیتیان (Titian) از مشهورترین نقشی هایی هستند که در این موزه در معرض نمایش عموم قرار گرفته اند.

گالری هنری اوفیتزی (The Uffizi Gallery) در فلورانس

در مقابل این موزه همیشه صف هایی طولانی برای ورود به محوطه و سالن های اصلی تشکیل می شود و انتظار چندساعته برای ورود، مسئله ای عادی است.
می توانید از طریق شماره تلفن  بلیط خود را رزرو کنید و با حضور در ورودی شماره ۳ موزه، بلیط خود را در ازای پرداخت ۲۴ یورو دریافت کرده و وارد موزه شوید.
بلیط های معمولی با قیمت ۲۰ یورو فروخته می شوند. همچنین در باجه اصلی فروش بلیط، برای ورود بدون معطلی به موزه، بلیط های ویژه و با قیمت بالاتر در نظر گرفته شده است.

کلیسای تاریخی سانتا ماریا دل فیوره (Santa Maria del Fiore) – کلیسای جامع فلورانس

کلیسای جامع یکی از محبوبترین و زیباترین جاهای دیدنی فلورانس محسوب میشود و سالانه صد ها هزار گردشگر از آن دیدن میکنند.

یکی از زیباترین کلیساهای ساخته شده در تاریخ که سمبل هنر معاری عصر رنسانس و البته شهر فلورانس بشمار می رود و به آن لقب گنبد فلورانس (Duomo di Firenze) را داده اند.

کلیسای تاریخی سانتا ماریا دل فیوره (Santa Maria del Fiore) - کلیسای جامع فلورانس

کلیسای جامع فلورانس

گنبد بزرگ و زیبای این کلیسا یکی از زیباترین موارد موجود از تلفیق علم مهندسی و هنر معماری رنسانس محسوب می شود که اثری جاودان از هنرمند و معمار مشهور ایتالیایی، Brunelleschi است.
در محوطه مجاور کلیسا، مجسمه ای از Brunelleschi ساخته و قرار داده شده که در حالتی از رضایت به گنبد کلیسای سانتا ماریا دل فیوره نگاه می کند.

گنبد بزرگ و زیبای کلیسای سانتا ماریا دل فیوره

بازدیدکنندگان می توانند از طریق پلکانی با ۴۶۴ پله به بالاترین نقطه گنبد بروند و از تماشای منظره بی نظیر شهر فلورانس لذت ببرند.
بازدید از کلیسا رایگان است اما برای بالارفتن از پلکان و تماشای منظره شهر از فراز گنبد، باید ۱۵ یورو بپردازید.

 

گالری هنری آکادمیا (Accademia Gallery)

یکی دیگر از جاهای دیدنی فلورانس که حتما در سفر به این شهر باید سری به آنجا بزنید گالری هنری آکادمیا است. این گالری هنری با آثار هنری و نقاشی از هنرمندان مشهور ایتالیا بخصوص میکل آنجلو از محبوبیت زیادی نزد گردشگران برخوردار است. مجسمه مشهور و بی نهایت زیبای دیوید (David) با بیش از ۵ متر ارتفاع، اثر میکل آنجلو که اخیراً در پروژه ای پرهزینه بطور کامل بازسازی و مرمت شده است، به همراه مجسمه ناتمام بردگان (Slaves) در این موزه نگهداری می شوند.

گالری هنری آکادمیا (Accademia Gallery) فلورانس

عکاسی از محیط داخلی موزه و آثار در معرض نمایش، بدون استفاده از فلش، مجاز است و مدت زمان متوسط انتظار برای ورود به موزه، حدود یک ساعت است که در اوقات خلوت سال، ممکن است این مدت زمان، کمتر باشد.

قیمت بلیط ورودی این موزه  ۱۲٫۵ یورو است، اگر هدف شما از بازدید فقط دیدن مجسمه های میکل آنجلو است، مطلع باشید که نسخه بدل و کاملاً مشابه این مجسمه ها در کاخ Palazzo Vecchio وجود دارد که ورودی آن رایگان و عکسبرداری حرفه ای در آنجا آزاد است!

 

موزه ملی بارگلو (National Museum of Bargello)

این موزه یکی از مهم ترین مراکز هنری فلورانس بشمار می رود که مجموعه ای از بهترین آثار نقاشی و مجسمه های متعلق به عصر رنسانس را در خود جای داده است.

معرفی جاهای دیدنی فلورانس : موزه ملی بارگلو (National Museum of Bargello)

ساعات کار موزه از ۸:۱۵ صبح تا ۱:۳۰ بعدظهر روزهای سه شنبه تا یکشنبه است با این توضیح که در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه و روز اول می، موزه تعطیل بوده و در دومین و چهارمین دوشنبه هر ماه، برای بازدید علاقمندان باز می باشد.

در بازدید از این موزه فرصت تماشای آثار هنری بی نظیر از هنرمندانی مشهور مانند Michelangelo ، Donatello ، Ammannati ، Bandinelli ، Giambologna ، Andrea and Jacopo Sansovino ، Desiderio da Settignano و Antonio Rossellino را در اختیار خواهید داشت. قیمت بلیط ورودی، ۱۱٫۵ یورو تعیین شده است.

 

برج ناقوس گیوته (Giotto’s Campanile)

برج ناقوس گیوته، یکی از چهار نماد اصلی شهر فلورانس است که از زیباترین آثار معماری عصر رنسانس محسوب می شود.

این برج ۸۵ متری با نمایی بسیار زیبا ساخته شده از سنگ مرمر، بخشی از ساختمان کلیسای جامع تاریخی شهر فلورانس Florence Cathedral است که در مجاورت کلیسای سانتا ماریا دل فیوره و صومعه تاریخی سنت جان در محوطه میدان Piazza del Duomo واقع شده است.

برج ناقوس گیوته در مجاورت سانتا ماریا دل فیوره (Giotto's Campanile)

بر فراز این برج، منظره ۳۶۰ درجه از شهر زیبای فلورانس قابل مشاهده است که ورود به آن با بلیط خریداری شده برای منظره گنبد کلیسای سانتا ماریا دل فیوره برای گردشگران امکان پذیر است.

 

قصر تاریخی ویچیو (Palazzo Vecchio)

قصر تاریخی ویچیو ، یکی از جاهای دیدنی فلورانس است.تالار قدیمی و ساختمان شهرداری فلورانس که سراسر شاهکاری از هنر معماری بشمار می رود و درهر گوشه و کنار این ساختمان، اثری هنری خودنمایی می کند.

یک نمونه بازسازی شده از مجسمه مشهور دیوید، اثر ماندگار میکل آنجلو در مقابل درب ورودی ساختمان قرار دارد که بسیار زیبا و دیدنی است.
مجسمه اصلی برای محافظت در مقابل آسیب های محیطی و طبیعی به موزه هنری آکادمیا منتقل شده است.

قصر تاریخی ویچیو (Palazzo Vecchio)

قصر ویچیو، مجموعه ای بسیار کم نظیر از آثار هنری شامل نقاشی ها، مجسمه ها و پیکره ها، سازه های زیبای معماری داخلی و بیرونی ساختمان و نگاره های هنری بر روی دیوارها و سقف داخلی ساختمان است که همگی به صر رنسانس تعلق دارند. بازدید از قصر ویچیو مانند کلیسای سانتا ماریا دل فیوره، یکی از باید های سفر به فلورانس محسوب می شود.

 

بازار قدیمی دل پورکلینو (Mercato del Porcellino)

این بازار در نزدیکی قصر ویچیو یکی از محله های قدیمی شهر فلورانس با حال و هوایی نوستالژیک و معماری بسیار جالب توجه است که بخاطر آب نمای بسیار زیبا و مجسمه گراز برنزی متعلق به قرن ۱۶ میلادی از شهرت و محبوبیت زیادی در نزد گردشگران و همینطور اهالی فلورانس برخوردار است.

مطابق روایتی محلی در فلورانس اگر در حالیکه این گراز را نوازش می دهید، یک سکه در دهانش بگذارید، هر آرزویی که در دلتان داشته باشید برآورده خواهد شد!
روایتی که اگرچه فانتزی اما بسیار دلنشین و دوست داشتنی است و این گراز برنزی را به یکی از شخصیت های مشهور و محبوب فلورانس تبدیل کرده است.

گردشگران برای گرفتن عکس یادگاری به این بازار می آیند که بهترین زمان برای عکاسی در شب و بعد از بسته شدن مغازه ها است.
یکی دیگر از دیدنی های این بازار، کفپوش سنگ مرمر مشهور به Stone of Shame است که در گذشته، افراد بزهکار قبل از روانه شدن به زندان یا انجام مجازات به این محل آورده می شدند.

 

پل پونته ویچیو (Ponte Vecchio)

یکی از جاهای دیدنی فلورانس که از دیدنش شگفت زده خواهید شد پل پونته ویچیو است.

قدیمی ترین و مشهورترین پل ساخته شده بر روی رودخانه آرنو (Arno) در فلورانس که تنها پل نجات یافته از جنگ جهانی دوم در شهر فلورانس محسوب میشود.

پونته ویچیو که در زبان ایتالیایی، به معنی پل قدیمی است در یکی از مناطق زیبا و نوستالژیک فلورانس واقع شده و مغازه هایی به سبک قدیمی که اغلب فروشنده جواهرات و بدلیجات هستند بر روی این پل، زیبایی و جذابیت خاصی به آن بخشیده اند.
البته این پل تنها جنبه زیبایی ندارد و پیاده روی سنگفرش که از روی این پل می گذرد، راه ارتباطی موزه اوفیتزی و قصر تاریخی مدیچی محسوب می شود.

 

کلیسای تاریخی سانتا کروچه (Santa Croce)

این کلیسای تاریخی بیش از پیشینه تاریخی و خصوصیات معماری به دلیل قرارداشتن آرامگاه تعدادی از مشاهیر تاریخ کشور ایتالیا از جمله گالیله (Galileo) دانشمند مشهور، میکل آنجلو (Michelangelo) هنرمند نقاش و مجسمه ساز، ماکیاولی (Machiavelli) نظریه پرداز سیاسی، دانته (Dante) شاعر و نویسنده ایتالیایی و بسیاری دیگر، از شهرت و محبوبیت خاصی در بین مکان های تاریخی شهر فلورانس برخوردار است.

یکی از جاذبه های دیدنی در کلیسای سانتاکروچه، مجسمه مسیح مصلوب (Crucifix) اثر هنرمند ایتالیایی Cimabue است که اگر چه در سیل ویرانگر سال ۱۹۶۶ آسیب دیده است اما همچنان بسیار زیباست.

 

کلیساهای تاریخی سانتا ماریا نوولا (Santa Maria Novella)

این کلیسا در نزدیکی ایستگاه مرکزی قطار یکی از زیباترین مکان های مذهبی فلورانس بشمار می رود که از معماری داخلی هنری و بسیار زیبایی برخوردار است.

کلیساهای تاریخی سانتا ماریا نوولا (Santa Maria Novella)

مانند بسیاری دیگر از مکان ها و ساختمان های تاریخی فلورانس، این کلیسا نیز از نمونه های زیبا و باارزش معماری عصر رنسانس محسوب می شود که بخوبی حفظ و نگهداری شده و قطعاً ارزش بازدید را دارد.

 

باغ های بابلی (Boboli Gardens)

این پارک بسیار زیبا درست در پشت محوطه کاخ پیتی (Borghese) قرار گرفته و با طراحی فضای سبز بسیار زیبا ، آثار هنری آنتیک متعلق به دوران رومیان باستان و مجسمه هایی که به قرن ۱۶ میلادی تعلق دارند یکی از خاص ترین پارک های عمومی در اروپا محسوب می شود.

باغ های بابلی (Boboli Gardens)

در این پارک علاوه بر فضای سبز و پیاده روی می توانید از دیدن مناظر زیبای کلیسای دل فیوره و گنبد این کلیسا لذت ببرید. قیمت بلیط ورودی این پارک ۱۳ یورو است.

 

میدان تاریخی دلا سیگنوریا (Piazza della Signoria)

دلا سیگنوریا یکی دیگر از جاهای دیدنی فلورانس محسوب میشود.

این میدان که به شکل L انگلیسی ساخته شده است، مرکز زندگی روزمره اهالی شهر فلورانس بشمار می رود و دفاتر بسیاری از ادارات دولتی فلورانس در ساختمان های محوطه این میدان واقع شده است.

میدان تاریخی دلا سیگنوریا (Piazza della Signoria)

این میدان، شاهد بسیاری از وقایع تاریخی شهر فلورانس مانند محاکمه و تبعید دانته آلگیری در ۱۳۰۱ میلادی، شورش علیه خاندان مدیچی در ۱۴۷۸ میلادی بوده است و مجسمه دیوید، اثر مشهور میکل آنجلو تا سال ۱۸۷۳ میلادی در این میدان قرار داشت و بعد از آن به موزه آکادمیا منتقل شد.

 

از دیگر جاذبه های دیدنی شهر فلورانس:

 • میدان دلا ریپابلیکا (Piazza della Repubblica)
 • کافه گوبه روتزه (Giubbe Rosse café)
 • کاخ تاریخی پیتی (Pitti Palace)
 • موزه دلا اپرا دل دومو (Museo dell’Opera del Duomo)
 • موزه گوچی (Gucci Museum)
 • میدان میکل آنجلو (Piazzale Michelangelo)
 • گورستان سنت مینیاتو (San Miniato al Monte)
 • صومعه تاریحی سنت فیلیشیتا (Santa Felicita)

موزه گوچی فلورانس

موزه گوچی فلورانس

برچسب ها : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید