معرفی بناهای تاریخی و مکانهای گردشگری، رستوران ها و هتل های یکاترینبرگ

معرفی بهترین مکانهای دیدنی و تاریخی یکاترینبرگ و برترین رستوران های شهر

 • تاریخ انتشار : ۴ اسفند ۱۳۹۶
 • تعداد نمایش : 114
 • دیدگاه ها : صفر

معرفی شهر یکاترینبرگ روسیه

در این مقاله به معرفی بهترین مکانهای دیدنی و تاریخی یکاترینبرگ میپردازیم و همچنین با تعدادی از برترین رستوران های شهر یکاترینبرگ آشنا میشویم ، نکات امنیتی که باید در سفر به این شهر مد نظر داشته باشید را به شما گوشزد میکنیم و همچنین لیست هتل های برتر شهر را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

نمایی زیبا از شهر یکاترینبرگ

 

گشت و گذار در شهر یکاترینبرگ

یکاترینبرگ بعنوان چهارمین شهر بزرگ و پرجمعیت روسیه همچنین یکی از مراکز اجتماعی و فرهنگی این کشور نیز محسوب می شود و نقاط دیدنی و تاریخی متعددی برای بازدید گردشگران در این شهر وجود دارد. یکی از گزینه های ایده آل برای گشت و گذار در یکاترینبرگ ثبت نام در یکی از تورهای پیاده روی در جاذبه های گردشگری شهر (walking tour) است که این تورها با راهنمای حرفه ای تجربه ای ماندگار و لذت بخش از سفر به یکاترینبرگ به شما ارائه می دهند.

 

تور پیاده روی (City Orientation Walk) یکی از بهترین تورهای در حال برگزاری در شهر است که طی بطول ۵ کیلومتر در ۳ ساعت انجام می شود و با شرکت در این تور از تعداد ۱۴ مکان از جاذبه های گردشگری یکاترینبرگ بازدید خواهید کرد. از مهم ترین جاذبه های گردشگری که در همین تور نیز مورد بازدید قرار می گیرند موارد زیر قابل اشاره هستند.

 

میدان ۱۹۰۵ (Square of 1905)

این میدان بسیار قدیمی در مقابل کلیسای جامع اپیفانی (Epiphany Cathedra) از سال ۱۹۳۰ به شکل کنونی ساخته شده و محل اصلی تمام گردهمایی های مردم شهر یکاترینبرگ محسوب می شود. مهم نیست که موضوع چه باشد!

میدان 1905 شهر یکاترینبرگ

جشن سال نو، گردهمایی طرفداران فوتبال یا تحصنی اعتراض آمیز، مردم در همین میدان جمع می شوند و این میدان شاهد وقایع تاریخی بسیاری در شهر یکاترینبرگ بوده است. نامگذاری این خیابان اشاره به وقایع انقلاب اکتبر و سقوط امپراطوری تزار روس دارد که در همین میدان درگیری های انقلابی بسیار شدیدی رخ داد و بیانیه حزب بلشویک روسیه برای اولین بار در سال ۱۹۰۵ همین میدان قرائت شده است.

 

ساختمان شهرداری یکاترینبرگ (Yekaterinburg City Administration)

این ساختمان زیبا در پنج طبقه ساخته شده و با معماری کلاسیک، آجرهای به رنگ قرمز و برج بلند ساعت در مرکز نمای بیرونی ساختمان، از مشهورترین جاذبه های گردشگری یکاترینبرگ محسوب می شود.

ساختمان شهرداری یکاترینبرگ - سفر به شهر یکاترینبرگ

محوطه روبروی ساختمان محیطی بسیار ایده آل برای ثبت عکسهای یادگاری است. این ساختمان در واقع در مجاورت میدان ۱۹۰۵ قرار دارد و در دوران اتحاد جماهیر شوروی ساخته شده و معماری خاص ساختمان های این دوره که به سبک معماری استالین مشهور است در این ساختمان مشاهده می شود.

 

پلوتینکا (City Dam : Plotinka)

یکی از زیباترین سازه های ساخته شده در یکاترینبرگ در سال ۱۷۲۳ ساخته شده است و به نوعی سمبل پایه های صنعتی شهر محسوب می شود.

پلوتینکا شهر یکاترینبرگ - جاذبه های گردشگری روسیه

بازدید از پلوتینکا که در مرکز شهر واقع شده از بایدهای سفر به یکاترینبرگ محسوب می شود. محوطه این آب بند بسیار زیباست و چندین سازه یادبود و مجسمه هایی از بنیان گذاران شهر یکاترینبرگ در کنار مناظر بسیار عالی برای ثبت عکس های یادگاری در اینجا وجود دارد.

دیدنی های شهر یکاترینبرگ - جاذبه های گردشگری شهر یکاترینبرگ

 

موزه هنرهای تجسمی یکاترینبرگ (Yekaterinburg Fine Arts Museum)

این مرکز هنری در سال ۱۹۳۶ تأسیس شده است و در ابتدا Sverdlovsk Fine Arts Museum نام داشت. در این موزه مجموعه هایی هنری و پرارزش از آثار هنری هنرمندان منطقه اورال نگهداری می شود و در معرض نمایش عموم قرار داده شده است.

موزه هنرهای تجسمی یکاترینبرگ

تعدادی آثار هنری موجود در این موزه بصورت هدیه از موزه مشهور هرمیتاژ به اینجا آورده شده است مانند مجموعه آثار ترتیاکوف و مجموعه آثار از موزه پوشکین. یکی از دلایل اصلی شهرت این موزه مجموعه ارزشمند مجسمه ها و دکوراسیون چوبی Kashlinski است.

 

موزه تاریخ هنر (Art History Museum)

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری یکاترینبرگ که باید از آن دیدن کنید موزه هنری طلا و جواهرات و سنگهای زینتی گرانبها است که در سال ۱۹۹۲ تأسیس شده است.

موزه تاریخ هنر شهر یکاترینبرگ

این موزه در ساختمانی تاریخی و زیبا متعلق به سال ۱۸۲۱ مرکز شهر واقع شده و مجموعه هایی زیبا و دیدنی از سنگ های زینتی در این مرکز در معرض نمایش عموم قرار داده شده است.

 

کلیسای All Saints

این کلیسای ارتدوکس درست در محلی که نیکلای دوم و خانواده اش در پایان انقلاب اکتبر تیرباران شده اند، بین سالهای ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۳ ساخته شده است.

 کلیسای All Saints شهر یکاترینبرگ روسیه

هدف از ساخت این کلیسا در این مکان ادای احترام به نیکلای دوم و به نوعی دلجویی تاریخ از اعدام ناجوانمردانه اعضای خانواده نیکلای در این مکان بوده است که طی آن حتی کودکان خانواده به همراه پرستاران آنها در مقابل جوخه اعدام قرار داده شدند. مجموعه حاضر از دو کلیسا تشکیل شده که یک موزه به تاریخ خانواده رومانوف که خاندان سلطنتی روسیه بوده اند اختصاص دارد.

 

گالری هنری کاپیتال (Capital Art Gallery)

این گالری هنری در سال ۱۹۹۸ تاسیس شده است و نمایشگاه های دائمی هنری در این مکان برگزار می شود و محیطی بسیار دلپذیر برای دوستداران هنر نقاشی است.

گالری هنری کاپیتال شهر یکاترینبرگ - دیدنی های روسیه

همینطور آثاری هنری از جمله مجسمه، زیورآلات و سرامیک در این گالری در معرض نمایش و فروش قرار داده می شود که فرصتی بسیار خوب برای خرید یک یادگاری نفیس و منحصربفرد از سفر به یکاترینبرگ محسوب می شود.

 

موزه طبیعت (Nature Museum)

یکی از قدیمی ترین موزه های شهر یکاترینبرگ که به طبیعت منطقه اورال اختصاص دارد و بیش از ۶۰هزار آیتم و یا گونه های مختلف گیاهی و جانوری این منطقه در این موزه معرفی شده اند.

موزه طبیعت شهر یکاترینبرگ

شاید محبوب ترین بخش موزه مربوط به حیوانات منقرض شده منطقه از جمله یک اسکلت واقعی ماموت باشد که به دلیل جثه غول پیکر و کمی ترسناک توجه هر بیننده ای را جلب می کند.

اسکلت واقعی ماموت در موزه طبیعت یکاترینبرگ

اسکلت واقعی ماموت در موزه طبیعت یکاترینبرگ

 

موزه معماری یکاترینبرگ (Museum of Architecture of the Urals)

در مرکز شهر یکاترینبرگ، در یکی از قدیمی ترین ساختمان های شهر که مکان قبلی یکی از اولین کارخانه های ساخته شده در یکاترینبرگ بوده است.

 موزه معماری یکاترینبرگ (Museum of Architecture of the Urals) یکاترینبرگ

صنایع فولاد در قرن هجدهم و نوزدهم مهم ترین فعالیت صنعتی در شهر یکاترینبرگ بوده است و امروزه موزه معماری یکاترینبرگ در این ساختمان برپا شده است. آیتم های مختلف و بسیار دیدنی از تاریخ معماری و صنعت یکاترینبرگ در این موزه در معرض نمایش عموم قرار داده شده است.

 

غذا و رستوران های شهر یکاترینبرگ

محبوب ترین رستورانها در یکاترینبرگ از نگاه گردشگران خارجی را به شما معرفی می کنیم.

رستوران Steak House

محبوب ترین رستوران شهر یکاترینبرگ است و به خاطر استیک هایش شهرت زیادی دارد.

رستوران Steak House یکاترینبرگ

متوسط نرخ هر پرس غذا:  ۹۵۰ روبل
ساعات کار: ۱۰ صبح تا نیمه شب
آدرس: Lenina St., 69/1, Yekaterinburg, Russia

 

رستوران Panorama A.S.P

رستوران پانوراما برای غذا های دریایی و ژاپنی بسیار ایده آل و مشهور است و همچنین میتوانید از منوی سایر ملل و انواع فست فود نیز لذت ببرید.

رستوران Panorama A.S.P یکاترینبرگ

متوسط نرخ هر پرس غذا:  ۸۰۰ روبل
ساعات کار:   ۱۲ ظهر تا نیمه شب
آدرس: Malysheva St., 51 | 50th Floor, Yekaterinburg 620075, Russia

 

رستوران Stroganov-Grill

رستورانی که از اسمش هم پیداست مناسب انواع غذاهای گریل شده و استیک. دارای فضایی گرم و خاص و دلنشین.

رستوران Stroganov-Grill شهر یکاترینبرگ

متوسط نرخ هر پرس غذا:  ۲۵۰ تا ۹۰۰ روبل
ساعات کار:   ۱۱ صبح تا نیمه شب
آدرس: Belinskogo, 55, Yekaterinburg 620026, Russia

 

رستوران Pashtet

رستوران با منوی انواع غذاهای ایتالیایی با کیفیت بالا. در کنارش منوی اروپایی و روسی نیز سرو میشود.

رستوران Pashtet یکاترینبرگ

متوسط نرخ هر پرس غذا:  ۲۶۰ تا ۸۰۰ روبل
ساعات کار:   ۲۴ ساعت شبانه روز باز است.
آدرس: Tolmacheva St, House 23, Yekaterinburg 620075, Russia

 

رستوران Hmeli Suneli

یک رستوران عالی با فضای سنتی و جذاب شامل منوی غذاهای محبوب خاورمیانه و اروپای شرقی.

رستوران Hmeli Suneli یکاترینبرگ

متوسط نرخ هر پرس غذا:  ۴۵۰ روبل
ساعات کار: ۲۴ ساعت شبانه روز باز است.
آدرس: Lenina St., 69/10, Yekaterinburg 620075, Russia

 

رستوران Khachapuri dlya Pushkina

رستورانی با غذاهای گرجی و نسبتا ارزانقیمت با کیفیت مناسب و فضای جمع و جور و راحت.

رستوران Khachapuri dlya Pushkina یکاترینبرگ

متوسط نرخ هر پرس غذا:  ۲۰۰ تا ۴۰۰ روبل
ساعات کار:   ۱۱ صبح تا نیمه شب
آدرس: Pushkina St., 4, Yekaterinburg 620000, Russia

 

اقامت در شهر یکاترینبرگ

شهر یکاترینبرگ حدود ۳۰۰ مرکز اقامتی، هتل و آپارتمان های اجاره ای در سطوح مختلف از امکانات رفاهی را در خود جای داده است. کمترین مبلغ کرایه در مراکز اقامتی در شهر یکاترینبرگ ۲۵ تا ۵۰ هزارتومن در معمولی ترین مسافرخانه ها و پناهگاه های مسافری می باشد. مبلغ کرایه اقامت در هتل های ۱ و ۲ ستاره بین ۷۵ تا ۲۵۰ هزارتومن، هتل های ۳ و ۴ ستاره بین ۱۵۰ تا ۵۵۰ هزارتومن و متوسط کرایه اقامت در هتل های پنج ستاره بین ۶۰۰٫۰۰۰ تا ۱٫۱۰۰٫۰۰۰ در ازای هر شب اقامت در این هتل ها است.

هتل رامادا یکاترینبرگ - هتل 5 ستاره

هتل پنج ستاره رامادا یکاترینبرگ

نام بردن از کلیه هتل ها و مراکز اقامتی خوب و معتبر یکاترینبرگ در این مطلب امکان پذیر نمی باشد و بطور جداگانه در مطلبی دیگر به آن خواهیم پرداخت در این مطلب به ذکر نام تعدادی از هتل های محبوب و پرفروش که در شهر یکاترینبرگ فعالیت می کنند بسنده می کنیم.

 

 • هتل Ramada Ekaterinburg Hotel & Spa
 • هتل DoubleTree
 • هتل Green Park
 • هتل Hotel Aist
 • هتل Angelo by Vienna House
 • هتل Panorama Business Hotel WTC
 • هتل Onegin Hotel
 • هتل Novotel Ekaterinburg Center
 • هتل Voznesensky Hotel
 • هتل Vysotsky Hotel

 

نکات امنیتی در یکاترینبرگ

 • هنگام حضور در مناطق شلوغ و پرتردد هرگز پول، اشیای باارزش، مدارک شناسایی و هر چه که برایتان اهمیت دارد را در جیب های بیرونی کوله پشتی و یا جیب پشتی شلوارتان قرار ندهید.
 • در نقاط پرازدحام و شلوغ مانند ایستگاه های اتوبوس، مترو و ترمینال فرودگاه مراقب وسایل همراه، گوشی تلفن همراه، دوربین های عکاسی گرانقیمت و کیف پول و اوراق شناسایی خود باشید.
 • برای تبدیل ارز فقط به شعبه ها و مراکز رسمی تبادل ارز مراجعه کنید و از هر گونه تبادل توافقی با افرادی که در خیابان ها پرسه می زنند خودداری کنید.
 • تا حد امکان از ارتباط نزدیک و بیش از حد دوستانه با افراد ناآشنا پرهیز کنید و همینطور در محیط های عمومی مانند رستوران ها و مراکز تفریحی از هرگونه درگیری لفظی یا فیزیکی اجتناب کنید.

 

مراکز اطلاعات گردشگری یکاترینبرگ

Tourist Information Center of Yekaterinburg Region
Address: Gagarina St., 12, Yekaterinburg, Russia
Phone: +7 844 252-98-93
Website : http://welcomeYekaterinburg.com

 

عکسهای مناطق مهم شهر یکاترینبرگ

نمای بیرونی موزه تاریخ هنر یکاترینبرگ

تصویری زیبا از موزه تاریخ هنر یکاترینبرگ

عکسهای مناطق گردشگری مهم روسیه - موزه تاریخ هنر یکاترینبرگ

 کلیسای All Saints یکاترینبرگ

کلیسای All Saints

موزه معماری یکاترینبرگ

موزه معماری یکاترینبرگ

نمایی از استادیوم شهر یکاترینبرگ که میزبان بازیهای جام جهانی 2018 روسیه است

نمایی از استادیوم شهر یکاترینبرگ که میزبان بازیهای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود آهنگهای جدید